Sari la conținut
Forum Roportal
Botosel

Tablitele lui Thoth din Egipt

Postări Recomandate

Tehnologia nu promoveaza lenea, ci prezerva viata, energia, ptr a fi folosita pe mental, mai mult.

Dar eu cu tine Silverdane, discut degeaba. ca tu le vezi exclusiv pe negativ.

Cultiva-ti partea pozitiva ca eu nu am de gind sa-ti preiau pesimismul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cultiva-ti partea pozitiva ca eu nu am de gind sa-ti preiau pesimismul.

Armonia inseamna o imbinare optima intre pozitiv si negativ. Atunci cand predomina unul din poli apare maleficul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Armonia inseamna o imbinare optima intre pozitiv si negativ. Atunci cand predomina unul din poli apare maleficul!

Nu zau, si ma gasisi pe mine acum sa ma iei in corzi. Uita-te la silverdane ce spune si apoi critica-ma pe mine. Ca nu-i convine nici faptul ca e fericire oriunde o fi ea.

Eu stiam ca explicatiile de bun simt sint de preferat celor de mocirla. Na ca incep si eu cu timpenii de astea.

Sa tot o dai ca civilizatia asta e o mizerie, dar sa te folosesti de cuceririle ei sa spui asta, o consider cel putin o lipsa de bun simt daca nu chiar cu mult mai mult.

Vrei pesimism. Bine, ca m-ai infuriat.

Vom muri cu totii si ne va putrezi tot in noi inclusiv mintea . mai vrei? Sper ca nu.

E in stilul celor "echilibrati" in malefic, cum va place.

Dati explicatii care sa nu ingrozeasca bunul simt si mai vorbim. Pina atunci la revedere si nu am cuvinte.

Apropo, cunosc genul de useri, care critica tot, baga la greu numai partea malefica a existentei si apoi preiau ei controluil.

Eu am incercat sa mentin o stare de optimism in postarile mele, dar vad ca v-ati inmultit cei care vreti sa fie rau obligatoriu. Succes la ziare.

 

Apropo, Thoth s-ar putea sa fi fost depasit de civilizatia asta, sau si-a terminat misiunea, de aceea o fi plecat, in anii astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu zau, si ma gasisi pe mine acum sa ma iei in corzi.

Ce ai patit NASTY? Nu am nimic cu tine :roll: Mi-am spus si eu parerea si strict referitor la ceea ce am selectat din afirmatiile tale!

Editat de Black velvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa fi plecat Thoth? Doar nu exista fericire si minuni pe lumea asta? Mai Nasty cum le intorci si paradoxezi tu. :roll:

 

Credeam ca atunci cand predomina unul din poli apare diz-armonia .. si nu maleficul .. :salut:

 

Cand predomina polul negativ apare maleficul, si cand predomina polul pozitiv apare beneficul? Poate asta doreai sa spui, daca am intuit bine.

 

Nasty, putrezirea si moartea sunt efectele unor boli, si nu sunt sanatoase sau propice vietii. Ce spui de explicatia asta, te ingrozeste?

 

Civilizatia stie sa cauzeze multe alte boli si afectiuni fiintelor vii, deci sa scurteze si mai mult durata vietii umane.

 

Nu stie totusi sa explice, ca batranetea e o boala, multiplicarea celulelor ce aduna radicali liberi in loc de ADN uman.

Adica cei in varsta deja nu mai sunt oameni, sunt radicali liberi in forma umana. De asta ajuns sa arate ca zmei, prune, stafide, deserturi aride crapate si secate, si alte metafore de gen.

 

Batranetea si moartea din mutatia ADN degenerativa sa fie lucruri naturale, sanatoase vietii? Nasty de crezi tu asta, ori nu stii nimic biologie, ori esti pesimist pana-n tinda.

 

Radicalii liberi degradeaza celulele, cauzand imbatranirea si moartea din slabirea integritatii generale a corpului. Radicalii liberi sunt hraniti de caldura solara, care este amplificata de zeci de ori de stratul de ozon si atmosfera nepolara, care reflecta toate razele solare in sus si in jos pana ajunge un cuptor radioactiv de cancer si alte ciume. Asta e explicatia logica si stiintifica a mortii prin imbatranire, mediul si numai mediul. Nu exista batranete sau limita de viata in ADN, acesta este corupt doar de conditiile continentelor nepolare, imbibate de soare pana la excesiv, si agravat de minunile tehnologice care cresc si ele radiatiile hranind radicalii liberi in voiosie.

 

De ce nu mi-ar convine fericirea? Arata-mi tu lumea intreaga fericita intai, si apoi arunca piatra.

 

Nasty, civilizatia umana nu este doar o mizerie, este o conspiratie genocidala. Adica nu e jalnica de felul ei, ci pentru ca asa poate umili viata si tortura mintile.

 

Ideea ta cu adevarat pesimista, este sa stai cu limba la soare asteptand sa vina miracole tehnologice.

Ideea mea realista este ca toate probleme mondiale sunt cauzate de o conspiratie globala. Adica pot fi inlaturate direct si adevarat, fara a astepta apocalipse sau extraterestrii. Si de catre oricine isi propune asta. Nu e mai optimista ideea mea care sustine ca orice probleme se pot rezolva simplu si usor, fara a te limita la asteptare calendaristica sau sperante nefondate in "altii"?

 

Stia el ce stia Thoth, de ce a plecat din Atlantida, sau lumea umana sau ce anume facuse el pe acolo. Daca te duci sa traiesti intr-o mina toxica, ce te miri ca ti se scurteaza durata de viata cu 20 de ani?

 

Daca un mediu este nociv, mortal, nesanatos, anti-viata .. habitarea acelui mediu inseamna sinucidere in masa. Asta face orice om ce traieste in lumea asta, stiind perfect ca mediul inconjurator ucide sistematic orice fiinta vie ce respira aerul asta.

 

Dupa tine, speranta mea ca la continentul polar, mediul este propice vietii in loc de nociv, si nu exista boli sau moarte naturala acolo, este asa mare erezie strigatoare la cer?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se stie ce a fost acum 35000 de ani. De ce se tot cauta in pietre moarte ceva ce deja e scris in aceste tablite.

Inca nu am avut rabdare sa citesc tot. Poate imi deseneaza cineva. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×