Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Scrisoare catre generatia noastra

Postări Recomandate

..Farmec aveai tu .. :D

..eu aveam Bac, 8X4, Fa ,Rexona ..si ar mai fi ..cateva .. :blink:

Era 4x4 nu 8x4. Păi astea erau aduse din Ungaria ! Fa

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

brifcor ... ciocolata scufita rosie ... si dulciurile alea ciudate de care faceau rost ai nostrii pe sub mana? si vba cuiva de aici...bananele verzi puse la intuneric sau pe dulap si verificate in fiecare zi daca s-au copt, ca pana la urma sa le mancam tot verzi ? mi-e dor, mi-e dor tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
brifcor ... ciocolata scufita rosie ... si dulciurile alea ciudate de care faceau rost ai nostrii pe sub mana? si vba cuiva de aici...bananele verzi puse la intuneric sau pe dulap si verificate in fiecare zi daca s-au copt, ca pana la urma sa le mancam tot verzi ? mi-e dor, mi-e dor tare...

 

 

SI BAIRAMURI!!!

si gagici una roscata ,o blonda,o bruneta si...a patra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de adevarat! Tin minte cat am plans cand mi-au furat mingea.Era primita cadou de ziua mea, minge de volei, de piele..moaa...smecherie curata. Pana au venit niste tigani si mi-au furat-o, o pandeau de ceva vreme, pana au luat-o :crazy: Am plans 1 saptamana intreaga si nu mai zic cata vreme n-am mai ''pupat'' alta minge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2:'' Scrisoare catre generatia noastra

 

 

 

Daca citesti si ai cazut macar un pic pe ganduri, esti

de-al nostru!''

 

Hehe..frunza,tara-tara vrem ostasi..2 maini rupte..picioare in gips...dinti uitati prin pomi..ce vremuri..

 

 

Nu numai ca am citit cu sufletul la gura tot-tot,dar m-ai napadit amintirile......alea dulci si frumoase ale copilariei si adolescentei,ale studentiei...si lacrimile,ca io-s mai sensibila la amintiri...Offf,ce a trecut timpul...si ce frumos a fost..

 

Voi va mai aduceti aminte de ciocolata aia Cibo de Brasov...amaruie sau cu rom?...Ce n-as da acum pentru una...

 

Ampera,te pup ca ai deschis topicul asta... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost la practica la sfecla furajera... si am furat niste verze si niste stiuleti de porumb de fiert din lanul alaturat si ni le-au confiscat :crazy:)

ne dadea 2 lei si nu stiu cat pe ziua de munca... Si noi eram bucurosi ca scapam de scoala..

 

Si mi-amintesc banii aia de 5 lei de aluminiu.. si hartiile de 10 lei.. si gumele alea patrate, Gumela parca se chemau.. Iti rupeai dintii in ele..

Si barcutele alea din foetaj... si azi se gasesc barcute, da' parca nu-s ca alea... Acuma se cheama "Fantezia"...

Si bragaa.. ce braga buna era inainteeee....

 

Imi amintesc cand am fost la Marasesti si am "facut pionieri" o clasa de-a doua... ce mandri eram ca suntem a patra si ca au onoarea sa le punem noi cravatele :lol2:)

 

Mi-amintesc cand au daramat casele din fata blocului meu si-au ridicat blocuri.. am vazut construindu-se doua cartiere.. Si ne jucam la sonete duminica si ne intorceam acasa murdari de vaselina si ulei.. m-a rupt mama cu bataia..

Si-mi mai amintesc ca, cand s-au nascut fratii mei gemeni, m-am dus cu tata la maternitate si era un sistem de televiziune inchisa prin care se putea vorbi cu mama.. pentru ca nu aveam voie sa mergem la ea, era accesul interzis la maternitate.. Acum nu mai e nimic din toate astea.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noi am fost la practica la sfecla furajera... si am furat niste verze si niste stiuleti de porumb de fiert din lanul alaturat si ni le-au confiscat :crazy:)

ne dadea 2 lei si nu stiu cat pe ziua de munca... Si noi eram bucurosi ca scapam de scoala..

Si-mi mai amintesc ca, cand s-au nascut fratii mei gemeni, m-am dus cu tata la maternitate si era un sistem de televiziune inchisa prin care se putea vorbi cu mama.. pentru ca nu aveam voie sa mergem la ea, era accesul interzis la maternitate.. Acum nu mai e nimic din toate astea.

bine ca vi le-a confiscat da dupa 15 septembrie porumbul nu mai e bun de fiert!

fratii tai sunt decretei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×