Sari la conținut
Forum Roportal
Rox-Anna

Fetelor, ce machiaj purtam si cand?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Citisem de apa termala si am crezut ca Avene folosesti ..

 

Aaa, ca apa termala am Avene si e foarte buna. Eu am avut impresia ca te referi la fondul de ten :think: Oricum, e apa termala si la Vichy, dar nu am avut. Am inteles ca e mai buna Avene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! am parul blond,ochi caprui si fatza rotunda..de obicei folosesc machiaj albastru sau verde.la buze un ruj mai de culoarea pielii,un maro deschis..tenul meu este alb,dar ma dau cu fon de ten pentru a mi-l mai inchide..as vrea sa-mi schimb putin stilul,si sa folosesc ceva care ma scoate mai in evidenta! imi place sa combin culorile inchise cu cele deschise! multumesc :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.M-am oferit voluntar sa ajut niste fete cu machiajul lor.Ideea este ca ele o sa prezinte niste haine facute de niste eleve de clasa a 12 a liceului de arta si eu trebuie sa le machiez.Poate sa imi spuna cineva anumite ste-uri sau sa posteze poze cu mai multe genuri de machiaje.Machiajul respectiv trebuie sa fie extravagant,ca asa cu un machiaj simplu ma descurcam si eu... sa dea putin si spre face painting, poate cu un mic model langa ochi sau putin pe obraz.Am gasit si eu mai multe modele...dar nu e ceea ce caut.Ma poate ajuta cineva?

 

Va las cateva exemple de ce a-si vrea :

:lol: :roll: :doh:

post-272442-1268485440_thumb.jpg

post-272442-1268485457_thumb.jpg

Editat de Enki
Editat titlul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

VA rog, ma puteti ajuta cu un machiaj, nu prea greu de facut, pentru o petrecere de Halloween. Nu ma costumez dar vreau sa arat provoator...

 

Am pus o poza ca sa vedeti cam cum arat.... poza e cat de cat reusita...

post-185240-1288675279_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×