Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

dupa ce citesti "Secretul Suprem" al lui David Icke o sa fii mai mult decat lamurita....:hi:

Wow, Davin Icke.... Tareeee... :cry: inca mai umbla in libertate nenea asta? Nu i-au facut inca cadou o camasa de forta ultima colectie? :P :doh:

"I am a channel for the Christ spirit. The title was given to me very recently by the Godhead."

In an interview on the Terry Wogan show that year, he announced that he was "the son of God," and that Britain would be devastated by tidal waves and earthquakes

"the leadership in the UK and the US are actually Reptilians that can morph into Homo sapien forms and back at will. "

:cry:

Cel mai mult mi-a placut aia cu Sumerul antic si cu hibrizii! L-ai citit bine-bine pe Sitchin? :cheer: Nu ti-a scapat nimic?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti total pe langa!!! Nu stiu cine sta pe aura ta ..... da mare "dummy" esti ca ii dai voie sa-ti controleze formarea mentalitatii de om liber! Pacat....sete de ratiune ai....si pentru o femeie este foarte bine....

 

Ideea legata despre descendenta caselor regale Iluminatii din Sumerul Antic este perfect trasata in annumite documente din anumite biblioteci ale lumii .... si unii s-au chinuit sa caute tocmai pentru ca suna prea "fantezist". Ar fi bine intai sa cauti sa intelegi cine sunt Khazaarii si apoi sa vorbesti aiurea. Sincer .... atunci cand zic ceva caut dovezi acolo unde se gasesc si ratiunea si intuitia mea alege.... Desigur , este foarte usor sa te inseli...m-ai ales la inceput de drum .... pentru ca manipularea se gaseste in mai toate nivelele "culturale" si sociale....si e imposibil ca sa nu ti-o iei pe cocoasa de multe ori ....si cateva luni sa crezi o minciuna ca fiind adevar ...doar pentru ca chiar continea un sambure de adevar....

Mai toate informatiile new-age si cele academice su surse directe de manipulare mentala prin asa zisul format....."sandwich lie"...un adevar la suprafata si minciuna in interior...sau un mic adevar in interior si multa minciuna la suprafata....

 

 

Cu timpul....studiind si crezand chiar si minciunile......iti dai seama (atunci cand realizezi "in final" ca sunt minciuni ) ca ele iti calesc ratiunea si intuitia......si cu cat treci prin mai multe ( daca iesi de fiecare data victorios ) cu atat capacitatea de a alege credinta care merita traita.....este mai mare si mai puternica.

 

 

Multe informatii par luate din cartile cu S.F-uri....dar pana si asa numitele fantezii ale lui Jules Verne si a multor altii oameni ce au crezut in ceva S.F.....s-au dovedit a fi reale.....afirmand in public validitatea "fanteziile lor" ...multi dintre ei cu pretul mortii....

 

Sa nu uitam de "dark ages" atunci cand toti cei care se ocupau cu stiinta si studiul naturii erau considerati eretici , minciunosi....si ucisi cu brutalitate in numele maselor oarbe conduse de "sfinti falsi" si de autoritati in materie de "gandire"

Mai nou....in timpurile noastre moartea nu mai poate fi aplicata cu asa mare putere.....datorita ...chipurile ...a trezirii oamenilor la un nivel mai "civilizat".....dar se practica ironia si punerea la zid prin mijloace care mai de care mai ingenioase.

 

Nu spun ca toti cei care spun lucruri "out of this world" au dreptate .....de exemplu toate channelingurile care sunt crezute de credulii new-age sunt de fapt sunt softuri transmise in procent de 100% de sateliti si radionica NSA si alte organizatii militare........dar sunt oameni care si-au invata lectia minciunii si adevarului si pana la un anumit nivel reprezinta surse demne de bagat in seama.

