Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Il folosesc pentru ca trebuie:protectie impotriva unei sarcini,dar nu l-as folosi daca ar nu ar fi absolut necesar.Ne deranjeaza si pe mine si pe sotul meu.Pastile nu am voie sa iau,deci ramane ca o singura varianta posibila.

Un sfat?Folositi-l si nu doar in afara relatiilor stabile.Cu atat mai mult in relatiile stabile cu cat se presupune ca tineti la partener si trebuie sa-l protejati de orice lucru nedorit!

Pastilele ar fi ok,dar nu oricine poate sa le ia.Si apoi o boala cu transmitere sexuala nu se contacteaza doar dintr-un raport sexual neprotejat,ci si in multe alte conditii:toalete murdare etc.Daca o iei astfel si o dai partenerului stabil pentru ca nu ai folosit prezervativ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da cu cine vrei sa ma culc?ca dupa mine un barbat e matur dupa vreo 25 de ani si chiar si atunci nu toti sunt maturi...dupa mine as face-o si cu unul de 30 dar sunt prea mica sa am astfel de relatii bazate numai pe sex,ca de o relatie serioasa nici nu se pune problema...

 

si e ciudat ca cei care isi manifestau grija pentru mine nu ma atrageau...

 

Un singur barbat am intalnit care sa fie suficient de matur pentru mine,si totusi cu toata maturitatea lui m-a dezamagit cu indiferenta fata de mine...

Daca stau bine sa ma gandesc, sunt barbati care au 40 de ani si nu sunt maturi [si vorbesc din experienta]. Dar asta nu inseamna ca nu exista baieti care gandesc suficient de bine sa aiba grija sa foloseasca prezervativul. Fie si numa ca se gandesc la riscul ca pot contacta o boala.

Crede-ma ca o sarcina este ultimul lucru pe care ti-l doresti si nu numa la varsta ta, la orice varsta.

Iar pastilele... te apara, dar doar de sarcini. Nu de boli. Si trebuie sa le iei cu strictete, altfel o dai de gard.

Iar Oana a venit in completarea acestui post putin mai sus [referitor la relatiile stabile]. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stau bine sa ma gandesc, sunt barbati care au 40 de ani si nu sunt maturi [si vorbesc din experienta]. Dar asta nu inseamna ca nu exista baieti care gandesc suficient de bine sa aiba grija sa foloseasca prezervativul. Fie si numa ca se gandesc la riscul ca pot contacta o boala.

Crede-ma ca o sarcina este ultimul lucru pe care ti-l doresti si nu numa la varsta ta, la orice varsta.

Iar pastilele... te apara, dar doar de sarcini. Nu de boli. Si trebuie sa le iei cu strictete, altfel o dai de gard.

Iar Oana a venit in completarea acestui post putin mai sus [referitor la relatiile stabile]. :blink:

 

 

Vrei sa zici ca aia de 40 de ani nu prea folosesc prezervativul? Zi-ne cate ceva din experienta ta, te rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stau bine sa ma gandesc, sunt barbati care au 40 de ani si nu sunt maturi [si vorbesc din experienta]. Dar asta nu inseamna ca nu exista baieti care gandesc suficient de bine sa aiba grija sa foloseasca prezervativul. Fie si numa ca se gandesc la riscul ca pot contacta o boala.

Crede-ma ca o sarcina este ultimul lucru pe care ti-l doresti si nu numa la varsta ta, la orice varsta.

Iar pastilele... te apara, dar doar de sarcini. Nu de boli. Si trebuie sa le iei cu strictete, altfel o dai de gard.

Iar Oana a venit in completarea acestui post putin mai sus [referitor la relatiile stabile]. :blink:

Bine eu as lua de mi-e frica de reactiile adverse ce ar putea aparea,si chiar si asa ma apar de o sarcina nedorita dar riscul de a contacta o boala tot ramane,eu sunt din ce in ce mai convinsa ca trebuie sa folosesc prezervativul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laurel Laurel mie nu-mi place prezervativul caci ma deranjeaza, tocmai ca la un moment dat se duce lubrefierea din cauza lui, nu-mi plac nervuri, bulinute ... :tease:

Nu iti plac ca nu l-a folosit cand trebuia .:bye:

Da cu cine vrei sa ma culc?ca dupa mine un barbat e matur dupa vreo 25 de ani si chiar si atunci nu toti sunt maturi...dupa mine as face-o si cu unul de 30 dar sunt prea mica sa am astfel de relatii bazate numai pe sex,ca de o relatie serioasa nici nu se pune problema...

 

si e ciudat ca cei care isi manifestau grija pentru mine nu ma atrageau...

