Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gainile astea sunt de la noi sau din strainatate? intreaba un ardelean la piata. - Dar de ce va intereseaza? Vreti sa le mancati sau sa stati de vorbă?


Era odata un barbat care avea trei iubite, dar nu stia cu care sa se insoare. Ca sa le testeze, a decis sa-i dea fiecareia cate 5000 de dolari ca sa vada cum ii cheltuie fiecare.
Prima iese in oras si se machiaza de toti banii. Isi ia haine noi, isi schimba coafura, isi face manichiura, pedichiura, tot tacamul si-i zice barbatului: "Am cheltuit banii ca sa fiu frumoasa pentru tine pentru ca te iubesc asa de mult."
A doua a iesit in oras si a cumparat crose noi de golf, un CD player, un televizor si o combina si i le-a dat barbatului. I-a zis: "Am cumparat aceste cadouri pentru tine cu banii pentru ca te iubesc asa de mult."
Cea de-a treia ia cei 5000 de dolari si-i investeste in actiuni, isi dubleaza suma, returneaza cei 5000 de dolari barbatului si reinvesteste restul. Ea i-a zis: "Investesc restul banilor pentru viitorul nostru, pentru ca te iubesc atat de mult."
S-a gandit el mult si tare despre cum au cheltuit femeile banii si pana la urma a decis sa se insoare cu cea la care se gandise de prima oara, cea care avea tatele cele mai mari.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Alo, politia ? Veniti ca tocmai s-a spanzurat soacra-mea.
- Si ati taiat franghia ?
- Nu, pentru ca inca mai misca... :haha:

 

Chuck Norris si-a luat extra-optiunea de 1000 minute in retea si le-a terminat de vorbit intr-o ora. :rot:

 

Politistul catre sofer:
- Va rog, sa coborati din masina !
- Sunt prea beat, urca tu ! :haha:

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand Dumnezeu a creat barbatul, l-a chemat la el si I-a zis:
- Barbate, am doua vesti sa-ti dau: una buna si una proasta.
- Doamne, spune-mi intai pe cea buna.
- Vestea cea buna este aceea ca atunci cand te-am creat ti-am daruit doua organe foarte importante: creierul si penisul.
- Pai, si atunci, Doamne, care este vestea proasta?!?…
- Vestea proasta este aceea ca sangele din corpul tau este oarecum insuficient pentru ca cele doua organe sa functioneze simultan!


Reviste:

Revistele pentru barbati de multe ori contin poze cu femei dezbracate.
Revistele pentru barbati aduleaza femeile. In paginile lor regasesti retete de a cuceri femeile. In revistele barbatilor femeile nu sint una si aceeasi cu nevestele. Redactorii revistelor pentru barbati sint in general barbati casatoriti.

Revistele pentru femei de asemenea au poze cu femei dezbracate. Asta din cauza ca, fizicul femeii este o opera de arta ce trebuie admirata, in timp ce corpul barbatului este paros si denivelat si nu ar trebui vazut la lumina zilei. Revistele pentru femei aduleaza tot femeile, mai ales cele care nu accepta compromisuri si ii prostesc pe barbati. In paginile acestora gasesti retete de a cuceri barbatii, dar in nici un caz de a da curs victoriilor astfel obtinute. In revistele femeilor acestea se pling ca sint singure, dar sfatuiesc cititoarele sa nu cedeze nici unui pretendent. Redactorii revistelor pentru femei sunt in general femei divortate.


Intr-o buna zi, un taietor de lemne se ocupa de taierea unei ramuri ce se ridica dintr-un rau. La un moment dat securea ii cazu in apa, si omul se puse pe jelit pentru ca-si pierduse singurul lucru cu care putea sa-si,castige existenta. Vazand acestea, Dumnezeu apare langa apa si-l intreaba care este cauza disperarii sale. Omul ii explica atunci ca securea sa a cazut in apa si nu mai stie unde e. In acel moment Dumnezeu plonjeaza in rau si revine cu o secure din aur masiv.

- Asta e securea ta, omule? il intreaba el.

- Nu, raspunse taietorul de lemne.

Dumnezeu intra din nou in apa si, de data aceasta se intoarce cu o secure numai din argint.

- Asta e securea ta? intreaba el din nou.

- Nu, raspunde din nou taietorul de lemne.

A treia oara Dumnezeu revine cu o secure de fier si il intreaba din nou pe omul de pe mal:

- Asta e securea ta?

- Da, asta e, ii raspunse de data aceasta taietorul de lemne.

Dumnezeu, miscat de onestitatea omului ii face cadou toate trei securile, si taietorul de lemne se intoarce fericit acasa.

