Sari la conținut
Forum Roportal
love_is_all_I_need

Oare e bine sa spun da?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai asteapta. Daca erai sigura de raspuns nu deschideai topicul asta.

 

 

Poate fata scria deja din bratele prietenului, cu prezervativu'ntre buze si dorinta-n pantece. :think:

A fi sau a nu fi himen!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ce crezi, e bine ca o fată să se păstreze virgină pentru soţul ei ?

Da, este bine, normal. Preferabil este sa fie un singur barbat, o singura iubire. Dar nu intotdeauna socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ.

Si ca sa o luam altfel, mai mult conteaza iubirea decat himenul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este bine, normal. Preferabil este sa fie un singur barbat, o singura iubire.

E tare plăcut ce ai scris aici !!! :think: Bine ar fi dacă s-ar g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind de a te retine de la casatorie, am avut aici un prieten din Pakistan, care era musulman, si el mi-a spus ca el nu a vorbit niciodata cu o fata de varsta lui, cu exceptia rudelor... Si avea 20 de ani....

 

Asa ca daca el poate sa se abtina, chiar de la comunicarea cu sexul opus, voi de ce nu puteti macar sa va abtineti de la pacat? :think:

 

 

No, bun, iar dupa ce scapa la haram, isi trage vreo 4 muieri si curvasareste LEGAL!

Alta religie a naibii de sincera si fara de prihana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind de a te retine de la casatorie, am avut aici un prieten din Pakistan, care era musulman, si el mi-a spus ca el nu a vorbit niciodata cu o fata de varsta lui, cu exceptia rudelor... Si avea 20 de ani....

 

Asa ca daca el poate sa se abtina, chiar de la comunicarea cu sexul opus, voi de ce nu puteti macar sa va abtineti de la pacat? :scare:

 

TU il consideri pacat. Parerea TA, ca e pacat. Sa fi intr-o casatorie cu cineva si sa incerci sa faci dragoste doar pentru procreere e ca si cum ai incerca sa renunti la urinat. :think:

 

Ce Dumnezeu iubitor aveti. Sunt putin ividios, dar fac dragoste si-mi trece.

Editat de nambapleaca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt cu prietenul meu de 2 ani, sunt virgina si nu stiu daca sa-mi ascult inima sau ratiunea: sa accept sa fac dragoste cu el sau nu.

Astept pareri.

daca nu spui DA, n-ai de unde sa stii daca e bine sa nu! :think:

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
No, bun, iar dupa ce scapa la haram, isi trage vreo 4 muieri si curvasareste LEGAL!

Alta religie a naibii de sincera si fara de prihana!

Ceea ce nu stiti voi e ca doar cei f bogati au haremuri... Sunt f scumpe. Majoritatea au doar 1 sotie....

 

TU il consideri pacat. Parerea TA, ca e pacat. Sa fi intr-o casatorie cu cineva si sa incerci sa faci dragoste doar pentru procreere e ca si cum ai incerca sa renunti la urinat. :think:

 

Ce Dumnezeu iubitor aveti. Sunt putin ividios, dar fac dragoste si-mi trece.

Bine, daca nu va puteti, din neputinta voastra sa va opriti de la a face sex, doar pt. procreere, macar nu faceti in vremurile oprite, si cu putina abtinere in vremurile neoprite....

 

Sa stii ca Dumnezeu e iubitor, nu ne-a lasat sa ajungem ca dobitoacele, sa facem sex de placere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×