Sari la conținut
Forum Roportal
ElenaMz

Cupa menstruala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu fac nici un misto.

Pur si simplu am cateva intrebari.

Eu sunt barbat, deci nu am astfel de probleme.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pur si simplu am cateva intrebari.

Eu sunt barbat, deci nu am astfel de probleme.

Intreaba si ti se va raspunde, fiule! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este asa cum se spune, eu o folosesc de 3 luni deja :cheer:

este usor de inrtrodus si de scos, sau repetitia este mama invatarii? ziceai ca ai menstra mai abundenta, 10 ore tine fara sa o go0lesti? cum o speli? ce faci daca chiar trebe sa o golesti si esti la lucru in wc-urile astea mici si infecte ca in romania?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este usor de inrtrodus si de scos, sau repetitia este mama invatarii? ziceai ca ai menstra mai abundenta, 10 ore tine fara sa o go0lesti? cum o speli? ce faci daca chiar trebe sa o golesti si esti la lucru in wc-urile astea mici si infecte ca in romania?

 

e foarte simplu de manevrat... se spala cu apa si sapun, si in plus, nu te murdaresti ca in cazul absorbantelor... eu nu am stat niciodata in zilele de varf 10 ore fara sa o spal... desi cred ca ar fi fost ok...

Treaba sta cam asa: te duci, scoti, speli/cureti, introduci, pleci

Operatiunea ia cam 2-3 minute :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schimba-ti jobul !

Cum sa lucrezi undeva unde wc-ul este mic si infect?

 

 

Eu cand plec undeva primul lucru care il intreb este: cum este toaleta?

Si cand ma duc sa stau un gazda undeva, tot asta intreb.

Daca wc-ul nu e curat si bun nu ma duc deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e foarte simplu de manevrat... se spala cu apa si sapun, si in plus, nu te murdaresti ca in cazul absorbantelor... eu nu am stat niciodata in zilele de varf 10 ore fara sa o spal... desi cred ca ar fi fost ok...

Treaba sta cam asa: te duci, scoti, speli/cureti, introduci, pleci

Operatiunea ia cam 2-3 minute :)

 

stii eterna pb, wc-urile, din pacate nu poti face cum zice Joe sa schimbi jobul daca nu e fain wc-ul. hai sa lasam wc-urile infecte, sa zicem ca e unul super, dar tot trebuie sa iesi din cabina ta si sa mergi la chiuveta sa speli cupa, daca intra careva 8) , dar pana una alta tre sa te imbraci sa pui ceva sa nu te patezi, iar intoarcerea la cabina ... discutam cu niste mamici oare cat de practic este in conditiile astea ...

Schimba-ti jobul !

Cum sa lucrezi undeva unde wc-ul este mic si infect?

Eu cand plec undeva primul lucru care il intreb este: cum este toaleta?

Si cand ma duc sa stau un gazda undeva, tot asta intreb.

Daca wc-ul nu e curat si bun nu ma duc deloc.

mandrul meu domn, ca studenta asa aveam toaletele cum le-am descris, stramte si infecte, incercam sa nu pun mainile pe acolo cand urma sa fac operatiunea delicata de schimbare a ob-ului :cheer: ce puteam comenta? oare facea cineva ceva ca sa ne imbunatateasca noua conditiile 8) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii eterna pb, wc-urile, din pacate nu poti face cum zice Joe sa schimbi jobul daca nu e fain wc-ul. hai sa lasam wc-urile infecte, sa zicem ca e unul super, dar tot trebuie sa iesi din cabina ta si sa mergi la chiuveta sa speli cupa, daca intra careva :) , dar pana una alta tre sa te imbraci sa pui ceva sa nu te patezi, iar intoarcerea la cabina ... discutam cu niste mamici oare cat de practic este in conditiile astea ...

 

mandrul meu domn, ca studenta asa aveam toaletele cum le-am descris, stramte si infecte, incercam sa nu pun mainile pe acolo cand urma sa fac operatiunea delicata de schimbare a ob-ului 8) ce puteam comenta? oare facea cineva ceva ca sa ne imbunatateasca noua conditiile 8) ?

 

nu cred ca te patezi in alea 2 minute, tinand cont ca o scoti din...adancuri. Pentru a o curata la munca poti folosi si servetele dezinfectante de exemplu, eu asa fac :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar unde ai fost studenta de a fost asa naspa?

 

La mine in facultate...sunt 25 de wc-uri ptr fiecare sex.

Toate curate si bine ingrijite.

Ti-e mai mare dragul sa iti faci nevoile acolo si ce alte lucruri se mai fac in toaleta :cheer:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca te patezi in alea 2 minute, tinand cont ca o scoti din...adancuri. Pentru a o curata la munca poti folosi si servetele dezinfectante de exemplu, eu asa fac :cheer:

cred ca pana la urma totul tine de obisnuinta si cu timpul nu ti se mai pare asa aiurea, apoi na tot ce e nou va fi respins la inceput, daca e toxic, daca daca ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca pana la urma totul tine de obisnuinta si cu timpul nu ti se mai pare asa aiurea, apoi na tot ce e nou va fi respins la inceput, daca e toxic, daca daca ...

 

da... cred ca da.

Oricum, mie mi se pare super comod si igienic, nu ma mai intorc la absorbante :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×