Sari la conținut
Forum Roportal
stillchild

Coaxil si Pramistar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spune-ne cum se descurca englezii cu depresia, care e consumul de alcool acolo, cu prozacul cum e?

Seroxatul e cel mai popular.....

 

Consumul de alcol e cat se poate de bun... Se bea bine, da nu pot sa ma plang... Sunt neste betivi politicosi :airkiss: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu stiu... sa suferi atat de tare pentru bautura... mi se pare prea de tot. Vei avea o viata intreaga sa faci asta, ca sa nu iti mai spun ca dupa o perioada lunga de autoprivare din asta, riscul sa faci excese e mare. Eu zic ca ar fi mai bine sa iti canalizezi energia asta pe care o consumi pe pareri de rau in ceva constructiv si util, pe un hobby, o pasiune, orice.

Sufar asa tare fiindca unchiu si parintii si de fapt toti s-au suparat ca nu beau cu ei la masa.... Si fiindca mi-a zis cineva ca unchiu meu a zis ca numai nebunii iau medicamente... Eu nu plang aproape niciodata, dar... asa imi vine sa plang cand ma gandesc la asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sufar asa tare fiindca unchiu si parintii si de fapt toti s-au suparat ca nu beau cu ei la masa.... Si fiindca mi-a zis cineva ca unchiu meu a zis ca numai nebunii iau medicamente... Eu nu plang aproape niciodata, dar... asa imi vine sa plang cand ma gandesc la asta....

Mai, acuma sa nu te superi pe mine, dar cred ca ei au niste probleme mult mai grave decat tine. Cum iti vor ei binele, daca in loc sa te incurajeze si sa te sustina, s-au suparat pe un astfel de motiv... Daca ce a spus unchiul tau este adevarat, atunci asta ar trebui sa-ti spuna multe despre ce fel de om este. iar tu vei lasa medicamentele atunci cand vei fi ok, nu cand vor ei, sau pentru simplul motiv ca ar vrea ei sa bea cu tine. Eu in locul tau, in loc sa ma intristez ca nu pot bea, m-as intrista ca am asemenea oameni pe langa mine. eu zic sa nu te lasi influentat de ce spun ei si sa le explici pe cat posibil situatia. Si incearca sa fii un pic mai dur cu ei. Sper ca nu gresesc cand spun toate astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, acuma sa nu te superi pe mine, dar cred ca ei au niste probleme mult mai grave decat tine. Cum iti vor ei binele, daca in loc sa te incurajeze si sa te sustina, s-au suparat pe un astfel de motiv... Daca ce a spus unchiul tau este adevarat, atunci asta ar trebui sa-ti spuna multe despre ce fel de om este. iar tu vei lasa medicamentele atunci cand vei fi ok, nu cand vor ei, sau pentru simplul motiv ca ar vrea ei sa bea cu tine. Eu in locul tau, in loc sa ma intristez ca nu pot bea, m-as intrista ca am asemenea oameni pe langa mine. eu zic sa nu te lasi influentat de ce spun ei si sa le explici pe cat posibil situatia. Si incearca sa fii un pic mai dur cu ei.

Vezi ce zici pana nu ma supar..... Ultimu a fost bunicu din cealalta parte care a zis ceva rau (de unchiu), si a iesit urata treaba....

 

Zilele astea toata lumea mi-a reamintit ca nu pot sa beau. Prietenii mei in fiecare zi vroiau sa cumpere vin sau bere sa bea, dar io ziceam ca nu vreau sa beau.... Si nu isi mai cumparau... Io le stric distractia.... :) :lol2: :yes: Un tovaras imi zicea ca face cinste doar sa beau.... Si io a-si vrea sa beau, doar, doar sa stiu ca nu ma trezesc in spital..... :doh:

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ce zici pana nu ma supar..... Ultimu a fost bunicu din cealalta parte care a zis ceva rau (de unchiu), si a iesit urata treaba....

