Sari la conținut
Forum Roportal
laird

Intrebari pentru laird

Postări Recomandate

L-am cautat mult, sint membru pe o groaza de forumuri, vreo 30, cele mai multe straine, dar e singura data cind mi-am batut capul de avatar. L-am cautat o zi intreaga. E o oera cunoscuta de pop-art. Ma reprezinta, imi reprezinta trairile interioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe, multe forumuri tehnice, pe unele sint profesor, pe unele elev. Dar sint si putine forumuri "generaliste" pe care sint user. Posibil voi ramine curind activ doar pe cele tehnice, pentru ca am mare nevoie sa fac schimb de conostinte cu tot felul de oameni. Imi plac foarte mult forumurile straine, oamenii sint mai putin agresivi, mai prietenosi. Ma simt bine pe ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Radical... mi-as fi dorit sa pui intrebarea mai clar. Radical nu cred ca sint. Sint un om care aspira, sint autodisciplinat, am principii solide, dar radical... nu stiu. Stiu sa tai raul din la radacina dintr-o lovitura. Sint radical?

Editat de laird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceasurile mecanice au fost marea mea pasiune. Am tinut in mina si ceasuri de zeci de mii de dolari. Cind am vitat Elvetia, practic aproape numai in shopurile de horologerie stateam. Imi plac rubinele lor, imi place viata din ele si admir pasiunea cu care sint facute. Nu cred ca asta vroiai sa intrebi, dar nu ma pot opri sa nu destainui marea mea iubire fata de ele.

 

Nu prea desfac pentru a imbina, doar construiesc, ca un creator...

Editat de laird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc! :jester: Ele traiesc, o fac in felul lor, nu sint niste masinarii oarecare. Un ceas valoros (nu ma refer la chinezariile cu carcasa de aur) fascineaza pe cel ce se apropie de ele. Practic ele traiesc prin gratia horologerului care le-a creat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×