Sari la conținut
Forum Roportal
zizou_mike

A insela

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o mare intrebare!

 

sunt doua de fapt: una este De ce inselam?

iar a doua este De ce suntem lasi?

 

Sunt una si aceeasi intrebare! nu?

 

M-as bucura daca as gasi un raspuns aici si poate si o rezolvare la toata aceasta nebuloasa, asta daca exista o asemenea rezolvare!

 

 

Voi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt doua de fapt: una este De ce inselam?

iar a doua este De ce suntem lasi?

1. ca nu se mai multumeste cu ce are, vrea diversitate(?)

2. din teama. teama fata de ce? depinde de context.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mare intrebare!

 

sunt doua de fapt: una este De ce inselam?

iar a doua este De ce suntem lasi?

 

Sunt una si aceeasi intrebare! nu?

 

M-as bucura daca as gasi un raspuns aici si poate si o rezolvare la toata aceasta nebuloasa, asta daca exista o asemenea rezolvare!

Voi ce ziceti?

nu se cunoaste pe sine :spiteful:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. ca nu se mai multumeste cu ce are, vrea diversitate(?)

2. din teama. teama fata de ce? depinde de context.

 

1. la cine te referi? eu ma refeream la un cadru general, femei si barbati

2. aici ai dreptate, dar as vrea si o solutie daca ai, sau daca exista...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mare intrebare!

 

sunt doua de fapt: una este De ce inselam?

iar a doua este De ce suntem lasi?

 

Sunt una si aceeasi intrebare! nu?

 

M-as bucura daca as gasi un raspuns aici si poate si o rezolvare la toata aceasta nebuloasa, asta daca exista o asemenea rezolvare!

Voi ce ziceti?

Ca un om ce am ceva experienta in subiectul propus de tine iti raspund:

1. Ca sa scap de rutina de acasa si ca sa imi satisfac o nevoie (sotia are o nevoie mai mica decat mine cand ne raportam la sex).

2. Daca lasitatea se refera la de ce nu ii spun sotiei ca mai imi pierd vremea si prin alte paturi am urmatoarea varianta: nu cred ca mi-ar place sa ii provoc suferinta in mod deliberat. Ce nu stii, nu te doare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Poti insela si pentru ca partenerul nu e in stare sa'ti ofere ce'ti doresti.

2. hmmm, nu stiu, din prostie poate...

 

mi-ai ridicat mingea la fileu!

 

1. pai tocmai asta e! de ce il inseli, de ce nu esti sincera, si ii spui ce simti cu adevarat?daca nu te mai face fericita!

2. nu cred, nu cred ca asta e, e un raspuns, sper sa nu fie cel adevarat

 

Ca un om ce am ceva experienta in subiectul propus de tine iti raspund:

1. Ca sa scap de rutina de acasa si ca sa imi satisfac o nevoie (sotia are o nevoie mai mica decat mine cand ne raportam la sex).

2. Daca lasitatea se refera la de ce nu ii spun sotiei ca mai imi pierd vremea si prin alte paturi am urmatoarea varianta: nu cred ca mi-ar place sa ii provoc suferinta in mod deliberat. Ce nu stii, nu te doare!

 

un raspuns prea sincer sa imi permit sa il comentez!

 

adica? :spiteful:

1. Eu nu am inselat niciodata, nu'mi sta in fire. am facut exact ce spui tu, am incercat sa zic ce ma deranjeaza sau ce imi doresc, dar nu a mers...

2. poate nu este cel adevarat, da' spune'mi tu... de ce minti dupa ce inseli sau in timpul sau...sau...sau...?

 

1. daca ai spus si nu ai inselat, nu inseamna ca ai inselat, ti-ai facut datoria asa ca, nu, nu ai inselat

2.pentru ca suntem slabi, comozi, avem sange slab, suntem si am fost influentati de diverse culturi indoielnice

Editat de zizou_mike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-ai ridicat mingea la fileu!

