Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

Probabil ce deja s-a primit raspunsul. Investitia se face printr-un broker, angajat al unei societati de investitii financiare SSIF.

Pentru a alege un SSIF cu care sa lucrezi, mergi pe site-urile lor. Marea majoritate le gasesti pe site-ul bursei: http://www.bvb.ro daca vrei sa investesti in piata spot, sau pe http://www.sibex.ro pentru piata de la Sibiu.

In general pe site-urile lor se gasesc conditiile ce trebuiesc indeplinite pentru a le deveni client.

 

Un alt link ce poate iti va folosi este http://www.LaBursa.ro ce se doreste un mediu de unde poti obtine informatii despre investitii pe bursa. Pe sectiunea chat poti comunica direct cu alti investitori sau persoane interesate de subiectul respectiv, investitiile bursiere in Romania sau extern.

 

Bafta si nu risca decat banii pe care iti permiti sa-i pierzi!

Editat de LaBursaRo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine joaca la bursa? si cine se pricepe la asta?

vreau sa stiu si eu mai multe detalii

 

 

Buna...cred ca este o miscare destul de riscanta in perioada asta...dar da, daca apar cunoscatori . impatimiti ai bursei..as dori sa aflu mai multe informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va recomand sa cumparati acum actiuni......suntem in plina 'criza' a petrolului si a pietelor financiare......artificial create evident....pt imbogatirea privilegiatilor.....dar in fine.....mai asteptati sa se mai tempereze criza....si apoi puteti cumpara linistit actiuni......eu va propun sa nu va aruncati cu capul inainte...riscati sa pierdeti bani......asa cum au patit altii....care au cumparat vara trecuta...iar acum au niste pierderi foarte mari pe portofoliu...........asa ca mai ganditi-va.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andi are dreptate. Bursa scade ingrozitor de mult. Pana la sfarsitul anului nu e recomandat sa cumparati actiuni. In caz contrar, veti pierde sume imense de bani.

Sa speram ca-si va reveni ; dar... slabe sanse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine joaca la bursa? si cine se pricepe la asta?

vreau sa stiu si eu mai multe detalii

 

 

Firmele de brokeraj chiar au rolul de a te indruma in vederea elucidarii acestui mister pentru multi dintre noi, numit bursa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa ma bag si eu in discutia asta, sunt in cunostinta de cauza, lucrez pe pietele internationale.

Mai multe am sa spun maine cand ma intorc de la servici, ma pun la somn.

Va salut ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×