Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Cultul penticostal in anul 2007

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

off, off :lol2: Legat de subiect tu ce zici Zexe? Alegi sa asculti rock crestin, sau nu? :haha:

Nu ascult nimic legat in vreun fel de biserica.

 

Mi se pare, oricum, ceva pacatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tinuta in concordanta cu situatia. asa cum nu ma duc la servici in costum de baie si la plaja in rochie de seara, daca ma duc la biserica ma voi imbraca simplu si decent. e totusi un lacas de cult, dincolo de orice alte magarii care se ascund in spatele religiei si a preotilor.

 

dar nici sa fim habotnici...! bine ca n-au recomandat sa-si puna enoriasii un sac pe ei si cenusa in cap ! ptiu ! sa vezi acuma ca citeste vreunul si le mai dau si idei... :spiteful:

 

dar dincolo de toate cele... e problema lor ! nu apartin de cultul penticostal, asa ca ma doare...de fapt nici macar nu ma doare de masurile pe care le iau ei in propria ograda, atata timp cat sunt libera sa fiu asa cum cred eu de cuviinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Argumentele aduse de tine Anna si preluate de la Daimon sunt pur logice si vin in concordanta cu libertatea de exprimare aceasi libertate care ne-a fost data in dar de creatorul nostru.

 

Nu are nici o importanta in legatura cu credinta felul cum decizi sa te imbraci sau ce fel de coafura ai ,fiecare individ are o fereastra a convingerilor lui ,ceva care il face sa se afiseze in acel mod si cel mai important factor in decizile noastre sunt oameni din jurul nostru nu puteam nega acest lucru pana nu punem acea fereastra pe masa si o analizam in detaliu pentru a vedea care sunt adevaratele motive care ne determina o astfel de infatisare.Ce este drept puteam sa sa ne coloram parul cum vrem sa ne taiem blugi sau sa purtam haine cu diferite semne unele poate obscene insa de cele mai multe ori facem acest lucru pentru a atrage atentia si reusim insa in acelasi mod putem spune ca astfel de afisari au efectele lor

 

.Sa spunem ca un individ ii place sa se afiseze in still de roker nu este nimik rau in asta dar daca il pui intr-o incapere cu mai multi indivizi imbracati la costum sansele lui de reusita in a incerca sa intre in contact cu acei oamnei vor fii foarte mici poate chiar nule acelasi exemplu poate fi si viceversa un tip la costum inconjurat de mai multe persoane imbracati in rokeri insa daca ii iei pe amandoi si ii imbraci corespunzator cu mediul in care interactzioneaza cu alti oameni rezultatele vor fii diferite.

 

Conteaza cea ce gandesti nu felul cum arati insa la fel ca si noi asa sunt si ei ,daca pentru ei decenta inseamna sa te imbraci la costum trebuie sa le respectam decizia altfel am face acelasi lucru si anume sa ii acuzam de irationalism pentru ca nu ne inteleg iar noi am fii irationali pentru ca nu ii intelegem.

 

Fiecare om are credinta lui ,credinta care il face sa mearga mai departe spre scopurile lui conteaza modul in care decizi sa faci asta ,degeaba mergi la biserica si te inchini daca nimik din cea ce inveti nu aplici.

 

Si sa nu uitam Creatorul nea lasat goi pe aceasta lume daca cineva ar merge in zilele noatre gol pe strada ar fi acuzat de indecenta ,imoralitate si purtare total irationala ,insa traim intr-o lume a schimbarilor daca nu suntem in stare sa ne conformam acestor schimbari gandirea nostra moare cu mult inainte de a muri corpul devenim daca se poate spune asa sclavi propriei noastre minti.

 

Albert Einstein: "Mi se pare că ideea unui Dumnezeu personal este un concept antropologic pe care nu

Editat de Se7enFury

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sectantii astia ( in general) au iesiri habotnice.

Ma uitam la o colega de clasa , acum ceva timp , era cu privirea pierduta mai tot timpul , gandea la nemurirea sufletului , se imbraca intr-un fel , incat iesea in relief....

 

e bine sa faci ceea ce simti , implicit sa crezi cum simti :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si sa nu uitam Creatorul nea lasat goi pe aceasta lume daca cineva ar merge in zilele noatre gol pe strada ar fi acuzat de indecenta ,imoralitate si purtare total irationala ,insa traim intr-o lume a schimbarilor daca nu suntem in stare sa ne conformam acestor schimbari gandirea nostra moare cu mult inainte de a muri corpul devenim daca se poate spune asa sclavi propriei noastre minti.

 

Cea mai tare propozitie de pe Roportal! :cheer: :jester:

 

On: Cum ramane cu imitatio Christi la penticostali?

Din cate stiu, Iisus umbla descult si avea plete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On: Cum ramane cu imitatio Christi la penticostali?

Din cate stiu, Iisus umbla descult si avea plete.

 

 

:cheer: :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt voi conteaza cum vine imbracat profu' de mate sau daca pt el 1+1=2 sau 1+1=197??????????

 

Pt astia, echivalentul doctrinei lor.........pt ei 1+1=205.012 :jester: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pt voi conteaza cum vine imbracat profu' de mate sau daca pt el 1+1=2 sau 1+1=197??????????

 

Pt astia, echivalentul doctrinei lor.........pt ei 1+1=205.012 :doh: :doh:

 

Zexe,

 

Fara sa intervin, am urmarit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×