Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ziua buna la toti forumistii :)

Sunt noua pe acest forum,am citit acest subiect si m-a interesat foarte mult

O sa va spun si eu o povestioara care este adevarata,si care s-a intamplat in familia mea,poate unii dintre voi n-o sa creada dar este adevarata,despre spirite :crazy:

Se intampla undeva la tara la bunicii mei ,in urma cu foarte multi ani,pe atunci eu eram in varsta de 13 ani

 

Aveam o matusa care se casatorise (sora mamei mele) si urma sa se mute la casa ei ,impreuna cu soul ei,boon pana aici

Au cumparat acolo in sat o casa ,cei drept c-am batraneasca,s-au bucurata mai mult de pamant decat de casa,aveau foarte mult pamant,era o casa undeva la marginea satului si de acolo dadea in camp

casa nu era cine stie ce,era cu doua odaii si o sala,insa aveau de gand sa mai construiasca alte camere

cand au cumparat casa,vecii din jur spuneau ca nu e bine ca au cumparat-o,ca cica acolo ar fi niste spirite rele ,care bantuie ,si ca pe timpul celui de-al 2 razboi mondial ,pe pamantul acela ar exista un cimitir,plus ca vechii locatari erau niste oameni rai,mai ales femeia,care cica umbla cu tot felul de prostii,descantece ,vraji si mai stiu eu ce alte minuni

Unchii mei nu au ascultat si nu au crezut cele spuse de vecini,se mai si amuzau pe deasupra

toate bune si frumoase,au aranjat casuta si s-au mutat in ea

cu timpul,au inceput sa auda tot felul de zgomote noapte ,mai ales in podul casei,tipete si alte minuni

s-au gandit ca poate o fi soareci,au pus otravuri,dar nu au gasit nici un soarece nimic,plus ca ,cainii latrau continuu noapte

insa intr-o seara pe cand ei dormeau ,au auzit la geam ca cineva o striga pe matusa mea,,,,lacramioara ,,,lacramioara

a iesit unchiul sa vada cine e,,insa nu era nimeni,,,si o striga pe nume,dar in soapta,,asta s-a repetat in f multe nopti,,

vazand asa s-au gandit sa cheme preotul si sa faca ageasma sa sfinteasca casa

a venit si preotul a facut ageazma,,a sfintit ,iar in cele din urma le-a spus unchilor mei,ca ar fi bine sa se mute ,ca acolo se afla niste spirite care nu vor sa plece,,ori trebuie sa strice casa veche si sa construiasca alta ,da in alta pozitie

au mei au ramas paf,da tot nu le a venit sa creada

cu timpul au inceput sa aiba si probleme unchii mei intre ei ,cu toate ca erau f fericiti cand sau casatorit,pe deasupra vecinii mai spuneau ca toti care au trait in acea casa,s-au despartit pana la urma

o alta faza intamplata a fost aceea cand ,intr-o seara dupa ce mancase se uitau la tv,pe plita aveau un ceaun cu apa in care facuse mamaliguta,si deodata au vazut cum se clatina ciaunul si se auzea cum cineva sorbea apa din ceaun,amandoi au inlemnit,cand s-au uitat in ceaun nu mai era apa deloc

cu toate cele intamplate au mai trait acolo o perioada de timp,dar certurile dintre ei au devenit in ce in ce mai multe,parca inebunise amandoi,iar in cele din urma au divortat

,la divort matusa a castigat casa ,el cerand pani pe partea lui,iar ea urman pe urma sa vanda locul si casa

insa nici in ziua de azi nu a reusit sa vanda casa si pamantul,dupa atatia ani,si nici nu sa mai casatorit nici unul nici altul,

sper ca nu v-am plictisit,ceea ce v-a scris este adevar si nu minciuna ,

numai bine

:)

 

 

 

 

i

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e periculos, cel putin al meu (fantoma) si nu pentru mine (pe baba de la parter o mai sperie din cand in cand).... Face "minuni", ca sa zic asa, de fapt face ce ii zic eu. In rest e pasnic. Mai aprinde TV-ul babii si ii mai deschide usa cateodata :ermm: .... Vrea baba sa-si faca slujbe ca nu stie ce se intampla in casa la ea...... :spiteful:

post-81066-1204384065_thumb.jpg

post-81066-1204384069_thumb.jpg

Editat de Eddie_Killer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta cu baba shi televizoru sau usha e vrajeala ... k yo nu cred k o fantoma potzi sa o bagi la borcan... shi zici dute shi fa aia da nu contrazic pe nimeni shi fiecare crede ce vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×