1. pai tocmai asta e! de ce il inseli, de ce nu esti sincera, si ii spui ce simti cu adevarat?daca nu te mai face fericita!

2. nu cred, nu cred ca asta e, e un raspuns, sper sa nu fie cel adevarat

 

adica? :spiteful:

1. Eu nu am inselat niciodata, nu'mi sta in fire. am facut exact ce spui tu, am incercat sa zic ce ma deranjeaza sau ce imi doresc, dar nu a mers...

2. poate nu este cel adevarat, da' spune'mi tu... de ce minti dupa ce inseli sau in timpul sau...sau...sau...?

Editat de IngerSalbatic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o relatie care este deja subreda, inselatul poate fi o alternativa la drama provocata de o despartire sau de un divort (mai ales daca intra si copiii in ecuatie). Multi barbati uita de juraminte si promisiuni in momentul in care sunt cuprinsi de febra instinctului primar. Este bine-cunoscut faptul ca filele de calendar acumulate de un cuplu sunt invers proportionale cu barometrul pasiunii. In fiecare barbat se asunde un baietel care vrea sa se joace, sa cucereasca si sa experimenteze. De aceea, cateodata recurg la o aventura sau chiar la o amanta. Acest gen de barbati considera femeile dret "trofee", pe care le colectioneaza, despre care vorbesc si cu care defileaza. Scuza lor este ca nu pot renunta la provocarea pe care o constituie cucerirea unei femei. Adevarul este ca femeile iarta mai usor infidelitatea decat o fac barbatii. Poate ca sunt determinate de teama de a ramane singure sau sunt pur si simplu mai milostive. Unele partenere se simt chiar vinovate pentru infidelitatile iubitului si isi imbunatatesc atitudinea pentru a salva relatia. Prea multe femei iarta tradarea, iar acest lucru nu poate decat sa-i incurajeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-o relatie care este deja subreda, inselatul poate fi o alternativa la drama provocata de o despartire sau de un divort (mai ales daca intra si copiii in ecuatie). Multi barbati uita de juraminte si promisiuni in momentul in care sunt cuprinsi de febra instinctului primar. Este bine-cunoscut faptul ca filele de calendar acumulate de un cuplu sunt invers proportionale cu barometrul pasiunii. In fiecare barbat se asunde un baietel care vrea sa se joace, sa cucereasca si sa experimenteze. De aceea, cateodata recurg la o aventura sau chiar la o amanta. Acest gen de barbati considera femeile dret "trofee", pe care le colectioneaza, despre care vorbesc si cu care defileaza. Scuza lor este ca nu pot renunta la provocarea pe care o constituie cucerirea unei femei. Adevarul este ca femeile iarta mai usor infidelitatea decat o fac barbatii. Poate ca sunt determinate de teama de a ramane singure sau sunt pur si simplu mai milostive. Unele partenere se simt chiar vinovate pentru infidelitatile iubitului si isi imbunatatesc atitudinea pentru a salva relatia. Prea multe femei iarta tradarea, iar acest lucru nu poate decat sa-i incurajeze.

Nu sunt de acord cu tine decat partial...

Nimeni nu inseala - sau ma rog, exceptiile de riguare - fara motiv.

Doar pentru o anumita categorie sociala femeiel sunt niste trofee.

Da, femeile sunt construite altfel, si ele iarta mult mai usor o infidelitate. Dar acest lucru nu face sa-i incurajeze.

Crezi ca sotia nu are nici o vina cand isi trimite sotul in bratele amantei? Ia mai gandeste-te!

Caz real: amanta mea era maritata, si cand ne intalneam faceam dragoste toata noaptea, lucru de care pot sa jur ca barbatul sau nici nu il putea visa!

Aaaa! Si inca ceva - pentru ca senzatia ea este ca din ceea ce ai scris tu s-ar putea deduce, in mod eronat, ca doar barbatii inseala: toate amantele mele erau fie maritate (cel mai intalnit caz) fie aveau relatii stabile!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×