Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Bush vs Sadam; Crestinism vs Islam; Isus vs Satan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

musulman ortodox? eu sint singurul

in islam exista siiti si suniti aceste 2 ramuri detin in jur dec 90 % din credinciosii musulmani. mai sunt sufisti rifai si alte cateva mici secte

 

 

 

pentru ca sa dus acolo pentru petrol nu sa il dea jos pe sadam asta a fost bagarea in ceata a lumii acum ca l-au spanzurat ce mai cauta acolo?

 

bush e mason membru skull&bones deci nu are legatura cu crestinismul, sint cunoscute ritualurile lor pagane.

 

Eu cand am spus "musulmani ortodocsi" m-am referit la acei islamisti care tin cu strictete regulile si legile coranului.Dupa cum stii sunt milioane de musulmani doar cu numele.Nu stiu la ce te referi cand spui ca tu esti singurul musulman ortodox.Sa inteleg ca credinta ta e o combinatie intre islam si crestinism,coran si biblie?

 

Daca Bush e mason si implicit pagan,dusman al Lui Hristos, cum se numesc miliardele de crestini din SUA si intreaga lume care l-au sustinut si il divinizeaza in continuare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cultura generala nu se limiteaza doar la ceva ce iti convine ....ca altfel nu ar mai fi generala!

 

Si eu am auzit ca ti se raceste grisul cu lapte ...asa ca iati barbetica ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e prima data cand aud de musulmani ortodocsi :yahoo:

"Ortodox" nu e termen din creştinism. Expresia "evreu ortodox" e la fel consacrată ca şi "creştin ortodox". Dar pentru că după Marea Schismă, creştinii "conservatori" şi-au spus "ortodocşi", se crează confuzii, exact ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot n-am inteles care e rastalmacirea si confuzia creata din declaratia lui Bush ca ar fi trimisul lui Dumnezeu in Irak pentru a proteja omenirea impotriva terorismului si a unui eventual atac chimic sau chiar nuclear.Intentiile lui par sa fi fost foarte crestinesti.

 

Aici ai dreptate. Intentia crestinilor a fost intotdeauna de a distruge viata prin toate mijloacele posibile. Cand faci o asemenea afirmatie iti pierzi cam multe drepturi. Ar trebui sa te iei de mana cu Sykarian, pentru ca si el il vede pe bush tot ca pe un Mesia al omenirii care lupta impotriva hoardelor de necredinciosi. Presupun ca ar fi foarte crestinesc si scuzabil din partea mea sa omor un arab in numele dreptatii si buna starii nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici ai dreptate. Intentia crestinilor a fost intotdeauna de a distruge viata prin toate mijloacele posibile. Cand faci o asemenea afirmatie iti pierzi cam multe drepturi. Ar trebui sa te iei de mana cu Sykarian, pentru ca si el il vede pe bush tot ca pe un Mesia al omenirii care lupta impotriva hoardelor de necredinciosi. Presupun ca ar fi foarte crestinesc si scuzabil din partea mea sa omor un arab in numele dreptatii si buna starii nu?

 

Cum adica "pierd multe drepturi"?La care te referi si de ce?Cum pot sa le capat inapoi? :scare:

 

Nu stiu ce crede Sikaryan dar eu nu am afirmat ca Bush e vreun fel de Mesia.Parerea mea este ca nea Bush este cel mai mare criminal din istoria omenirii si personificarea exacta a lui satan. :think: Pe de alta parte nu am nici o intentie sa omor arabi,intrucat ii respect si din multe puncte de vedere ii consider superiori celor care se lauda ca sant crestini din lumea civilizata. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adica "pierd multe drepturi"?La care te referi si de ce?Cum pot sa le capat inapoi? :cheer:

 

Nu stiu ce crede Sikaryan dar eu nu am afirmat ca Bush e vreun fel de Mesia.Parerea mea este ca nea Bush este cel mai mare criminal din istoria omenirii si personificarea exacta a lui satan. :think: Pe de alta parte nu am nici o intentie sa omor arabi,intrucat ii respect si din multe puncte de vedere ii consider superiori celor care se lauda ca sant crestini din lumea civilizata. :D

Şi c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa te iei de mana cu Sykarian, pentru ca si el il vede pe bush tot ca pe un Mesia al omenirii care lupta impotriva hoardelor de necredinciosi.

 

Care e problema ?... e chiar atat de greu sa intelegi ca si tu ...tot la fel ca mine il vezi pe Bush ... doar ca tu il denumesti satana ...si eu mantuitor ...adica e vorba de doua cuvinte care desi suna diferit ...dar ... reprezinta acelasi lucru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice religie te invata de bine,nu stiu ca sa existe vreo religie care sa te invete de rau . Musulmanii san

fanatici , n-am auzit ca ei sa faca sex cu oile si caprele . Bush e mason si membru skull&bones ,Dupa parerea mea e cam cel mai raton presedinte USA. S-a dus pentru petrol i se rupea lui de Saddam si de suferintele kuveitienilor/Acum ca e acolo ce a facut? Nimic . Decat a facut " victime colaterale" ca in Yugosalvia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care e problema ?... e chiar atat de greu sa intelegi ca si tu ...tot la fel ca mine il vezi pe Bush ... doar ca tu il denumesti satana ...si eu mantuitor ...adica e vorba de doua cuvinte care desi suna diferit ...dar ... reprezinta acelasi lucru!

 

E grav,ai ajuns si tu ca cei pe care ii faceai habotnici, ai inceput cu denumiri caracteristice religiei? Daca tu il numesti pe bush mantuitor e grav, o sa sfarsesti in sectia lui lupini, o sa deveniti frati de arme. Unde va este respectul pentru viata, cu care unii se bat cu pumnii in piept? Inainte erau popii care condamnau la moarte si aveau grija sa inlature pe cine nu era de acord cu ei si erau sustinuti de gloata. Acum avem presedinti pe care ii sustinem in ideile lor tembele. Omul a ramas in continuare cea mai ieftina carne de tun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×