Sari la conținut
Forum Roportal
.I.

Leacul bolilor grele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Infinitus...am primit de la tine un PM...cu amenintari:

 

"mai termina cu atacurile la adresa mea....ca ne suparam si iese urat....

Ti-am facut eu ceva?....Ti-am dat eu in cap?...

Lasa topicul sa respire....ca e vorba de vindecare prin metode alternative...

Deci daca nu iti place...sau nu iti covine....nu te mai baga..."

 

Infinitus,

Sunt de acord cu metodele alternative de tratament la medicina alopata.

In plus, si eu folosesc metode naturiste cu bune rezulatate...de ex. m-am tratat cu simvastatina (vreo 6 luni) pentru scaderea colesterolului, fara rezultat. Am facut tratament cu ceai de anghinare si macrou, zilnic si dupa 4 saptamani colesterolul a revenit in limita normala...

 

Infinitus,

Nu m-ai dat in cap la propriu...insa ma zgarie in urechi si suna rau unele afirmatii ale tale...am vb de ele in topic.

 

"mai termina cu atacurile la adresa mea....ca ne suparam si iese urat...."

Deci, sa inteleg ca trebuie sa vb cu dvs. la pluralul seniorial (ne suparam...).

OK...deci acesta este un forum de discutii...si cu contributia dvs.

Infinitus imi cer scuze pentru interpelari "gresite" ale afirmatilor dvs.

Cu respect va intreb ce insemna "iese urat"...?

 

Sper ca acum este ok si topicul poate sa respire.

 

Cu scuze pentru forumisti,

FN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: ....... :crazy:

 

 

LOLOL....parca suntem la clasa intai si ma parasti la domna invatatoare.... :P

 

 

Pai eu cand afirm ceva....imi asum responsabilitatea celor afirmate...

 

Voi...astia..."cu pretentii de mari intelectuali"...aveti tot timpul "tupeul stupid"...de a-i ironiza si ataca pe astia ca mine..."cu pretentii de mari spirituali"...

 

Diferenta dintre oi si mine...este ca eu nu-s oaie...si sunt rebel si razboinic din nastere...

Cu mine nu te joci...atunci cand esti rau...

Eu respect esenta divina din fiecare...si respect prin "principiu"..."Nu fa altuia ce tie nu iti place"....dar asta doar cand e vorba de "fratie-omenie" si respect...

Pentru cel ce nu-mi ofera respect...pentru ca tu ai inceput prima/primul...aplic principiul "Ochi pentru ochi si DInte pentru dinte"...

 

Nu sunt un pampalau...care s-a nascut cu vreo 2 idei in cap...si care o face pe "interesantul" pe un forum...

Am scris pe forum...si in topicul asta...din dorinta "frateasca" de a impartasii oleac' din ceea ce am ... ca si exercitiu mental si emotional...

Am multi prieteni pe forum...si toti ma respecta pentru faptul ca nu vorbesc tampenii...

 

Diferenta dintre mine si tine....este ca ei .... imi "Walk my talk"....si tu doar "talk , talk , talk"...

intelegi subtilitatea...?

 

 

Darita atitudinii de care ai dat tu dovada...si pe care o manifesta 60% din oameni...este cauza PRINCIPALA pentru care oamenii sunt limitati intelectual , bolnavi , fara-de-succes si simple "frunze in vant"...

Daca ar fi fost sa traim si sa impartim cunoasterea ... frateste ... Iubirea adevarata ar fi devenit REGULA vietii noastre...in comparatie cu moralitatea stupida si invidia ego-ica de care dau dovada masele de oameni...

 

 

 

Ti-am demonstrat cu maximum de argumente...faptul ca "afirmatiile" tale impotriva mea...sunt nefondate in adevar , si au o energie "rea" de "superioritate meschina"...

 

Am incercat sa te linistesc de prima oara...dar tu ai tinu-to pe a ta...si din Inertie...am purtat Karma mai departe...

 

 

 

Nu sunt genul care sa de-a in cap aiurea...atata timp cat Legea Trairii Mele este Libertatea Miscarii si Iubirea... :o:

 

 

Tot ceea ce fac si zic ... vine din Inima ... si Minte ... si nu ma ascund dupa deget ...

Sunt "pe fata"... si nu regret faptul ca sunt sincer ...

 

 

 

Sincer...nici macar nu esti un obstacol mare...ai o energie fracturata...ce pentru mine este ca tarana in vant...nimic special...nimic binevoitor...ci NUMAI AROGANTA SI RAUTATE...

 

 

 

Si eu imi cer scuze "forumistilor" pentru faptul ca nu am realizat din TOPICUL asta...ceea ce doream de fapt si de drept...

Poate altadata...cu alta ocazie...in alta parte...

 

 

Fnicolici...si tie...si celorlati...NUMAI BINE!... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde se pot procura tije de argint de puritate 99,9%?

 

 

In general....argintul 99,9 nu se gaseste in bijuterii...dar cel mai usor este sa vorbesti cu bijutierii sau sa intrebi pe vanzatorii/oarele ... despre locul din care te poti aproviziona cu argint 99,9. De obicei sunt un fel de mini-ateliere a caror materie prima este argintul pur ... si care se ocupa si cu producerea argintului 925 pentru bijuterii...

 

Daca nu gasesti in orasul tau...poate gasesti in alt oras...

 

Multi au bijuterii de familie...cu puritate 99,9...care sunt numai bune in forma pentru a fo electrozi de argint...atata timp cat sunt numai din argint pur...

"denumirea" de tije a electrozilor...in cazul producerii de Argint Coloidal...este relativa...

 

In cel "mai rau" caz ... trebuie sa iti comanzi de pe internet ...