Cateva zile mai tarziu acelasi taietor de lemne se plimba pe malul raului
cu nevasta sa. Dintr-odata aceasta cade in apa. Cum omul se puse din nou pe plans, Dumnezeu aparu din nou intrebandu-l care-i este necazul.

- Nevasta mea a cazut in apa, ii raspunse taietorul de lemne printre suspine. Atunci Dumnezeu sare in apa si apare cu Penelope Cruz in brate.

- Asta este nevasta ta? intreaba el.

- DA!DA!DA!DA!DA!DA!DA!DA! urla omul.

Atunci Dumnezeu, furios, il lua la bani marunti:

- Indraznesti sa ma minti?!! Ar trebui sa te blestem pentru vecie!! Atunci taietorul de lemne incepu sa-l implore:

- Te rog, Doamne, iarta-ma! Dar cum altfel puteam sa raspund?! Daca > spuneam "nu" la Penelope Cruz, data viitoare mi-o aduceai pe Catherine Zeta Jones. Si daca si atunci as fi spus "nu", a treia oara mi-o aduceai pe nevasta-mea. Si daca de data aceea as fi spus "da", mi le faceai cadou pe toate trei, dar eu sunt un om nevoias si n-am de unde sa hranesc trei femei. Acesta este motivul pentru care am raspuns cu "da" de prima data.


Morala: Barbatii mint intotdeauna numai din motive perfect oneste si logice.


Un politist intra Intr-un bar si vede un fost detinut, se duce la el si al intreaba:

-Tu cum castigi bani?

-Din pariuri, vrei sa facem unul?

-Da.

-Faci pariu pe 1000000 de lei ca am oua patrate.

-Da.

Politistul il controla la oua.

-Am castigat pariul nu le ai patrate.

Pai vad ca ai pierdut, atunci cum castigi?

-Vezi omul acela, am facut pariu cu el pe 3000000 de lei ca tu ma vei controla la oua.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Un barbat de succes este cel care face mai multi bani decat poate cheltui sotia sa.

  • O femeie de succes este cea care poate gasi un asemenea barbat.

  • Barbatii arata la fel de bine dimineata cand se trezesc.

  • In timpul noptii se petrece ceva cu femeile, fiindca arata altfel cand se trezesc dimineata.

  • Ca sa fi fericita cu un barbat, trebuie sa-l intelegi si sa-l iubesti mult.

  • Ca sa fii fericit cu o femeie, trebuie s-o iubesti foarte mult si sa nu incerci s-o intelegi.

  • Barbatii se casatoresc fiindca sunt obositi.

  • Femeile se casatoresc fiindca sunt curioase.

  • Amandoi sunt dezamagiti.

  • Exista doua perioade in care barbatul nu intelege femeia. Inainte de casatorie si dupa casatorie.

  • O femeie are intotdeauna ultimul cuvant intr-o cearta. Orice cuvant spus de barbat dupa aceea, va duce la o noua cearta.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu bani poti cumpara o casa
Dar nu un camin.

Cu bani poti cumpara un pat
Dar nu somnul linistit.

Cu bani poti cumpara un ceas
Dar nu si timpul ce se scurge.

Cu bani poti cumpara o carte,
Dar niciodata cunoasterea.

Cu bani poti cumpara pozitia sociala,
Dar nu si respectul.

Cu bani poti cumpara medicamente
Dar nu sanatatea.

Cu bani poti cumpara sex
Dar nu si dragostea.

Cu bani poti cumpara o asigurare
Dar nu iti poti cumpara viata.

Vezi tu, in viata
Banii nu sunt totul!

De aceea, daca ai prea multi...
Trimite-mi-i mie!!!!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piloţii unei curse aeriene au uitat microfonul de comunicaţie cu pasagerii deschis. La un moment dat, zise unul:
- Ce facem? Facem sex cu Stewardeza sau mâncăm?
- Mâncăm mai întâi.
Stewardeza îi aude, şi se grăbeşte spre cabina piloţilor, să-i avertizeze că au lăsat microfonul deschis, dar se împiedică şi cade. La care o bătrână zice:
- Nu te grăbi maică, n-ai auzit? Mai întâi vor să mănânce!

