Sari la conținut
Forum Roportal
.I.

Leacul bolilor grele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

(definitie) Dializa este o metoda de eliminare a reziduurilor, toxinelor si excesului de apa din sange si de restabilire a echilibrului hidroelectrolitic. Aceste functii sunt in mod normal indeplinite de rinichi.

 

 

Metodele clasice de dializa ( hemodializa si dializa peritoneala ) ... sunt "impotente" ... din perspectiva mea ...

 

 

 

Cel mai usor...e sa te duci la un electronist/electrician...si sa-i spui sa iti faca un generator de 50-100 miliamperi si o frecventa de 4 Hz...

Te costa 15 lei piesele ...

Apoi iei 2 electrozi in forma de tija de 3 cm lungime ... ii conectezi la generator prin jack-ul output ... ii invelesti in matase ... ii imbibi in apa ... si ii pui pe incheietura mainii stangi (printr-o fasa)...

Tratamentul ar trebui sa tina 20-30 min pe zi ... timp de 2-3 saptamani ...

Daca la sfarsitul celor 2-3 saptamani ... in analize nu apare nici o schimbare benefica ... atunci eu ma ... :bataita:

 

In mod normal....ea ar trebui sa scape de cel putin 69% din "boala"....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(definitie) Dializa este o metoda de eliminare a reziduurilor, toxinelor si excesului de apa din sange si de restabilire a echilibrului hidroelectrolitic. Aceste functii sunt in mod normal indeplinite de rinichi.

Metodele clasice de dializa ( hemodializa si dializa peritoneala ) ... sunt "impotente" ... din perspectiva mea ...

Cel mai usor...e sa te duci la un electronist/electrician...si sa-i spui sa iti faca un generator de 50-100 miliamperi si o frecventa de 4 Hz...

Te costa 15 lei piesele ...

Apoi iei 2 electrozi in forma de tija de 3 cm lungime ... ii conectezi la generator prin jack-ul output ... ii invelesti in matase ... ii imbibi in apa ... si ii pui pe incheietura mainii stangi (printr-o fasa)...

Tratamentul ar trebui sa tina 20-30 min pe zi ... timp de 2-3 saptamani ...

Daca la sfarsitul celor 2-3 saptamani ... in analize nu apare nici o schimbare benefica ... atunci eu ma ... :bataita:

In mod normal....ea ar trebui sa scape de cel putin 69% din "boala"....

 

Adica medicii cheltuie atiti bani si timp pentru aparatele de dializa si transplantul renal, cind n-ai avea de fapt nevoie dacit sa bagi 2 degete in priza sau sa-ti pui limba pe bornele unei baterii! :jester:

Foarte pe scurt si foarte schematic despre metabolism:

Alimentele ingerate contin trei principii alimentare principale - glucide, lipide, si proteine. In general, acestea intra in componenta diferitelor tesuturi si structuri din organism si indeplinesc diferite functii, in urma carora se consuma si se degradeaza. Cele consumate sint inlocuite prin altele noi, aduse din alimentatie.

Prin cosumarea glucidelor rezulta in general apa si dioxid de carbon, care sint usor de eliminat. Problema e ca prin arderea grasimilor si mai ales a proteinelor rezulta mai multi compusi greu de eliminat, cei mai importanti fiind ureea si acidul uric, care sint foarte toxici si sint eliminati prin urina de catre rinichi.

In insuficiente renala, rinichii nu mai pot elimina prin urina aceste toxine, care se acumuleaza! Mai mult, organismul e nevoit sa consume non-stop proteine noi din alimentatie ptr. buna lui functionare, aceste proteine prin consumare vor produce alte toxine care se vor acumula in singe. Aceste toxine se acumuleaza pur si simplu prin simpla functionare a organismului.

Prin dializa, un proces foarte costisitor, intregul volum de singe al bolnavului e filtrat de un aparat ce imita functia rinichiului si elimina aceste toxine, reintroducind in pacient singele curatat. Pina in prezent e singura solutie ptr a tine in viata acesti bolnavi, in afara de transplantul renal.

Ai probat practic tratamentul pe care-l descrii aici pe cineva sau e doar in stadiul de teorie neverificata? Ai date ca cineva aplica practic asa ceva pe bonavii cu insuficienta renala si obtine si rezultate?

