Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

PersoNulitati ale istoriei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In rest, un om cu un caracter similar tuturor romanilor! Poate chiar "abject" pe alocuri daca il privim in detaliu.

again, nu despre asta e vorba.

 

Eu ma asteptam sa vad insirati oameni ce au avut efecte negative (reprobabile) asupra dezvoltarii socio-economice si politice a terrei.

cum era aia cu 'folosirea alambicata...'? :yes:

 

 

on: pseud-starurile si pseudo-vip-urile mediatizate pe criterii... nu stiu de care, care promoveaza o scara de valori total sucita (din punctul meu de vedere, evident, ca toata tirada ce urmeaza), in care banii dau masura succesului in viata. nu sunt neaparat 'personulitati' istorice, dar "fac istorie" in sensul ca ei sunt formatorii de opinie si promotorii de valori, ei definesc pentru o mare parte a populatiei calea dezirabila de dezvoltare. (uite, si eu stiu sa vorbesc, adica sa scriu, alambicat :roll: ). si cand sistemul promoveaza asemenea nulitati (din multe puncte de vedere) ca modele de urmat, sa te mai miri ca vine unu' si altu' pe roportal si iti rade in nas ca nu ai acasa televizor cu plasma, ba doua plasmi!, vorba reclamei. sau ca pustii de 12 ani vor sa se faca "patroni" cand cresc mare si "parlamentari" si "cantareti". din aia care se vad pe sticla, ca-s vip-uri. dar scriu cu "i-mi place sami cumpar bluzite cu dantelute de la milano... ma duc acolo la şoping", zic ca citesc coelho cand se dau intelectuali si ii dau in judecata pentru insulta si calomnie pe cei care le spun sa se mai duca acasa ca nu e locul lor pe sticla. mama lor de bibistrocei crocobazdugati.

 

pfuah, ce bine a fost. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ion Iliescu.

 

plus inca un bou

Sa formati un trio

 

Preferabil numit

 

Jigodiile reci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jiji :jester:. partea tragica este ca romanii si romania sunt in stare sa-l faca chiar si mai mult decat dementul a ajuns deja. spor sa aveti! :jester:

 

romanii in sus, romanii in jos...uitam ca fiecare suntem romani, snobi si ipocriti pe deasupra!

... si imi permit o corectura "jiji :jester:. partea tragica este ca romanii suntem in stare sa-l facem chiar si mai mult decat dementul a ajuns deja. spor sa aveti! :jester:"

sau nu esti roman? :)

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un foarte bun exemplu pentru ce era si ce este acum o personalitate istorica at fi o carte de istorie editata inainte de decembrie 1989 si una editata dupa 2000. Veti observa, ca si mine, procentul de importanta acordata personalitatilor ce au facut istorie.

Editat de Rrami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×