Sari la conținut
Forum Roportal
Emilliano

Cine stie ceva despre noul Windows

Postări Recomandate

daca stiti cate ceva. nu stiu daca sa-l instalez ori ba. depinde de voi daca ma veti convinge.

eu sunt adeptul 98-ului da de curind mi-am luat o placa de baza care nu suporta asa ca....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde la care Windows te referi. Avand in vedere ca vrei neaparat sa te desparti de Windows 98 iti aduc la cunostiinta variantele "superioare" ale acestuia:

 

Windows 2000

Windows 2003 Server

Windows Xp - Home Edition sau Profesional Edition

Windows Vista (care va fi lansat anul viitor)

 

Deci, de care versiune pomenesti ?

:thumbsup:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LOL win98 -- cea mai usoara metoda de a te conecta la PC respectiv (e sa aiba Win98) LOL revino la viatza ...incearca si cu o "femeie"...

Poate o iei chiar marele premiu WinXP ? :thumbsup:

Editat de TiGeR_asH

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, esti figura si tu acuma..daca omului ii place...care-i problema ?

In plus, in ziua de azi toata lumea s-a concentrat pe WindowsXp, asa ca putem spune ca Win98 e oarecum "ferit" de virusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca faci misto de mine... :thumbsup:

Un Pc cu win98 si fara un firewall e ...public! :dance4:

Dureaza intre 1-4min sa ai acces la orice informatie... asta daca are si o conexiune buna la Net sau daca e in retea cu tine!

deci "ferit de virusi" e la misto nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma baieti voi ma luati la misto. stiu de toate vers de care ziceti voi. ma intereseaza asta pe 64 de biti ca nu prea mai am treaba cu jocurile de 3 ani. sunt curios dk e mai bun ca si linuxu din pct de vedere al internetului si retelelor. chiar asa nu l-a incercat nimeni. ps: m-am cam suparat cu glumele astea; mai bine mai ziceti ca nu am treaba cu fetele decat cu calculatoarele ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

meay baiatule nu stii k nu e frumos sa te superi asa usor ? Motivul pt care ai ramas fidel Win98 poate fi k ai cam neglijat upgradatea calculatorului (km de cativa ani . . . ) astfel singura solutie viabila fiind Win98 :( Oricum Win Xp este pe departe cel mai bun win facut pana acum care implementeaza o gramada din func Win 2000 si este si foarte boon pt jocuri (Eu stiu ) :wub: Winul care va aparea la anu am auzit k va fi destinat numai posesorilor de Amd (asa scrie prin ziare . ..) k nu s-ar intelge bine cu Pentium oricum nu e pt jocuri SO SCREW IT ! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stii sa folosesti Linuxul e de zeci de ori mai bun ca Windowsul...In schimb, daca nu vrei sa-ti bati capul sa inveti un sistem de operare mai bine ramai cu windows (ar fi bine sa ai o versiune mai noua, nu neaparat pentru aspect, ci pentru securitate).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mare dezavantaj Linux: ca trebuie sa-l inveti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×