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I: Prin ce se deosebeste un om de o camila?R: Camila poate sa lucreze o saptamana fara sa bea, iar omul poate sa bea o saptamana fara sa lucreze...
Prima zi de scoala dupa vacanta de vara.D-na profesoara incepe ora cu o intrebare:Cine a scris cea mai lunga compunere?-Ionescu-2paginiStai jos-Popescu-5pagjos-Vasilescu-15pagVai, foarte bine!-Codreanu-30 de paginiVai de mine,mai este cineva?-Da,eu,spune Bula-Cate pagini,Bula,are compunerea ta?-50, d-na profesoara-Da, bun!Sa auzim inceputul...Bula:un calaret pleaca la Ierusalem.O, foarte bine Bula,foarte interesantDar hai sa auzim sfarsitul...Bula:Un calaret vine de la IerusalemOOHHH,foarte interesant,BulaDar hai sa auzim si cuprinsulBula:tagadam-tagadam,tagadam-tagadam...

Doi oameni curatau un horn. Dintr-o data a sarit ceva

funingine si l-a murdarit doar pe unul dintre ei... Cel curat

se duce la baie sa se spele, iar cel murdar ramane acolo si

continua treaba.

Intrebare: De ce?

Pentru ca cel curat s-a uitat la cel murdar si a crezut ca

si el e murdar, iar cel murdar s-a uitat la cel curat si a

crezut ca si el e curat...

Editat de stupid_me
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 
Revoluție în domeniul fizicii!

Cercetătorii ardeleni au inventat încetinitorul de particule!
Instructorul de parașutism:

- După ce săriți, numărați pana la 30 și după trageți de inel.

Ardelenii să numere doar până la 3.
De ce înmoaie ardelenii pâinea în zeamă?

Ca sa nu caste gura de două ori.

Știți ce au făcut ardelenii când au văzut prima data un vapor?

Au băgat capul sub apă sa-i vadă rotile…

Ce-au făcut ardelenii când au văzut prima data avionul?

S-au dus în pădure sa-i caute cuibul!
Înainte de a pleca în armată, ardeleanul smulge toate florile din gradină.

Motivul? Lenuța!

Nu cumva să facă copii din flori!

Un ardelean e oprit de un polițist, care ii spune:

- Dați-mi numele și prenumele.

- Ai bolunzit? Si pe urma cum mă mai numesc?
Un ardelean la casa de bilete din Gara de Nord:

- Trenul de Cluj de unde pleacă?

- Îmi pare rău, dar trenul de Cluj a plecat acum 10 minute!

- Daaa? D-apoi unde a plecat?

Un ardelean aleargă în gara să prindă trenul, dar nu reuseste.

Plin de năduf, trage clopul pe ceafa și zice:

- No, bine-i să aibă omu' lucrul lui!

In compartimentul unui tren un ardelean și un oltean...

Olteanul cânta:

- M-o făcut muica oltean...

La care ardeleanul îl întreabă:

- No, și nu îți pare rău?
- Ioane, am auzit ca te-ai însurat. E mai bine?
- Nu e mai bine, dar e mai des...
I: Știți de ce nu merg ardelenii sâmbăta la teatru?

R: Ca să nu râdă duminica în biserică, la slujbă.

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un Biker pedala de zor pe coasta Californiei, cand cerul se intuneca subit si auzi o voce bubuitoare :
“Deoarece ai INCERCAT sa-mi fi credincios in toate cele, iti voi acorda o dorinta, caci eu sunt Dumnezeul tau!” Se opreste bikerul si spune : “Fa-mi un pod pana in Hawaii ca sa pot merge acolo cu bicicleta cand am chef.”
Dumnezeu:
“Se poate face, dar nu pot justifica dorintele tale lumesti, mai bine gandeste-te putin si cere-mi ceva care sa-mi aduca si mie glorie eterna, si tie satisfactie spirituala!”
Se gandeste bikerul indelung si intr-un sfarsit spune:
“Doamne, as vrea sa inteleg femeile. Vreau sa stiu cum sa fac o femeie cu adevarat fericita.”
….Dupa o tacere indelungata, Dumnezeu raspunde: ” Vrei podul cu 2 sau cu 4 benzi?”


O femeie suna disperata la medicul veterinar :
- Dom doctor, pisica a baut circa 50 ml de benzina. Apoi s-a invartit ca nebuna prin casa trei ore, si acum sta teapana pe canapea, nu se mai misca deloc. Ce credeti ca s-a intamplat ???
Sta medicul, se gandeste, apoi raspunde calm:
- Ia vedeti… o fi ramas fara benzina


Un carciumar vinde lui Ion o bautura care te face mai destept. Ion o ia, bea si spune:
- Pai asta e apa chioara...
- Vezi? Deja iti face efectul..

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Parlament urmeaza sa se voteze o lege prin care, la fiecare statie de benzina, sa se puna un psihiatru si un politist. Psihiatrul sa constate starea de sanatate mintala a celor care cumpara, iar daca sunt intregi la cap, sa-i dea pe mâna politistului, sa vada de unde au bani...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×