 

Poate ca ceea ce zice David Icke in legatura cu conexiunea reptiliana a liderilor acestei lumi pare de-a dreptul stupida.....dar cauta in alte surse aceasta conexiune. Presupun ca ai incredere in validitatea Vedelor si a altor carti vechi....pentru ca am observat ca ai incredere in ceea ce se crede la nivel "academic". Urmareste atent firul cartilor si gaseste concepte precum Nagas....fiinte reptiliene ce conduceau parti mari din Asia si care traiau in tinutul underground nu mit Pattala...prin zona Pakistan , Nepal...etc. Multe alte carti vechi si acceptate academic vorbesc despre fiintele astea ce au puteri superioare omului... David Icke a scos in evidenta un personaj demn de luat in seama .... si anume ... Credo Mutwa...un saman african ce reprezinta un inalt clan de intelepciune din acest continent mare. Sa luam de exemplu cartile lui Carlos Castaneda si afirmatiile lui Don Juan Matus ( oricine crede ca aceste carti sunt fantezii.este cu adevarart foarteeee prost!!! ) legate de manipularea parazitilor " numiti " zburatori" care se comporta exact ca reptilienii de care discutam...si care reprezinta principala cauza a degradarii umane....in sens de potenta biologica si genetica. Forte multe culturi vechi ale lumii contin decrieri ale acelorasi fiinte reptiliene din australia de-alungul asiei si africii ...si pana in america de N si S. Deci nu mai spune ca afirmatiile unora sunt stupide si demne de aruncat in spitalul de nebuni .... pentru ca habar nu ai despre ce este vorba. Presupun ca nici macar nu ai citit vreuna din cartile de care vorbesc sau carti corelate. Daca vrei o descriere "validata din punct de vedere istoric" cauta sa citesti William Bramley - The Gods of Eden.

 

Sunt multe de spus..............as spune multe...........dar mesajul este dat doar pentru a revalida spusele mele legate de casele regale..........pentru care imi asum responsabilitatea....

:cheer:

 

.si cea zis Icke la inceput a fost o simpla afirmatie (greseala de incepator ) luata ca ironie maxima...daca Dumnezeu este TOT Si toate ...si Universul reprezinta corpul "sau".....atunci cu totii suntem mici parti din el....deci fii/fiicele lui.

 

Pentru cei care sunt interesati de dialogul dintre nagualul Juan Matus Si Castaneda....asta-i linkul...

 

 

 

http://educate-yourself.org/cn/howtovanqui...ar23may07.shtml

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu esti total pe langa!!! Nu stiu cine sta pe aura ta ..... da mare "dummy" esti ca ii dai voie sa-ti controleze formarea mentalitatii de om liber! Pacat....sete de ratiune ai....si pentru o femeie este foarte bine....

Tot e bine, ca nu-i dau voie sa ma faca sa cred orice informatie, fara sa o verific inainte, inclusiv credibilitatea sursei din care provine.

Ideea legata despre descendenta caselor regale Iluminatii din Sumerul Antic este perfect trasata in annumite documente din anumite biblioteci ale lumii .... si unii s-au chinuit sa caute tocmai pentru ca suna prea "fantezist". Ar fi bine intai sa cauti sa intelegi cine sunt Khazaarii si apoi sa vorbesti aiurea. Sincer .... atunci cand zic ceva caut dovezi acolo unde se gasesc si ratiunea si intuitia mea alege.... Desigur , este foarte usor sa te inseli...m-ai ales la inceput de drum .... pentru ca manipularea se gaseste in mai toate nivelele "culturale" si sociale....si e imposibil ca sa nu ti-o iei pe cocoasa de multe ori ....si cateva luni sa crezi o minciuna ca fiind adevar ...doar pentru ca chiar continea un sambure de adevar....

Mai toate informatiile new-age si cele academice su surse directe de manipulare mentala prin asa zisul format....."sandwich lie"...un adevar la suprafata si minciuna in interior...sau un mic adevar in interior si multa minciuna la suprafata....

In care biblioteci? Care unii? Cine i-a verificat ca nu au inventat ei povestea? Pentru ca din punct de vedere etnic, este o fantezie totala si absoluta. Manipulare este si ce se intampla pe asa zisele siteuri "oculte", care sub pretentia ca aduc la lumina adevarul, prostesc lumea cu informatii hai sa le spunem "eronate", de fapt hai sa le spunem pe nume: SF (vezi Von Daniken), idei fixe paranoide ale unora care sufera de diverse boli mintale (vezi Icke), interpretari eronate ale unor elemente reale (vezi Sitchin), sau chiar escrocherii pure (vezi toti acei asa zisi mediumi care primesc prin channelling mesake de la diverse entitati luminoase si mai tin si "lectures" pe bani frumosi ca sa ne comunice ce au de zis "spiritele".