 

Zilele astea toata lumea mi-a reamintit ca nu pot sa beau. Prietenii mei in fiecare zi vroiau sa cumpere vin sau bere sa bea, dar io ziceam ca nu vreau sa beau.... Si nu isi mai cumparau... Io le stric distractia.... :) :) :cheer: Un tovaras imi zicea ca face cinste doar sa beau.... Si io a-si vrea sa beau, doar, doar sa stiu ca nu ma trezesc in spital..... :cheer:

beii bebelusule...cum sa iti zic nici eu nu beau si ma distrez super...uite de exemplu acu 2 zile am fost la un chef in mijlocu saptamanii si toti de acolo beau -erau multi pe care nu ii stiam- numai eu nu nici macar o gurita si poate as fi vrut si eu dar nu am baut si intrebata fiind de ce nu beau am raspuns ca nu am voie ,caci mi s-a interzis si totusi m-am distrat super bine ...las ca te descurci sin tu fara sa beii...pai simplu tu bei suc si eu beau bauturi ca la mine asa e si nimeni nu se supara :) ...eu zic ca treci tu peste asta si te faci tu mare :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
beii bebelusule...cum sa iti zic nici eu nu beau si ma distrez super...uite de exemplu acu 2 zile am fost la un chef in mijlocu saptamanii si toti de acolo beau -erau multi pe care nu ii stiam- numai eu nu nici macar o gurita si poate as fi vrut si eu dar nu am baut si intrebata fiind de ce nu beau am raspuns ca nu am voie ,caci mi s-a interzis si totusi m-am distrat super bine ...las ca te descurci sin tu fara sa beii...pai simplu tu bei suc si eu beau bauturi ca la mine asa e si nimeni nu se supara :cheer: ...eu zic ca treci tu peste asta si te faci tu mare :cheer:

 

merci ca i-ai raspuns tu in locul meu. sunt de aceeasi parere cu tine. Poate daca-i mai spuneti si voi n-o sa mai sufere atat...

 

SARBATORI DE POVESTE TUTUROR!!!

Editat de stillchild

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
beii bebelusule...cum sa iti zic nici eu nu beau si ma distrez super...uite de exemplu acu 2 zile am fost la un chef in mijlocu saptamanii si toti de acolo beau -erau multi pe care nu ii stiam- numai eu nu nici macar o gurita si poate as fi vrut si eu dar nu am baut si intrebata fiind de ce nu beau am raspuns ca nu am voie ,caci mi s-a interzis si totusi m-am distrat super bine ...las ca te descurci sin tu fara sa beii...pai simplu tu bei suc si eu beau bauturi ca la mine asa e si nimeni nu se supara :cheer: ...eu zic ca treci tu peste asta si te faci tu mare :cheer:

Pe tine te-au lasat la petrecere da, de exemplu, un prieten bun de-al meu a zis acu cateva zile, si citez "Te-as lua si pe tine da acolo tre sa bei neaparat ca altfel e rau..."

Deci, pe acolo va dati seamaa, bea, bea, nu te lasa....

 

Si asa, nu cred ca ar fi fost suc pe la petrecerea aia.....

 

 

Si io ma distrez, Ereno, da nu ma simt bine.... Nu mai rezist, tu esti fata, sau esti intr-un grup civilizat, io tre sa beu pana ma fac manga.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe tine te-au lasat la petrecere da, de exemplu, un prieten bun de-al meu a zis acu cateva zile, si citez "Te-as lua si pe tine da acolo tre sa bei neaparat ca altfel e rau..."

Deci, pe acolo va dati seamaa, bea, bea, nu te lasa....

 

Si asa, nu cred ca ar fi fost suc pe la petrecerea aia.....

