Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

paranormal sau escrocherie?

Postări Recomandate

" A nega e simplu, nu trebuie sa aduci nici un argument, nici o

dovada, dar daca faci o afirmatie, deci pe pozitiv, e invers...! E mai greu!... Vad ca pe acest topic de "paranormal", comunicarea lancezeste, majoritatea

si-au creat o panza de paianjan virtuala, se ascund, nu stii cum ii cheama, cum arata, ce varsta au, de ce sex sunt, sau ar vrea sa fie... si stau la

panda: cum apare unul care afirma ca exista paramormal, tabara pe el si-l taxeaza...! Sincer nu inteleg, de ex. ce as cauta eu pe un topic de

"tamplarie si escrocherie", daca n-as crede in tamplarie?! Asa ca am sa mai dezmortesc atmosfera. cu o afirmatie: Eu sunt sigur ca exista paranormal,

am vazut si am auzit, am extrasensibilitati, care le pot argumenta si la o adica demonstra, asta la modul decent si sincer, nu ma pot compara de ex.

cu " Cel mai tare din spirale " Exista cineva dintre voi. care ar crede?! Ia sa vedem...

 

Numai bine tuturor!

Ai dreptate... :spiteful:

Ultima parte insa ,nu am inteles-o;vrei sa fii mai explicit? Ce sa credem?

Ellla... :spiteful:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa omul sa-si spuna parerea ... :spiteful: Pe mine, ma intereseaza.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru entitatea " ella "

 

M-am chinuit si am facut eforturi mari, doar ca sa-mi pese de parerile tale, preconcepute si pline de suficienta si malitiozitate gratuita...! Nu ma dau in

barci ca sa-mi ridice lumea statuie..., care lume?... si cu ce? Chiar si cand a venit cineva cu pluta in acest topic, cu pareri negative, n-am sarit cu vehementa

si sarcasm pe el, ci l-am tratat cu bunavointa... Nu am fost si n-am sa fiu fan al cuiva, sau a ceva, iar daca e sa am fantezie, ar fi valabila pe un topic de

literatura, nu aici. Nu am afirmat ca au importanta pt. mine, numele, pozele si "sexele", ci intr-un alt contex am spus "de ce sex", (ca in CNP) Singura

diferenta e ca de ex., sunt unele diferente cand te adresezi unei dame, sau unui barbat,( sau nu mai intrebi " esti suparat (a) ? ") Deci nu ma intereseaza

identitatea nimanui, poate sa fie oricine, sau orice, clona, ET., sau chiar calculatorul insusi... Dar cati si-ar permite ca ceea ce imi adreseaza pe post, sa-mi

spuna si in fata?! In cel mai bun caz, i-as face sa rada cu pofta de ei insansi...! Eu daca, de ex., mi-as permite sa-i spun cuiva pe post ca e un bou si m-as

intalni cu el pe strada si m-ar intreba " Tu mai facut bou?", n-as sucio, i-as zice " Da si care-i problema?! Dovedeste-mi ca nu esti, sau bate-ma si raman

la parerea mea... Asta e!... Cu totii trecem prin probleme si neplaceri, dar hai sa nu ne razbunam pe altii...

 

Toate cele bune si mai multa intelegere!

 

Lasa omul sa-si spuna parerea ... :o: Pe mine, ma intereseaza.

 

Buna Bagherra!!! Multumesc! De mult vream sa-ti scriu, tie am sa-ti spun mai multe, dar te rog sa ma ierti, acum nu mai pot....

 

Pe curand, toate cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru entitatea " ella "

 

M-am chinuit si am facut eforturi mari, doar ca sa-mi pese de parerile tale, preconcepute si pline de suficienta si malitiozitate gratuita...! Nu ma dau in

barci ca sa-mi ridice lumea statuie..., care lume?... si cu ce? Chiar si cand a venit cineva cu pluta in acest topic, cu pareri negative, n-am sarit cu vehementa

si sarcasm pe el, ci l-am tratat cu bunavointa... Nu am fost si n-am sa fiu fan al cuiva, sau a ceva, iar daca e sa am fantezie, ar fi valabila pe un topic de

literatura, nu aici. Nu am afirmat ca au importanta pt. mine, numele, pozele si "sexele", ci intr-un alt contex am spus "de ce sex", (ca in CNP) Singura

diferenta e ca de ex., sunt unele diferente cand te adresezi unei dame, sau unui barbat,( sau nu mai intrebi " esti suparat (a) ? ") Deci nu ma intereseaza

identitatea nimanui, poate sa fie oricine, sau orice, clona, ET., sau chiar calculatorul insusi... Dar cati si-ar permite ca ceea ce imi adreseaza pe post, sa-mi

spuna si in fata?! In cel mai bun caz, i-as face sa rada cu pofta de ei insansi...! Eu daca, de ex., mi-as permite sa-i spun cuiva pe post ca e un bou si m-as

intalni cu el pe strada si m-ar intreba " Tu mai facut bou?", n-as sucio, i-as zice " Da si care-i problema?! Dovedeste-mi ca nu esti, sau bate-ma si raman

la parerea mea... Asta e!... Cu totii trecem prin probleme si neplaceri, dar hai sa nu ne razbunam pe altii...

 

Toate cele bune si mai multa intelegere!

 

te-ai chinuit ca sa ...ce? :o:

sa dovedesc ca nu sunt cum? :o:

 

si eu i-as spune in fata orice ce spun si pe post/forum unei persoane

 

ce extrasensibilitati/abilitati para ai? :yes:

 

numa bine

 

 

ps. eu nu ma exprim cu ura, asa ca desi nu se simte tonul nu te mai mania ca ma iau de tine, nu ma iau! doar... conversam :P

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ella!

 

Dupa parerea mea, antagonismul iubirii, nu e ura, ci indiferenta. (Ura e mai complexa, contine si iubire refulata, nesatisfacuta, s.a. ) Eu caut ca la rau, sa

nu raspund cu rau, ci cu bine, sau sa ignor raul. Prefer sa merg " pe mana mea ", nu pe algoritmul celuilalt. M-am "chinuit" ca sa nu te ignor. Tie nu ti-am

cerut sa-mi dovedesti nimic, am dat un ex. pur retoric, dar am deschis ghilimelele si am uitat sa le inchid dupa "...la parerea mea..." Felicitari pt. a III-a

propozitie! Cat despre extrasensibilitati/abilitati, o sa le afli mai tarziu.

 

ps. ok! mi-a trecut, imi place conversatia... si cu tine, incepand de la asta!

 

Mult bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre extrasensibilitati/abilitati, o sa le afli mai tarziu.

 

ps. ok! mi-a trecut, imi place conversatia... si cu tine, incepand de la asta!

 

Mult bine!

 

buna, marian

 

de ce sa le aflu mai tarziu? acum de ce nu? :doh: sunt curioasa de tot ce e nou si interesant...numeste printr-un cuvant doua acolo :)

 

si mie imi place conversatia, ideea e sa nu se supere lumea cand vorbesc deschis fara fara intentii rele ...insa uneori se supara

 

ii trece :)

 

si revenim la numa' de bine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×