 

Un singur barbat am intalnit care sa fie suficient de matur pentru mine,si totusi cu toata maturitatea lui m-a dezamagit cu indiferenta fata de mine...

E lasa draga ca ..rezolvam noi .. :blink: Cu prezervativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine eu as lua de mi-e frica de reactiile adverse ce ar putea aparea,si chiar si asa ma apar de o sarcina nedorita dar riscul de a contacta o boala tot ramane,eu sunt din ce in ce mai convinsa ca trebuie sa folosesc prezervativul...

In primul rand,daca te hotarasti sa iei pastile,du-te la un medic.nu le lua dupa"ureche",ca sa spun asa.iti poti provoca dereglari hormonale grave si nu vrei asta!In al doilea rand,pastilele sunt recomandate femeilor trecute de o anumita varsta,care au eventual un copil.La tine inteleg ca nu e cazul,fiind tanara.Convinge-te ca trebuie prezervativ si ,daca prietenul nu vrea sa se lasa convins,arata-i niste imagini cu oameni suferinzi de sifilis sau alte BTS-uri.Daca nici asta nu-l va speria,renunta,inseamna ca e inconstient! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu iti plac ca nu l-a folosit cand trebuia .:tease:

 

E lasa draga ca ..rezolvam noi .. :blink: Cu prezervativ.

dada ce rezolvam? :P

 

Dragul meu laur...nu rezolvam nimic :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eagle mov! esti de groaza lumii!!!!!!!!

 

sunt pentru!

cu conditia ca femeia sa fie suficient de pregatita inainte de acuplare, adica sa fie umezita bine.

daca o "varati pe uscat" ea se va gandi doar la cum sa faca s-o scoata mai repede .

exista lubrifianti speciali. nu ezitati sa ii folositi.

prezervativele sunt cu tot felul de arome si "texturi variate" ale latexului. daca il nimeresti pe ala care iti place!!!!oaw!!!

cand nevasta nu poate folosi pilule ce faci?

sigur ca e mai bine fara dar ....e si mai bine cu.

tine de mental si desigur de calitatea prezervativului.

de ce curvele fac blowjob cu prezervativ? ca sunt destepte! bravo lor!

 

stii tu unde si daca ea/el e cuminte mereu? ochii vad inima cere si ....se intampla la necaz sa gresesti. din viteza...

 

oala acoperita nu da praf in ea, asa zicea maica-mea.

 

am avut asa niste emotii cand mi-am facut testul sida si sifilis chiar daca nu umblu hai hui!

 

asa ca paziti-va!

 

In primul rand,daca te hotarasti sa iei pastile,du-te la un medic.nu le lua dupa"ureche",ca sa spun asa.iti poti provoca dereglari hormonale grave si nu vrei asta!In al doilea rand,pastilele sunt recomandate femeilor trecute de o anumita varsta,care au eventual un copil.La tine inteleg ca nu e cazul,fiind tanara.Convinge-te ca trebuie prezervativ si ,daca prietenul nu vrea sa se lasa convins,arata-i niste imagini cu oameni suferinzi de sifilis sau alte BTS-uri.Daca nici asta nu-l va speria,renunta,inseamna ca e inconstient! :crazy:

sa stii ca pastilele NU MAI SUNT recomandate femeilor trecute de o anumita varsta.

sunt de acord ca trebuie luate Doar cu avizul medicului curant.

 

Vrei sa zici ca aia de 40 de ani nu prea folosesc prezervativul? Zi-ne cate ceva din experienta ta, te rog.

ba tocmai cei trecuti de 40, sunt intelepti si nu vor complicatii. asa ca pun scufita. in plus la anii lor de viata sexuala isi controleaza momentul ejacularii si pot sa inceapa fara pt ca apoi cand simt ca ii "trage curentul" fac o pauza si-si pun"cusma pe-o ureche" si mai tine o repriza. asa ca tot raul spre bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stau bine sa ma gandesc, sunt barbati care au 40 de ani si nu sunt maturi [si vorbesc din experienta]. Dar asta nu inseamna ca nu exista baieti care gandesc suficient de bine sa aiba grija sa foloseasca prezervativul.

 

Dar unde ai gasit astfel de barbati?

La 40 de ani sunt maturi si mai intelepti.

Mai exista si specimene dinastea dar nu poti sa spui ca multi sunt ca el.

E problema ta ca tu ai dat peste unu ca asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar unde ai gasit astfel de barbati?

La 40 de ani sunt maturi si mai intelepti.

Mai exista si specimene dinastea dar nu poti sa spui ca multi sunt ca el.

E problema ta ca tu ai dat peste unu ca asta.

pai,heidy nu zicea ca toti barbatii de 40 de ani nu sunt maturi ce zicea tocmai de acele specimene

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×