Sari la conținut
Forum Roportal
zizou_mike

A insela

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine a fost mai intai oul sau gaina?

 

Com'mon@!

 

NU e concurs cine inseala mai mult, noi zicem ca voi, voi ziceti ca noi, logic pe undeva!

 

De ce o facem, de ce nu putem fi onesti, de ce suntem atat de lasi? asa suntem construiti genetic asa am fost educati, asa am vazut langa noi, care e povestea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intelegeti motivul si doar asa va puteti linisti. Daca traiesti fara sa stii de ce te-a inselat mereu vei avea impresia ca exista o problema cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a fost mai intai oul sau gaina?

 

Com'mon@!

 

NU e concurs cine inseala mai mult, noi zicem ca voi, voi ziceti ca noi, logic pe undeva!

 

De ce o facem, de ce nu putem fi onesti, de ce suntem atat de lasi? asa suntem construiti genetic asa am fost educati, asa am vazut langa noi, care e povestea?

Primatele, categorie din care face perte si omul nu sunt monogame, adica au mai multe perechi in decursul vietii, si uneori, perechile exista simultan.

Un exercitiu de...logica referitor la cine inseala mai mult: daca barbatii inseala cu femei, atunci numarul celor care inseala ar trebui, sa fie, in mod necesar, egal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, femeile sunt construite altfel, si ele iarta mult mai usor o infidelitate. Dar acest lucru nu face sa-i incurajeze.

Cand barbatul vede ca este iertat, este liber sa mai incerce pentru ca este comvins ca va fi iertat si a 2-a oara.

 

Crezi ca sotia nu are nici o vina cand isi trimite sotul in bratele amantei? Ia mai gandeste-te!

Amandoi au partea lor de vina. Dar e mai simplu sa te refugiezi in bratele altei persoane decat sa incerci sa iti imbunatatesti relatia, nu? Solutii sunt intotdeauna, trebuie doar sa le cauti. Daca iti iubesti sotul/sotia, de ce inseli?

 

 

Caz real: amanta mea era maritata, si cand ne intalneam faceam dragoste toata noaptea, lucru de care pot sa jur ca barbatul sau nici nu il putea visa!

Bineinteles. Tu reprezentai pentru ea "noul" , probabil cu sotul era mult mai retinuta iar cu tine se simtea mult mai libera, sau poate, mult mai dorita.

 

 

Aaaa! Si inca ceva - pentru ca senzatia ea este ca din ceea ce ai scris tu s-ar putea deduce, in mod eronat, ca doar barbatii inseala: toate amantele mele erau fie maritate (cel mai intalnit caz) fie aveau relatii stabile!!!

Intr-adevar, am facut referire mai mult la barbati, dar si femeile inseala doar ca din alte motive.

 

De ce o facem, de ce nu putem fi onesti, de ce suntem atat de lasi?

De ce? Pentru ca atunci cand unui om ii lipseste ceva acasa, cauta in alta parte. Cand barbatul se simte refuzat, prefera sa isi petreaca niste ore in compania amantei, iar cand femeia se simte neglijata, cand simte ca barbatul se poarta rece cu ea si nu se simte dorita, se refugiaza in bratele unui barbat care o poate face sa se simta din nou femeie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand barbatul vede ca este iertat, este liber sa mai incerce pentru ca este comvins ca va fi iertat si a 2-a oara.

Amandoi au partea lor de vina. Dar e mai simplu sa te refugiezi in bratele altei persoane decat sa incerci sa iti imbunatatesti relatia, nu? Solutii sunt intotdeauna, trebuie doar sa le cauti. Daca iti iubesti sotul/sotia, de ce inseli?

Bineinteles. Tu reprezentai pentru ea "noul" , probabil cu sotul era mult mai retinuta iar cu tine se simtea mult mai libera, sau poate, mult mai dorita.

Intr-adevar, am facut referire mai mult la barbati, dar si femeile inseala doar ca din alte motive.

De ce? Pentru ca atunci cand unui om ii lipseste ceva acasa, cauta in alta parte. Cand barbatul se simte refuzat, prefera sa isi petreaca niste ore in compania amantei, iar cand femeia se simte neglijata, cand simte ca barbatul se poarta rece cu ea si nu se simte dorita, se refugiaza in bratele unui barbat care o poate face sa se simta din nou femeie

 

nici aici nu pot decat sa privesc! no comment!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba asta cu "inbunatatirea relatiei"... crede-ma ca , pasiunea sexuala odata trecuta...nu o mai invii nici cu bomba atomica ! Am mai spus , bine este sa o poti intretine...sa o reinvii...nu merge nici cu spiritism! :spiteful:

Asta inseamna ca e o relatie moarta, sau asta inteleg eu de aici. In cazul asta, de ce partenerii se complac in situatii de genul asta in loc sa isi refaca fiecare viata cu cine pofteste?

Trebuie sa fie al naibii de frustrant sa stai langa cineva care nu mai reprezinta nici un interes pentru tine...

Editat de angeldust...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inselat niciodata si parerea mea este ca daca ceva s-a terminat , trag linie si merg mai departe dar nu in paralel.

Nu-i judec pe altii care o fac , nu-i treaba mea , fiecare face ce vrea cu viata lui .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca da . Insa, daca nu mai reprezinta interes dpdv sexual, nu inseamna ca nu reprezinta alte interese. Ex: statut,copii,potenta financiaara, etc . De aceea spuneam intr-un post anterior ca , nu este lasitate ci ne cunostem f bine interesele.

Am inteles, deci ideea e ca de fapt noi nu inselam, ci ne urmarim interesele, nu?

 

Nasoala concluzie, dar nu cred ca asta e generala, cred ca mai sunt multe altele:

civilizatie, anturaj, religie, familie, gene!

 

din pacate noi (oamenii) o sa facem asta si o sa ni se para normal, daca pentru unii de mult este o normalitate!

 

Intrebarea devine atunci!

 

"Este normal sa inselam?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Este normal sa inselam?"

 

Raspunsul este bana de simplu: da, este normal. Atata doar ca unii ot si au curajul sa o faca in timp ce, altii doar viseaza ca ar putea sa ofaca, dar nu o fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×