Spre deosebire de folosirea argintului coloidal in tratarea infectiilor, care este o metoda reala de tratament, chestia asta e cam ireala! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The four sided pyramids got a much stronger response when the sides were lined up with the compass directions [four sided pyramids built with the same slope as the Great Pyramid at Giza will produce much greater effects when the center of two flat sides are aligned exactly in a north-south orientation, not the corners...K.A.].

 

 

 

I think we need to consider the timing a factor here. Halloween, a few days before and after, is a time chosen by magicians, traditionally, to accomplish certain tasks because the separation between the dimensions are

more ephemeral at that time.

 

 

 

The other thrust of our initiative is to heal the vital earth grids. Fortunately for the less energy sensitive among us, these grid lines and vortices are clearly marked by the new towers, so changing these deathforce transmitters into life force transmitters by gifting does double duty of healing the atmosphere and healing the earth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ,Infinitus.Da,am mai auzit de astfel de tratamente ,in special la doctorii care practica si acupunctura.Chiar am intalnit o batranica la doctor ,care mi-a povestit despre acest tratament si arata super pentru varsta ei (avea in jur de 70 si arata de 50) si era si plina de energie, cum eu la 30 de ani nu eram.

 

Multumesc ,Infinitus.Da,am mai auzit de astfel de tratamente ,in special la doctorii care practica si acupunctura.Chiar am intalnit o batranica la doctor ,care mi-a povestit despre acest tratament si arata super pentru varsta ei (avea in jur de 70 si arata de 50) si era si plina de energie, cum eu la 30 de ani nu eram.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vorbesti de electro-acupunctura, ceea ce e cu totul altceva.

Eu am intrebat de tratamentul propus de infinitus in cazul bolnavilor cu insuficienta renala. Avea batrinica aia asa ceva?

Editat de Aseneth
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Forbidden Cures

 

 

Reactie normala si previzibila din partea ta infinitus...ai dat un copy&paste de pe un text de pe net (un fel de time out sau abureala) pe care l-ai plasat aici...deconecteaza-te, relaxeaza-te, nu te enerva si incearca sa duci pana la capat topicul despre argint cu exemple concrete...altfel toate cele spuse de tine isi pierd valoarea practica...si este pacat fiindca ai zis multe chestii bune care se pierd in multitudinea de info "parazite".

 

- cum ramane cu observatile mele din atasamentul .txt? Singurul comentariu al tau a fost "wow";

- crezi ca cineva se apuca sa traduca din engleza cele de mai sus?...poate folosind "babel fish".

 

Nu crezi ca ar fi bine ca atunci cand faci un copy&paste de pe net sa elimini din textul postat mai sus tagurile html de tip "anchor": "Back to top"?

 

7 zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fi vrut sa ii dau un PM lui .I. dar nu pot.Cum sa fac?

cred ca de la 10 mesaje poti trimite PM-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Infinitus, daca mai treci pe aici mai spune-ne, ca eu una sunt interesata. De exemplu, dispozitivul ala cu frecventa de 4 Hz pe care l-ai descris mai sus are eficacitate si in hepatita C? Banuiesc ca da din moment ce e tot un virus, nu?

Pe urma as mai vrea sa stii ca eu am aceeasi parere despre medici, medicamente si boli, intuitiv, inca inainte de a citi argumentele pe care le-ai adus tu, iti spun asta ca sa intelegi ca inteleg.

Te rog sa revii si sa mai spui pentru cei care chiar au nevoie....fie si unul singur daca ajuti si tot merita...

Uite acum discutam cu sotul meu de unde sa ne facem rost de un electronist ca noi habar n-avem cum e cu zona asta si de indata ce gasim si ne face aparatul o sa-l testam pe toti din casa si am sa vin cu dovezi clare (adica analizele inainte si dupa folosirea aparatului), mai ales ca avem la boli in familie de sa te tii....Si-atunci poate ca si carcotasii o sa-si vada de treaba lor, dar pana atunci hai sa ne vedem noi de a noastra.

Inca o data: eu chiar am nevoie de ajutorul tau!!!

Mariana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deschid acest topic in speranta ca cei aflati in suferinta isi vor gasi vindecarea cat mai repede posibil si cu minimum de bani.

si dati de veste!

 

Exista trei leacuri la indemana oricarui om,fie sarac,fie bogat si primul leac costa putin si chiar foarte putin,iar celelalte doua sunt gratuite si toate cele trei leacuri sunt de a DUMNEZEU.Care sunt cele trei leacuri minunate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×