Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Scrisoare catre generatia noastra

Postări Recomandate

mama... in multe chestii de aici ma regasesc.. si ai uitat o alta emisiune care-mi placea mie, pe langa "feriti-va de magarus" era ba da, ba nu...aah, si cat am fredonat "iubiti si cainii vagabonzi" a lui Mihai Constantinescu, auzita prima data la pick-up...mama, ce vremuri :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mama... in multe chestii de aici ma regasesc.. si ai uitat o alta emisiune care-mi placea mie, pe langa "feriti-va de magarus" era ba da, ba nu...aah, si cat am fredonat "iubiti si cainii vagabonzi" a lui Mihai Constantinescu, auzita prima data la pick-up...mama, ce vremuri :crazy:

tu vorbesti de lucruri intamplate dupa 90

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine ca vi le-a confiscat da dupa 15 septembrie porumbul nu mai e bun de fiert!

fratii tai sunt decretei?

Ei, eram mici, ma... ce stiam noi... Noi eram bucurosi ca puteam duce ceva acasa.. da' de unde..

Si jucam pe camp, intre doua sfecle, "cate oua are baba", asa se chema la noi :P)

Siiii fratii mei sunt din '84, cred ca trecuse perioada decreteilor... Nu stiu exact..

 

Si-mi amintesc ca prindeam moldovenii la TV.. si ne uitam seara la cea mai fascinanta emisiune de stiri din viata mea, "MERIDIANE" :P

 

Si carticelele mici de pe care ne preda la Constitutie :lol2: Nici nu mai stiu ce profesor ne preda constitutia...

 

Uau, si-mi amintesc de prima mea tabara de vara... La Bucsoaia, in judetul.. :crazy: Suceava?!! parca... Eram clasa a patra si erau camere de fete si camere de baieti intr-un internat cu trei etaje..

Si dimineata o goarna dadea desteptarea.. si pe urma ieseam la gimnastica in pijamale, ne alergau bine, dupa care ne trimiteau la imbracat si pe urma la careu, ce tare era careul!! Cantam nu stiu ce cantec si pe urma intram incolonati la masa 8) pe detasamente... Si o mancare bunaaaaa :hi:

Si la sfarsitul taberei am facut foc de tabara si carnaval.. foarte misto organizat, cu premii, cu regina balului..

Dansau baietii cu fetele, iar eu fugeam sa nu ma invite careva..

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la moldoveni mai era si POVESTEA DI SEARA PENTRU MICUTZI:)

DAR LA BULGAI STUDIO X; ACOLO AM VAZUT EU PRIMA DATA femeie dezbracata in miscare. nu nu stiam de ce avea o chestie de blana lipita in vatza jos:wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dada .. Iata ca vine povestea de searaaaa :crazy:)) Cu tanti Liudmila.. nu?

Bulgarii nu-i prindeam....

dar tu de unde esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa :doh:) Stiam s-o desenez foarte fumos.. Acu am uitat :o:

 

 

mai tineti minte Robingo? :crazy: Era prima aparitie a lui Brenciu, parca...

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×