 

 

Si io ma distrez, Ereno, da nu ma simt bine.... Nu mai rezist, tu esti fata, sau esti intr-un grup civilizat, io tre sa beu pana ma fac manga.....

cum sa nu ma lase la petrecere cand eu acolo fac caterinca cea mai mare sunt poate cu cea mai mare pofta de distractie chiar dac am probleme cei din jur nu vad sau nu ii las a sa vada si ma distrez de numa numa...deci se poate distractie si fara bautura hai incearca

si nu temai plange ca nu poti sa bei du-te distreazate si fara bautura

si vei vedea ca totu e mai bine...si nu conteaza ca-s fata caci crede-ma ca si pe mine incearca toata lumea sa ma faca sa beau si imi zic ca tot ma imbata ei dar nu e asa..asta o fac numai daca vreau eu

si apoi eu prin dans ma eliberez de tot stresu si chiar daca nu stiu ff bine sa dansez toata ma lua la dans si baietii chiar se chinuia sa ma invete si uite asa scap fasra s beau efectiv dansez cu toti sau toate ca si cu fete dansez cand ne prostim noi :D

Editat de erena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salve. 2 chestii as vrea si eu sa subliniez aici:

 

1. In legatura cu coaxilul ... O persoana foarte apropiata foloseste acest tratament, il foloseste ca antidepresiv. Vreau sa spun ca efectul este pur si simplu miraculos. Daca ia medicamentul n-are absolut nimic si il mai tine starea asta vre 2-3 saptamani dupa ce inceteaza sa il ia, dar dupa astea 2-3 saptamani incepe starea de rau. Problema este ca are impresia continuu ca ii este rau, bine, el chiar se simte asa, dar dupa cum a devenit clar, totul este doar in mintea lui. Dupa ce incepe sa ia madicamentele, isi revine aproape miraculos, de unde trag eu concluzia ca este posibil sa fi devenit un fel de placebo ...

 

2. In legatura cu asa-zisii prieteni care nu te accepta la petreceri daca nu bei, ei bine, astia sunt doar niste cretini. eu la 28 de ani nu consum aproape deloc alcool, totul reducandu-se la aproximativ 5-6 pahare de vin PE AN si 5-6 ml alta bautura tare ... In rest, suc, lapte si apa ... Si am prietni, ma duc si la chefuri si asa mai departe ...

Editat de smailmiami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salve. 2 chestii as vrea si eu sa subliniez aici:

 

1. In legatura cu coaxilul ... O persoana foarte apropiata foloseste acest tratament, il foloseste ca antidepresiv. Vreau sa spun ca efectul este pur si simplu miraculos. Daca ia medicamentul n-are absolut nimic si il mai tine starea asta vre 2-3 saptamani dupa ce inceteaza sa il ia, dar dupa astea 2-3 saptamani incepe starea de rau. Problema este ca are impresia continuu ca ii este rau, bine, el chiar se simte asa, dar dupa cum a devenit clar, totul este doar in mintea lui. Dupa ce incepe sa ia madicamentele, isi revine aproape miraculos, de unde trag eu concluzia ca este posibil sa fi devenit un fel de placebo ...

 

2. In legatura cu asa-zisii prieteni care nu te accepta la petreceri daca nu bei, ei bine, astia sunt doar niste cretini. eu la 28 de ani nu consum aproape deloc alcool, totul reducandu-se la aproximativ 5-6 pahare de vin PE AN si 5-6 ml alta bautura tare ... In rest, suc, lapte si apa ... Si am prietni, ma duc si la chefuri si asa mai departe ...

Welcome!

Iau Coaxil de o luna si ma declar perfect multumita de efectele lui. Sunt convinsa ca undeva, in subconstient exista efectul "miraculos" pe care-l invoca persoana apropiata tie. Cu totii suntem tentati sa gandim asa. Vedem o licarire de speranta in pastile si asteptam efectele pe care ni le dorim, dar prin asta nu facem altceva decat sa ne programam mintea sa perceapa realitatea altfel. Nu neg, insa, nici efectele lui curative. Este un antidepresiv usor fara efecte secundare (cel putin nu la mine) care intr-adevar este eficient. Sper ca atunci cand voi inceta tratamentul sa nu revina si problemele, prin urmare ma voi autosugestiona in sensul asta.

 

Sanatate maxima, iubire, caldura si lumina in sufletele tuturor!

Un an mai bun, plin de realizari in care sa va impliniti toate dorintele!

Si... NO ALCOHOL!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×