Cu timpul....studiind si crezand chiar si minciunile......iti dai seama (atunci cand realizezi "in final" ca sunt minciuni ) ca ele iti calesc ratiunea si intuitia......si cu cat treci prin mai multe ( daca iesi de fiecare data victorios ) cu atat capacitatea de a alege credinta care merita traita.....este mai mare si mai puternica.

Minciunile sunt foarte usor de depistat. Ai la dispozitie "tone" de material stiintific, studii intregi de astronomie, geologie, istorie. Ia ghici tu acum, cine e mai credibil: entitatea "ics" care a comunicat nush ce mesaj ezoteric lu' Gigi care ar trebui sa stea la balamuc, sau niste oameni de stiinta care au studiat problema respectiva?

Multe informatii par luate din cartile cu S.F-uri....dar pana si asa numitele fantezii ale lui Jules Verne si a multor altii oameni ce au crezut in ceva S.F.....s-au dovedit a fi reale.....afirmand in public validitatea "fanteziile lor" ...multi dintre ei cu pretul mortii....

Nu se pot compara cele doua situatii.

Poate ca ceea ce zice David Icke in legatura cu conexiunea reptiliana a liderilor acestei lumi pare de-a dreptul stupida.....dar cauta in alte surse aceasta conexiune. Presupun ca ai incredere in validitatea Vedelor si a altor carti vechi....pentru ca am observat ca ai incredere in ceea ce se crede la nivel "academic". Urmareste atent firul cartilor si gaseste concepte precum Nagas....fiinte reptiliene ce conduceau parti mari din Asia si care traiau in tinutul underground nu mit Pattala...prin zona Pakistan , Nepal...etc. Multe alte carti vechi si acceptate academic vorbesc despre fiintele astea ce au puteri superioare omului... David Icke a scos in evidenta un personaj demn de luat in seama .... si anume ... Credo Mutwa...un saman african ce reprezinta un inalt clan de intelepciune din acest continent mare. Sa luam de exemplu cartile lui Carlos Castaneda si afirmatiile lui Don Juan Matus ( oricine crede ca aceste carti sunt fantezii.este cu adevarart foarteeee prost!!! ) legate de manipularea parazitilor " numiti " zburatori" care se comporta exact ca reptilienii de care discutam...si care reprezinta principala cauza a degradarii umane....in sens de potenta biologica si genetica. Forte multe culturi vechi ale lumii contin decrieri ale acelorasi fiinte reptiliene din australia de-alungul asiei si africii ...si pana in america de N si S. Deci nu mai spune ca afirmatiile unora sunt stupide si demne de aruncat in spitalul de nebuni .... pentru ca habar nu ai despre ce este vorba. Presupun ca nici macar nu ai citit vreuna din cartile de care vorbesc sau carti corelate. Daca vrei o descriere "validata din punct de vedere istoric" cauta sa citesti William Bramley - The Gods of Eden.

Legendele sunt legende. Vedele fac parte din literatura lumii, si am un mare respect si pasiune pentru tot ce tine de scrieri vechi. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa luam mot-a-mot tot ce scrie acolo, ca pe un reportaj fidel al unor evenimente. Sunt alegorii, personificari, exemple moralizatoare. Si nu in ultimul rand, imaginatie.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne intelegem...Eu nu cred si nu sfatuiesc pe nimeni sa creada channelingurile facute cu asa zisele fiinte de lumina.....Si nici nu cred orice informatie stupida provenita din diferite siteuri de joasa speta....Eu ma bazez doar pe chestii care pot fi cat se poate de verificabile.....Hai sa te intreb ceva? Ai auzit de fizica cuantica? Ce stii despre ea? Si ce crezi despre acest subiect?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

