Sari la conținut
Forum Roportal
cute.poison

Ce este de facut?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

opinia mea de fata: sun-o, sau da-i un mail in care sa-i spui tot ce ne-ai zis si noua. daca te considera macar un pic, un pic dragut sigur o sa vrea sa iasa cu tine in oras. :vava:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand vreau sa spun salutare tuturor!

 

Am si eu o problema, de cativa ani , pot sa zic ca iubesc o fata, dar nu stiu cum sa ma apropii de ea, de fiecare data cand incerc ma pierd, nu mai ma concentrez la ce se intampla pe langa mine, nu mai gandesc ce zic... as putea sa cred ca ea nu ma vrea ... si as vrea sa uit de ea , daca imi poate spune cineva cum as putea sa uit...

Sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva.. ma gandesc la ea in fiecare zi si simt ca nu pot face nimic. :vava:

 

Asa cum au trecut cativa ani, asa vor mai trece alti ani in care iti vei pune acelelasi intrebari fara sa ajungi la un raspuns viabil incat sa te convinga sa renunti sau sa treci la fapte. Este ceva de genul: acum ori nicodata... sincer.

Reactioneaza acum, incearca sa o tratezi asa cum le tratezi pe celelalte fete... ''este o fata oarecare'', asta sa iti spui. Ceea ce simti acum te poate urmari mult timp, in subconsitent.... poate mai rar, dar exista sansa asta.

Mai bine o respingere ferma decat ani de intrebari pe care nimeni nu le va intelege din cauza incertitudinii ! Sau poate...

 

Ai inteles ideea nu ?!

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca tu faci mai mult offtopic decat noi. Mai schimba placa :vava:

Eu zic sa incerci cu sms'uri sau sa o suni. Poate asa iti este mai usor sa'i spui ce simti.

nu era offtopic..era sfatul meu.. :vava:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dak o iubesti d atat timp, ar trebui totusi s-o qnosti...s stii ce-i place.... Si procedeaza tocmai dupa qm si-ar dori ea! P mine, sincer, nu m impresioneaza deloc tot felul de sqze stupide d a intra in vorba qm au obiceiul multi baieti.... Inceark s vorbesti q ea lucruri normale...s deschideti un subiect si ai putea sa-ti dai seama dupa felul qm iti vorbeste si qm t priveste.... Si dak iti dai seama k ii esti makr un pic simpatic, k s fie ceva frumos pt ea...adik sa ramana "q gura kskta" (cel putin p mine asta m-ar impresiona), sa-i spui verde-n fata c-o iubesti. Ori asta asteapta si o s fiti impreuna, ori o sa-ti spuna nu, si ajungi la situatia in kre esti aqma...dar makr stii c ai incerkt... :vava: (Parerea mea)

 

 

M-ai pierdut intre "k"-uri, "q-uri", "s"-uri, mi se limba plimba-n gura cand incerc sa-ti citesc postul. O rugaminte scurta din partea mea, incearca sa scrii "ca" in loc de "k", "cu" in loc de "q", si sa incerci sa termini cuvintele "sa", "se", "de", stiu ca in cazul unui sms aceste prescurtari ce le folosesti ar salva niste spatiu si totodata si ceva banuti, dar, aici ai suficient spatiu si nu te costa nimic.

 

On Topic: Vei ajunge mai tarziu sa te intrebi ce ar fi fost daca, este bine sa incerci acum, cat se poate. Mai tarziu e posibil sa nu mai ai oportunitatea sa fii cu ea. Cum sa faci? Habar n-am, dar iti pot garanta ca toti cei care iti raspund aici sunt in aceeasi situatie ca mine. Nu te cunoastem nici pe tine nici pe ea. Asa ca... da-i bataie si anunta-ne si pe noi de reusita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand vreau sa spun salutare tuturor!

 

Am si eu o problema, de cativa ani , pot sa zic ca iubesc o fata, dar nu stiu cum sa ma apropii de ea, de fiecare data cand incerc ma pierd, nu mai ma concentrez la ce se intampla pe langa mine, nu mai gandesc ce zic... as putea sa cred ca ea nu ma vrea ... si as vrea sa uit de ea , daca imi poate spune cineva cum as putea sa uit...

Sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva.. ma gandesc la ea in fiecare zi si simt ca nu pot face nimic. :vava:

Salut

Si te-ai gandit tu asa sa treci pe aici sa ne spui tu povestea ta de amor si de ce nu sa gasesti o rezolvare, a?

Bai da ti-ai gasit ma :vava:

Offf ce iti iei si cu lumea asta virtuala.

Nu o poti invita pur si simplu la o cafea, undeva pe la ora 20:00 apoi sa o tot intinzi intr-un ceai dulce si uite asa ramane fatuca speriata de darul noptii si o conduci acasa.. in fata scarii ii spui ce si cum, mai timid, mai prefacut.. dai putin cu stangu-n dreptu si gata.. treci la atac. Cu putin noroc, poti ajunge in patul ei chiar din prima seara.. Ca doar asta iti doresti, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×