Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu de unde zici asta.

Poate din experienta ta.

EU tot timpul folosesc prezervativul.

Preferabil este sa il folosesti numai cand faci sex..in rest nu stiu cu ce te ajuta! Chiar s-ar putea sa te incomodeze!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca mai poate fi folosit ca sac de dormit pentru soricei! Sfatul meu personal: De cate ori aveti dubii folositi prezervativul...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat asta,mai ales ca aproape toti(fete si baieti)isi fac analizele numai pt hiv sau hepatita.

exista foarte multe boli despre care majoritatea nu stiu,nu sunt bine informati.

eu una am gasit pe net o groaza,clamidia,trihomonas.europlasma de exemplu la femeie pierde sarcinile intruna si daca vine in contact cu boala pe perioada sarcinii,sunt mari sanse sa-l piarda sau copilul sa fie orb.

majoritatea bolilor afrodisiace produc sterilitate atat la femeie cat si la barbat.

si sa spunem ca,cu partenerul aveti mai multe luni si va hotarati sa nu mai folositi prezervativul e asa de rau,sa faceti niste analize inainte?ce aveti de pierdut?

intodeauna cu prezevativ,mi s-a intamplat sa refuze cu prezervativ dar ma gandesc la sanatatea mea.

am auzit ca anul asta a murit o fata de sida,si a imbolnavit alti 30 de barbati.gandestete ca daca unul din ei e insurat isi imbolnaveste si nevasta si in cativa ani copilul ramane orfan...

prefer sa ma despart de cineva daca nu vrea sa faca analizele inainte de a nu mai folosi prezervativul.nu este o rusine,de ce sa nu dorm linistita?

Editat de Desert_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul tine de incredere si de o doza de inconstienta...Dar daca tot folosesti prezervativul macar s afolosesti unul de calitate, chiar daca el costa mai mult....

PS: Personal il folosesc....te ajuta sa nu mai stai stresat in timpul si dupa actul sexul!

8) Adica tu ..mare maestru in ale amorului ..(asa te lauzi) doar la asta folosesti prezervativul ? Sa nu mai stai stresat ? :roll:

Eu folosesc ,dar nu din prisma faptului ca sa nu fiu stresat , ci pentru ca a folosi prezervativul este o arta in sine .

Sunt prezervative cu arome ,culori ,nervuri ,lubrifiate , ultra subtiri si warm ,fine si ultra fine ...as putea spune "o infinitate " de prezervative ,care au rolul ca in afara de a te scuti de batai de cap pot face o partida de sex sa fie sublima .

Doar barbatii ce nu stiu sa ofere placere femei nu agreaza prezervativul, asta pentru ca nu stiu sa il foloseasca pe cel ce trebuie.

Citind pe aici constat ca "toti" sunteti conservatori in materie de sex, adica nu face nimeni sex spontan, in alte locuri decat in pat ; asta dupa ce in prealabil au trecut pe la baie , si-au facut igiena corporala minutios examinata ..iar sotiile asteapta cuminti in pat ,cu lumina stinsa si cu plapuma pana la gat , asteptand sa faca "dragoste " nu sex. :beee:

Cei care au facut sex in afara dormitorului se mai ales spontan ,stiu ca cel mai bun lucru cand nu exista preludiu este prezervativul , adica ..chestia aia mica si lubrifiata care face ca femeia sa nu simta dureri si sa o faca sa se simta si bine .

Asadar sfatul meu este sa mai si ..experimentati ..veti fii surprinsi ce se poate face cu un prezervativ ,daca il folosesti pe cel ce trebuie .

Mult sex. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laurel Laurel mie nu-mi place prezervativul caci ma deranjeaza, tocmai ca la un moment dat se duce lubrefierea din cauza lui, nu-mi plac nervuri, bulinute ... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laurel Laurel mie nu-mi place prezervativul caci ma deranjeaza, tocmai ca la un moment dat se duce lubrefierea din cauza lui, nu-mi plac nervuri, bulinute ... 8)

 

 

din acelasi motiv il 'urasc' si eu. :band:

 

 

ps: asta nu inseamna ca-mi risc viata, cand sant pus in astfel de situatii... deci, cand trebuie il folosesc. :D

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au facut sex in afara dormitorului se mai ales spontan ,stiu ca cel mai bun lucru cand nu exista preludiu este prezervativul , adica ..chestia aia mica si lubrifiata care face ca femeia sa nu simta dureri si sa o faca sa se simta si bine .

Asadar sfatul meu este sa mai si ..experimentati ..veti fii surprinsi ce se poate face cu un prezervativ ,daca il folosesti pe cel ce trebuie .

Mult sex. :blink:

 

Ohh...dah...ce grijuliu mai esti cu o femeie :bye: de-ar fi toti asa... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ohh...dah...ce grijuliu mai esti cu o femeie :tease: de-ar fi toti asa... :blink:

Pai daca te culci cu un pustan de 17 ani, e normal sa nu intalnesti o asemenea grija.

Un barbat cu minte stie ca trebuie sa se protejeze si stie cum sa se poarte in pat cu o femeie.

Si da, prezervativul este cel mai bun mijloc de contraceptie. Nu tu boli, nu tu copii. Nu tu dureri de cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca te culci cu un pustan de 17 ani, e normal sa nu intalnesti o asemenea grija.

Un barbat cu minte stie ca trebuie sa se protejeze si stie cum sa se poarte in pat cu o femeie.

Si da, prezervativul este cel mai bun mijloc de contraceptie. Nu tu boli, nu tu copii. Nu tu dureri de cap.

Da cu cine vrei sa ma culc?ca dupa mine un barbat e matur dupa vreo 25 de ani si chiar si atunci nu toti sunt maturi...dupa mine as face-o si cu unul de 30 dar sunt prea mica sa am astfel de relatii bazate numai pe sex,ca de o relatie serioasa nici nu se pune problema...

 

si e ciudat ca cei care isi manifestau grija pentru mine nu ma atrageau...

 

Un singur barbat am intalnit care sa fie suficient de matur pentru mine,si totusi cu toata maturitatea lui m-a dezamagit cu indiferenta fata de mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×