David Icke intra in categoria mentionata de tine. Sau oare nu a pretins ca a fost contactat din lumea spiritelor, si i s-a spus ca e nu stiu ce mare vindecator, si ca a fost ales pentru o misiune, a mai facut si preziceri, samd samd... :)

ce e cu fizica cuantica? :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te intreb pur si simplu ce parere ai despre fizica cuantica...e interesant de stiut....:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) ce intrebare e asta? Daca ma intrebi daca ma pasioneaza sa o studiez, nu; daca o inteleg, da, partial, sotul e fizician si mai avem diverse discutii, dar nu am dorit sa aprofundez.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o pasiune "tampita" de a te contrazice cu ori si cine , mai putin cu "tonele" de doezi stiintifice care atarna in revistele de specialitate "la moda" controlate de aceeasi "masoni" care te fac pe tine sa ramai la nivelul la care nu crezi nimic , im loc de accesarea unor informatii vii cu putere de schimbare/metamorfozare interioara care ar putea sa te puna pe un pattern de dezvolatare eliberator. Tu inca crezi ca "pamantul este plat"!!!. Tare mare o sa-ti fie mirarea cand la un anumit moment in viata ( daca esti destul de curajoasa si perseverenta ) o sa alegi sa vezi limita "pamantului tau plat"......si o sa dai de locul din care ai plecat. :)

As vrea sa fiu de fata. Pe bune! :) m-as zapaci de ras.

Dincolo de a discuta in favoarea lui Subarah , vreau sa-i rog pe toti cei care sunt interesati de adevar si nu de borsul servit prin universitati ( sunt multe universitati in care studiaza muti oameni de stiinta care cu adevarat descopera si confirma lucruri extraordinare.....dar de obicei sunt ironizati , nu sunt bagati in seama sau li se interzice dreptul de a publica doctorate sau nu primesc patente pentru descoperile lo , si care , daca doresc publicarea descoperirilor lor sunt obligati sa intre in lumea publicatiilor "parapsihologice si anti-conspirationiste" care sunt ignorate si ironizate de cei ce merg in urma liderilor stiintifici alesi doar pentru a perpetua stupiditatea academica si lipsa de substanata mentala reala ) , sa caute pentru ei astfel de informatii si sa nu se opreasca la ironia unei stupiditati precum Enki. Timpul le zice pe toate , si chiar daca vor exista perioade in care va ve-ti pierde cumpatul din cauza presiunii minciunilor , aveti incredere ca Adevarul il ve-ti alfa , chiar si cu pretul mortii. Moartea nu-i mare chestie. Atunci cand va duce-ti cu atata siguranta si liniste sa dormiti intrati in lumea de dincolo de moarte , doar ca aveti posibilitatea reintoarcerii in acelasi corp fizic.

 

Oricine spune ca Vedele sunt mituri habar nu are despre ce vorbeste. Am intalnit pana acum 2 scolari in sanscrita , ebraica , araba si ocultism oriental si amandoi mi-au deschis ochii ( si mai tare decat ii aveam ) asupra validitatii si preciziei manuscriselor antice. Nu exista loc de greseala in astfel de manuscrise si toti cei care cred asta sunt cu adevart dusi cu pluta pe apa Minciunii.

si apropo , Vechiul Testament este un astfel de text , dar traducerea lui din ebraica in alte limbi a fost manipulata si transformata in ceea ce avem noi cum , ceva istoric fals , sec si metaforic ce nu iti da putere , fata de ce era , adica ceva stiintific si corelat la o istorie reala a unei "lumi" demult apuse in care viata se manifesta la nivele cu adevarat spectaculoase, "descriere" ce asimilata in limbajul matematic(cvadri-dimensional) ebraic provoaca stimulari si accelerari de retele neuronale, substante psiho-active cu adevarat speciale si multe alte "centre" cerebro-spinale si genetice .

 

 

Cine vrea dovezi sa caute! e simplu. Si cand gaseste ceea ce crede ca a cautat , sa nu se opreasca , ci sa caute mai departe!

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca deobicei, cine nu are nimic de zis, scrie o intreaga polologhie ca sa isi explice aberatiile.

Ai o pasiune "tampita" de a te contrazice cu ori si cine , mai putin cu "tonele" de doezi stiintifice care atarna in revistele de specialitate "la moda" controlate de aceeasi "masoni" care te fac pe tine sa ramai la nivelul la care nu crezi nimic , im loc de accesarea unor informatii vii cu putere de schimbare/metamorfozare interioara care ar putea sa te puna pe un pattern de dezvolatare eliberator. Tu inca crezi ca "pamantul este plat"!!!. Tare mare o sa-ti fie mirarea cand la un anumit moment in viata ( daca esti destul de curajoasa si perseverenta ) o sa alegi sa vezi limita "pamantului tau plat"......si o sa dai de locul din care ai plecat. :)

As vrea sa fiu de fata. Pe bune! :) m-as zapaci de ras.

