Sari la conținut
Forum Roportal
Rox-Anna

Fetelor, ce machiaj purtam si cand?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Felicitariii!!Un prim post exceptional .

care? care? :crazy:

 

ma gandesc cu groaza ca maine seara merg la o nunta....si fara nici un pic de machiaj nu merge,nu? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care? care? :crazy:

 

ma gandesc cu groaza ca maine seara merg la o nunta....si fara nici un pic de machiaj nu merge,nu? :friends:

 

 

asta al fetei de inaintea mea .De ce fara machiaj ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta al fetei de inaintea mea .De ce fara machiaj ?

da, corect.

pai...nu prea ma machiez de felul meu si cu atat mai putin vara! iarna mai merge, protejeaza dar vara e un adevarat calvar sa ma machiez. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, corect.

pai...nu prea ma machiez de felul meu si cu atat mai putin vara! iarna mai merge, protejeaza dar vara e un adevarat calvar sa ma machiez. :friends:

Eu ma machiez si vara si n-am probleme cu lasatu machiajului.

Ia zii...cu ce te imbraci? si iti zic cum sa te machiezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma machiez si vara si n-am probleme cu lasatu machiajului.

Ia zii...cu ce te imbraci? si iti zic cum sa te machiezi

nu e vb de lasatu machiajului. chestia e ca nu-l suport. printre altele cred ca am si uitat cum se face un machiaj.

ti-am mai spus. rochie verde (destul de inchis), sandale si poseta neagra.

pana la urma cred ca o sa apelez doar la un fard de ploape (cat mai naturel), un pic de rimel, ruj si poate (doar poate) perle din alea de la oriflame...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru zi un machiaj natural, discret face cat toti bani......

Seara e mai putina lumina in jur, asadar vom incerca sa compensam aceasta lipsa de lumina.......sclipind noi.Deci sclipici cat cuprinde seara........ :airkiss:

Machiajul trebuie neaparat asortat evenimentului la care esti prezenta....... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Machiajul este necesar de cate ori iesim din casa pentru ca ne protejeaza de impuritatile din aer. Ziua mai discret, seara poate fi mai strident. Importanta este demacherea zilnica dupa fiecare fard aplicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziua folosesc un machiaj discret,rimel un ruj si daca este cazul putin fard de obraji !Seara , la petreceri sau alte evenimente folosesc fard , ruj , creion , dar nu fac abuz :crazy: folosesc atat cat imi trebuie sa mi scoata ochii in evidenta!

Sunt de acord ca o femeie frumoasa este frumoasa si nemachiata !Ma bucur ca in ultimul timp , observ feme naturale , simple , dar cu o frumusete naturala, spre deosebire de pustoaicele de 15ani care nu mai gasesc un cm liber pe fata lor :tease: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×