Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Bush vs Sadam; Crestinism vs Islam; Isus vs Satan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inchiziţia a fost exact acelaşi lucru,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca-ti plac povestile cu harapi si praslei.De ce nu lasi tu religia si spiritualitatea in pace.Citeste mai degraba o carte potrivita varstei si culca-te. :P

:cheer: nici nu ma asteptam sa intelegi, cine se tot kinuie pe aici sa personifice pe satana si pe d`zeu in bush si sadam sau invers...ce naiba 8)) personificarea este specifica basmului, acuma ma intelegi? si pana la urma care`i numele piesei 8))))

 

Spune tu care e termenul arab pentru "drept-credincios" şi
Editat de selenush

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intentiile crestinesti te indeamna sa omori copii si femei? oameni in general? cred ca e o mare blasfemie adusa religiei, nimeni nu se poate folosi de numele lui Allah/Dumnezeu

Chiar asa?

 

Pai ai auzit tu vreodata in istoria planetei vre-o doctrina care sa ucida mai multe suflete decar religia care se autoblasfemiaza ...si prin faptul ca se inchina unui dumnezeu criminal el insusi ...un ucigas de bebelusi si un incitator la crima?

 

Sau iti lipsesc citatele biblice ca sa intelegi problema

 

ia vezi:

Exod 10 versul 27

Deuteronomul 28:16

Deuteronom 13 : 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer: nici nu ma asteptam sa intelegi, cine se tot kinuie pe aici sa personifice pe satana si pe d`zeu in bush si sadam sau invers...ce naiba 8)) personificarea este specifica basmului, acuma ma intelegi? si pana la urma care`i numele piesei 8))))

 

Daca tot iti place pe religie si spiritualitate lasa cartea de povesti si pune mana pe biblie.Poate vei pricepe ceva despre......personificari.

 

Ca sa trec putin pe domeniul tau:pe cine personifica Harap Alb? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar asa?

 

Pai ai auzit tu vreodata in istoria planetei vre-o doctrina care sa ucida mai multe suflete decar religia care se autoblasfemiaza ...si prin faptul ca se inchina unui dumnezeu criminal el insusi ...un ucigas de bebelusi si un incitator la crima?

 

Sau iti lipsesc citatele biblice ca sa intelegi problema

 

ia vezi:

Exod 10 versul 27

Deuteronomul 28:16

Deuteronom 13 : 6

exozii si dteromulpfffffffff :cheer:)) nu`s pctele mele forte, mie`mi place harap alb si alba ca zapada 8)) fiecare vede cum vrea pasajele din cartile religioase si le intelege cum poate, chestia generala in religii este sa`ti iubesti semenii...si cele de baza, sa nu furi sa nu fii egoist invidios..sa nu iei viata cuiva, sa nu iti iei propria viata...etc, chestii de bine, hai sa ne ghidam dupa ele si poate iese ceva.....mai bun decat pana acuma, daca stramosii nostrii au fost prosti noi tre sa le calcam pe urme sau cum?

 

Daca tot iti place pe religie si spiritualitate lasa cartea de povesti si pune mana pe biblie.Poate vei pricepe ceva despre......personificari.

 

Ca sa trec putin pe domeniul tau:pe cine personifica Harap Alb? :P

harap alb e neutru 8) nu vreau sa fac afirmatii in aer despre religii, singura mea certitudine este ca daca te invata de bine si ai cat de cat un sistem de valori bine format dupa care sa te ghidezi n`ai nevoie sa citesti despre cati copii a avut eva sau daca ea trait 1999 de ani sau numai 89:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un musulman nu are cum sa fie stramb, un musulman este un musulman, n`are nevoie de atribute :P

Lasă-mă cu prostii din astea, că am văzut destui musulmani care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg ca daca esti crestin si punct poti face orice iti este interzis, sa fumezi de ex ptr ca este iarba draqului si daca esti ortodocs nu mai fumezi ca esti drept credincios? si niciun ortodox nu fumeaza :P du`te la culcare harald ca ti`e somn deja

Ţi-am spus că eşti limitată şi o să-ţi explic a treia oară: nu mai confunda numele Cultului Creştin Ortodox cu cei care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×