Da, vezi ca exista un termen medical pentru cei care vad numai conspiratii si masoni peste tot. Te incadrezi.

Cat despre cat vei rade tu, nu stiu daca va veni ziua aia. Nu de alta, dar am putea sa mai purtam aceasta conversatie dupa teribilul 2012 cand nu se va intampla nimic.

Dincolo de a discuta in favoarea lui Subarah , vreau sa-i rog pe toti cei care sunt interesati de adevar si nu de borsul servit prin universitati ( sunt multe universitati in care studiaza muti oameni de stiinta care cu adevarat descopera si confirma lucruri extraordinare.....dar de obicei sunt ironizati , nu sunt bagati in seama sau li se interzice dreptul de a publica doctorate sau nu primesc patente pentru descoperile lo , si care , daca doresc publicarea descoperirilor lor sunt obligati sa intre in lumea publicatiilor "parapsihologice si anti-conspirationiste" care sunt ignorate si ironizate de cei ce merg in urma liderilor stiintifici alesi doar pentru a perpetua stupiditatea academica si lipsa de substanata mentala reala ) ,

Da. corect, nu e frumos sa radem de amaratii aia, nu e vina lor ca nu au toate tiglele pe casa. Mai grav e ca isi gasesc si adepti printre naivi si creduli care habar nu au nici de stiinta nici de istorie, si inghit orice teorie fantastica ambalata in hartie colorata.

. Timpul le zice pe toate , si chiar daca vor exista perioade in care va ve-ti pierde cumpatul din cauza presiunii minciunilor , aveti incredere ca Adevarul il ve-ti alfa , chiar si cu pretul mortii. Moartea nu-i mare chestie. Atunci cand va duce-ti cu atata siguranta si liniste sa dormiti intrati in lumea de dincolo de moarte , doar ca aveti posibilitatea reintoarcerii in acelasi corp fizic.

 

Oricine spune ca Vedele sunt mituri habar nu are despre ce vorbeste. Am intalnit pana acum 2 scolari in sanscrita , ebraica , araba si ocultism oriental si amandoi mi-au deschis ochii ( si mai tare decat ii aveam ) asupra validitatii si preciziei manuscriselor antice. Nu exista loc de greseala in astfel de manuscrise si toti cei care cred asta sunt cu adevart dusi cu pluta pe apa Minciunii.

si apropo , Vechiul Testament este un astfel de text , dar traducerea lui din ebraica in alte limbi a fost manipulata si transformata in ceea ce avem noi cum , ceva istoric fals , sec si metaforic ce nu iti da putere , fata de ce era , adica ceva stiintific si corelat la o istorie reala a unei "lumi" demult apuse in care viata se manifesta la nivele cu adevarat spectaculoase, "descriere" ce asimilata in limbajul matematic(cvadri-dimensional) ebraic provoaca stimulari si accelerari de retele neuronale, substante psiho-active cu adevarat speciale si multe alte "centre" cerebro-spinale si genetice .

Vreo dovada pentru toate afirmatiile de sus? Sau e prea mult? Trebuie sa te cred pe cuvant pe tine? Sau pe cei care pretind ca au avut ei acces la informatii? Pana una alta, ai scris o gramada, si nu ai prezentat nici o dovada.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva , si zice bine....ca "Atunci cand vrei sa-i explici ceva cuiva , dar singura modalitate pentru a-l face sa inteleaga este sa-l CONVINGI ( adica sa fortezi schimbarea credintelor lui ) , atunci ai pierdut de la bun inceput!

 

 

Vrei dovezi , atunci hai sa ne intalinim! Pe bune! Daca vrei sa intelegi cine sunt si ce dovezi am atunci iti propun sa te intalnesti cu mine si sa te convingi singura , pentru ca daca incerc sa te conving eu nu fac decat sa-mi consum energia aiurea.

 

Si nu-mi spune mie de 2012 , ca nu am nici o credinta in aceasta data ca fiind ceea ce se afirma maipeste tot! Nu ma categorisi in grupa celor new-aege , pentru ca viata m-a invatat sa nu ma leg de nici o dogma sau grup social!

 

spune cand si cum , imi fac timp si te introduc in lumea dovezilor pentru care garantez!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×