Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Dumnezeu are sau nu simtul umorului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De unde sti ca acel Creator este un Dumnezeu si nu Natura!

 

Eu cred ca Dumnezeu Creatorul Universului ...deci si al vietii ...este Domnul Big Bang ...dar asta nu inseamna ca el a rupt o coasta din trupul cocosului ca sa o faca pe gaina !

 

Big Bang-ul este cea mai gigantica explozuie energetica ... si ce e viata si Dumnezeu ...daca nu in primul rand o forma de energie?

 

Cat despre dumnezeul biblic ...doamne feri sa glumeasca cu tine ...ca umorul lui se lasa cu mii de morti ...ca doar el in "umorul" sau a daruit omului ... Moartea!

 

si fiul sau ...este Stapanul cheilor mortii si ale cheilor Iadului ...vrei citatul? ...e ultimul din semnatura mea!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde sti ca acel Creator este un Dumnezeu si nu Natura!

 

Eu cred ca Dumnezeu Creatorul Universului ...deci si al vietii ...este Domnul Big Bang ...dar asta nu inseamna ca el a rupt o coasta din trupul cocosului ca sa o faca pe gaina !

 

Big Bang-ul este cea mai gigantica explozuie energetica ... si ce e viata si Dumnezeu ...daca nu in primul rand o forma de energie?

 

Cat despre dumnezeul biblic ...doamne feri sa glumeasca cu tine ...ca umorul lui se lasa cu mii de morti ...ca doar el in "umorul" sau a daruit omului ... Moartea!

 

si fiul sau ...este Stapanul cheilor mortii si ale cheilor Iadului ...vrei citatul? ...e ultimul din semnatura mea!

 

Creatorul Universului este o PERSOANA nu o energie.De aceea pana si animalele au personalitate.Daca ne-am fi nascut din Big Bang am putea fi cel mult un fel de materie vie impersonala.

 

Teoria cu stapanul iadului este falsa.Nu te poti folosi de Ap.1.18 ca proba.Daca ai ceva cu Domnul Isus cauta altceva.

 

Dumnezeu nu a ucis pe nimeni niciodata.Moartea este o consecinta a pacatului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce blasfemie !!!!!

 

Dumnezeu e o persoana?????

 

pai poate o fi un porc ...scuze ...nu o zic eu ...ci Biblia ...eu doar citez:

 

Ioan 15:1 ... Tatăl Meu este vierul

 

teoria cu stapanul iadului ...nu e teorie ci e cuvantul lui Isus !!! ...si in plus de asta ...e confirmata de istorie ...adica de realitate ...nici Dracu in persoana nu a adus atata rau cat a adus biserica sa in 2000 de ani omenirii!

 

cat despre dumnezeu cel carte nu a ucis ...ia de aici:

 

2 Exod 10 29.... Si se intampla ca la mijlocul noptii Domnul ucise toti intai-nascutii in Tara Egiptului, de la intai-nascutul Faraonului ce se gasea pe tron, pana la intaiul nascut al robului ce se gasea in mizerie; si toti intai-nascutii dobitoacelor.

 

Iar despre Big Bang si consecintele acestuia ...viata si Evolutia ...nu te pune tu sa explici ...caci astia creati din lut ca si oala ...si care nu pot evolua ca nu exista evolutie ...raman la fel de inteligenti ca fratii lor de creatie oalelel si ulcelele!...nu pot explica lucruri care tin de stinta !

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Normal ca e o Persoana doar eu nu ma rog la energii,picturi in ulei sau statuiete.

 

VIER=VITICULTOR,STAPANUL UNEI VII,nu masculul feroce al scroafei.

 

Isus a spus "Toata autoritatea Mi-a fost data in cer si pe pamant"Matei 28.18. Ca stapan in intregul univers normal ca tine si cheile locuintei mortilor.Daca vei citi cu atentie vei putea observa ca nu este acelasi lucru cu iadul care nici macar nu a fost inaugurat inca.Evenimentul va avea loc undeva in viitor cand diavolul et com va fi aruncat in iazul cu foc.

 

Exod 12.29 (nu 10.29) nu are vreo legatura cu crima ci cu aplicarea legii.In multe tari pedeapsa cu moartea este inca in vigoare.Presedintii si guvernele acestor tari nu sant numiti criminali pentru ca aplica legea.Intaii nascuti nu erau prunci cum zici tu ci din toate categoriile de varsta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta are un umor negru,sunt de acord cu tudorel,e sadic,ii place sa ne chinuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu siguranta are un umor negru,sunt de acord cu tudorel,e sadic,ii place sa ne chinuie.

 

Nu crezi ca noi ne chinuim unii pe altii cu sadism feroce.Cat despre umor,nu mai avem nici de-o culoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu crezi ca noi ne chinuim unii pe altii cu sadism feroce.Cat despre umor,nu mai avem nici de-o culoare.

Chinurile la care ne supunem pe noi insine vin din neputinta de a face anumite lucruri,si de acest aspect e vinovat tot Dumnezeu.Da,il invinovatesc,El ne aduce in starea asta.

Intr-adevar,e posibil sa ne fi pierdut umorul in timp,dar doar suntem facuti dupa chipul si asemanarea Lui,nu? Daca El e sumbru,noi de ce-am avea umor?

Editat de MissTake

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma voi sunteti nebuni?

Acum cateva zile intrebati daca Dumnezeu era gelos, acum daca are simtul umorului......ce mai urmeaza? :o:

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma voi sunteti nebuni?

Acum cateva zile intrebati daca Dumnezeu era gelos, acum daca are simtul umorului......ce mai urmeaza? :think:

Daca e...bisexual? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×