Sunt multe site-uri sigure ce vand role de argint 999 ... e putin mai scump ... dar merita ... datorita faptului ca poti fi sigura de calitatea argintului si de faptul ca o sa intri in posesia lui prin livrare la domiciliu ...

 

am sa dau cateva linkuri spre astfel de site-uri...

 

 

http://www.ccsilver.com/silver/fines.html

 

http://www.wehug.com/wrapping-wire-silver-...d-supplies.html

 

http://cgi.ebay.com/PURE-SILVER-WIRE-22-Ga...4QQcmdZViewItem

 

http://www.spoiltrottenbeads.co.uk/pure-si...meter-566-p.asp

 

http://www.abeland1.com/SilverWire.htm

 

 

 

------------

 

 

in Bucuresti....sunt cateva firme....

 

S.C. BIO GOLD S.R.L.

Energie/Resurse/Metale > Slefuire si acoperire

... ARGINTARE-ag.999-PLATINARE-CROMARE- prin electropulsuri de inalta frecventa,procedeu revolutionar ce ofera garantie si calitate la extrem. ...

Prezentare firma: S.C. BIO GOLD S.R.L.

 

 

...................

 

 

Pentru mine....cel mai usor este sa cumpar de pe Internet...deoarece...cu 20 $...am argint cat pentru 100 de l de argint coloidal...

 

 

Good luck! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda! S-a cam incins topicul asta...

Incerc sa-l calmez cu citeva precizari:

1. Nu exista conductivitatea electro-magnetica - aici fnicolici are dreptate

2. Argintul coloidal are intr-adevar proprietati anti-microbiene si a fost folosit in vechime ca medicament - aici Infinitus are dreptate

Totusi este de preferat sa urmati indicatiile unui terapeut cu experienta in folosirea acestui preparat(din pacate nu stiu daca mai exista multi), altfe riscati sa deveniti albastri! (este cazul unui american care s-a tratat singur cu o solutie pe baza de argint si a carui piele a devenit albastra - dati un search pe google pentru "blue man"

3. Sindromul de oboseala cronica e inca de origine necunoscuta, exista mai multe ipoteze, una care considera ca de vina ar fi slabirea organismului prin infectii repetate, alta care considera ca de vina ar fi un virus sau prion nedescoperit inca, iar alta care presupune ca mediul poluat, sedentarismul si stressul ar fi de vina, deoarece se pare ca boala nu apare la cei ce locuiesc la tara sau muncesc in aer liber, in mediu nepoluat. - deci si aici Infinitus are dreptate, folosirea argintului coloidal ar putea fi benefica.

4. Diabetul este de doua tipuri, cel juvenil sau insulinodependent si care se considera ca ar fi determinat genetic, si cel adult sau insulinoindependent care se considera ca e cauzat de obezitate. - aici Infinitus e un pic "pe linga"

5. Am remarcat si eu la Infinitus usurinta cu care face extrapolari si faptul ca uneori nu isi valideaza afirmatiile cu dovezi concrete stiintifice, si i-am spus-o de multe ori - aici sint de acord cu fnicolici

6.Nu inteleg si nu sint de acord cu atacurile la persoana. injuraturile sau amenintarile pe topic sau pm! - ce vrea sa insemne asta?

 

Cam asta ar fi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda! S-a cam incins topicul asta...

 

Florian...

Nu a fost intentia mea de a crea o polemica fara sfarsit intre infinitus si mine...

 

Singurul lucru care trebuie retinut este numele topicului : Sanatate>Tratamente naturiste> LEACUL BOLILOR GRELE.

Acest topic, presupun, este citit de oameni care au probleme reale de sanatate si chiar cauta o solutie la problemele lor.

 

Deci acesta este un topic despre SANATATE si aici nu cred ca-si au locul aberatii, divagari, postari interminabile...etc.

 

Este ultima mea interventie...

Cu stima

 

FN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda! S-a cam incins topicul asta...

Incerc sa-l calmez cu citeva precizari:

1. Nu exista conductivitatea electro-magnetica - aici fnicolici are dreptate

2. Argintul coloidal are intr-adevar proprietati anti-microbiene si a fost folosit in vechime ca medicament - aici Infinitus are dreptate

Totusi este de preferat sa urmati indicatiile unui terapeut cu experienta in folosirea acestui preparat(din pacate nu stiu daca mai exista multi), altfe riscati sa deveniti albastri! (este cazul unui american care s-a tratat singur cu o solutie pe baza de argint si a carui piele a devenit albastra - dati un search pe google pentru "blue man"

 

5. Am remarcat si eu la Infinitus usurinta cu care face extrapolari si faptul ca uneori nu isi valideaza afirmatiile cu dovezi concrete stiintifice, si i-am spus-o de multe ori - aici sint de acord cu fnicolici

6.Nu inteleg si nu sint de acord cu atacurile la persoana. injuraturile sau amenintarile pe topic sau pm! - ce vrea sa insemne asta?

 

Cam asta ar fi!

 

 

Si ti incepi?... :lol2:

 

pt. 1

 

 

definitie manual fizica...

 

Conductivitatea electrică (numită şi conductibilitatea electrică specifică) este mărimea fizică prin care se caracterizează capacitatea unui material de a permite transportul sarcinilor electrice atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ti incepi?... :doh:

pt. 1

definitie manual fizica...

 

Conductivitatea electrică (numită şi conductibilitatea electrică specifică) este mărimea fizică prin care se caracterizează capacitatea unui material de a permite transportul sarcinilor electrice atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca a spus pe un topic ,ca pleaca in concediu...rabdare.

Editat de Aseneth
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×