Sari la conținut
Forum Roportal
love_is_all_I_need

Oare e bine sa spun da?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vedeti de ce nu e bine sa facem inainte de casatorie?

 

Incearca sa gandesti SINGUR, sa-ti formezi propriile principii si valori, nu sa urmezi orbeste "invatamintele" altora. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai MOTANEL!

 

esti ciudat in gandire pt un tip de 18ani!!!!!!!!

parca asa ai scris in profil sept 1989.

esti cumva la un liceu de teologie?

am cunoscut fii de popi si popi tineri care n-au gandirea ca a ta.

oricum se pare ca daca pe tine nevoile trupesti nu te macina esti persoana indicata pt calugarie.nicidecum pentru casatorie ca poate dai peste o tipa care te vrea mai des decat poti concepe tu ca e corect sa o faci. si ce te vei face cand te "va traduce" tocmai pt ca tu refuzi sa ii dai ceea ce ea isi va dori mai tare? adica pe tine TARE.

tu stai bine cu glandele endocrine nu te supara ,nu galgaie hormonii in tine.asa esti tu.

dupa cata religie scrii stii ca nu e voie sa pui manuta pt a-ti creea placere? sper ca n-i gresit sa te joci pe furis cu "cucul"?

 

 

daca vreunul dintre fii mei ar fi gandit ca tine mi-as fi facut mari probleme.

De ce ti-asi fi facut probleme?

Nu, nu sunt la teologie, sunt, intr-adevar nepot de popa, dar nu l-am cunoscut prea bine :yes: ... Pe vremea cand el traia eram prea mic spre a realiza ce inseamna credinta adevarata...

 

Stiu ca nu e voie cu manuta, nu trebuie sa imi spui tu... Poate te gandesti ca io fac asta pt. ca ti-e rusine de ceva :think:

Nu pot sa ma calugaresc, am vrut... dar nu pot, ca am de avut grija de parinti (sunt singur la parinti) care nu se poate face din manastire...

Da, am scris in profil varsta adevarata....

 

 

 

Ti-ai dat singur cu firma in cap, dupa cum se zice... :scare: Uite aici gresesti: animalele nu fac niciodata sex de placere, ci pentru a da nastere altor indivizi care sa continue caracteristicile cele mai bune ale speciei. Selectia naturala...

 

Doar ca, animalele nu sunt inzestrate cu capacitatea de discernamant sau de a iubi (ma rog, cainii, caii, etc pot avea atasament fata de stapan...), dupa ce puiul creste mama lui nu il mai recunoaste si chiar il alunga. De asemenea nu uita ca animalele nu au acelasi partener pe viata (in afara de porumbei si alte cateva specii, de altfel putine...).

 

Asa ca daca ii dai inainte cu animalele o sa te credem ca tii cu teoria evolutionista, a lui Darwin, care se bate cap in cap cu religia...te contrazici singur :o:

 

De unde stii ca animalele nu o fac de placere? Pisica mea parea destul de... satisfacuta.... :cheer: Nu cred ca ai intrebat tu pe vreuna.... Crezi ca o fac numa asa, ca zica Darwin ca tre sa se inmulteasca....

 

Nu cred in selectie naturela....

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Animalic e sa-ti iei femeia, sa-ti bagi organu-n ea si sa-ti lasi repede samanta si apoi sa astepti sa fete.

Foarte corect. :scare:

dupa cata religie scrii stii ca nu e voie sa pui manuta pt a-ti creea placere? sper ca n-i gresit sa te joci pe furis cu "cucul"?
Asta a fost tare. :think: Ia zi Anonymus, stiai ca nu ai voie?
si mai considera ca vei avea o durere fizica de care nu ai avut inca parte. poate ca vei dori sa-l indepartezi ,sa se opreasca din penetrare.
De ce o sperii acum? Crezi ca toate femeile simt acea durere ingrozitoare si totodata marcanta? Fiecare organism este diferit. Pe unele le doare, pe altele, nu. Sau le doare mai putin.

Daca se gandeste bine la ce ai spus tu, cred ca ramane virgina ptr. tot restul vietii pentru ca de obiecei femeile se feresc de durere, mai ales la capitolul asta.

 

Dar nu e o idee rea sa mai astepte. E clar ca nu e pregatita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa gandesti SINGUR, sa-ti formezi propriile principii si valori, nu sa urmezi orbeste "invatamintele" altora. :think:

Asa ca si ateii, care nu vad pre Dumnezeu....

 

Tu ai gandit singur cand ai invatat la scoala? Ai luat asa hai sa ma gandesc cum sta limba romana... Oare i se face asa??

 

Asa, hai sa ma gandesc si io... ma gandesc sa ma imbat, sa pacatuiesc, si sa fac pacate NU! Eu voi urma invataturile crestine! Nu ma apuc ca luteranii sa interpretez Biblia fara cunostinte necesare...

 

Biblia nu se interpreteaza nici in primul an la teologie, si ateii isi pun copii sa isi aleaga o religie la varste fragede, prostie mai mare nu se poate :scare: ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kline , iar te'au tras aia de urechi ma?Prea esti nervos.

Recomand un pumn in fata dusmanului sau o casatorie rapida.

Nu pot, ca ii incalc sfatul lui Boca :think:

De aceea sunt opriţi de la căsătorie:

a) Nebunii,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ca si ateii, care nu vad pre Dumnezeu....

 

Tu ai gandit singur cand ai invatat la scoala? Ai luat asa hai sa ma gandesc cum sta limba romana... Oare i se face asa??

 

Asa, hai sa ma gandesc si io... ma gandesc sa ma imbat, sa pacatuiesc, si sa fac pacate NU! Eu voi urma invataturile crestine! Nu ma apuc ca luteranii sa interpretez Biblia fara cunostinte necesare...

 

Biblia nu se interpreteaza nici in primul an la teologie, si ateii isi pun copii sa isi aleaga o religie la varste fragede, prostie mai mare nu se poate :think: ....

 

Macar esti constienta ca nu gandesti singura si ca urmezi orbeste ce zic popescu si ionescu. Pana la urma e important ca tu sa fi multumita si fericita de ceea ce esti. Dar nu mai arunca citate sustinand ca sunt adevaruri supreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Macar esti constienta ca nu gandesti singura si ca urmezi orbeste ce zic popescu si ionescu. Pana la urma e important ca tu sa fi multumita si fericita de ceea ce esti. Dar nu mai arunca citate sustinand ca sunt adevaruri supreme.

Si daca sunt? :think: :scare:

 

PS: Sunt de gen M nu F...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×