Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:ermm: tocmai asta e problema ca nu am putere indeajuns sa fac asta....ceva de genu a fi sau a nu fi

Puterea exista. Mr. Big este atras foarte puternic dpdv sexual de tine. Si tu la fel. Nu iubeste inca nici o femeie. Nici sotia si nici pe tine. Cand ii va dispare atractia sexuala, sau daca va cunoaste o alta femeie, care sa ii placa mai mult, va renunta el la relatia voastra. Poate se intampla chiar invers, insa deobicei barbatii sunt cei care au toleranta la frustrare sexuala mai scazuta, asa ca pentru ei e mai important sa existe sexul.

Asa ca ai doua optiuni. 1. Iti intemeiezi o relatie bazata pe sex, cu Mr. Big, stiind clar ca acest lucru va dispare dupa un timp (iar acel timp mai are poate 1-2 ani), iar in aceasta relatie nu te minti nici pe tine ca il iubesti, nici ca el te iubeste, si cand va veni momentul despartirii nu suferi. 2. Il parasesti simplu, fara "n" discutii lungi, si cauti poate o persoana pe care sa o iubesti si care sa te iubeasca autentic9 pentru ca e clar ca nici pe ex-ul nu l-ai iubit, ci a fsot o casatorie facuta dupa anume calcule( majoritatea fac asta...este baiat bun, este bine situat social, etc). Cand apare iubirea autentica, niciun partener nu inseala, niciunul nu paraseste pe celalalt, si defectele sunt tolerate( daca ajungem sa ne chinuie anume defecte, inseamna ca doar ne-am indragostit si nu am iubit).

Mult succes in viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Anya2007.

Sa ma imprietenesc cu sotia lui? Asta chiar ar fi tare.

Aseara am iesit la o tersa cu un anume, intre timp mi-a dat EL telefon si i-am respins... atat mi-a fost :ermm: M-a sunat pana ama raspuns si nu am putut inchide tel decat dupa vreo jumatate de ora de conversatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea mea este am sa pot renunta vreodata la barbatul bun la pat?
Intrebarea mea: de ce te-ai casatorit? Din cauza de "dar" primit la nunta? Ti-ai batut joc de ala care te iubea si ai revenit, scuza-ma, la nivelul de amanta...Recomandarea mea este sa inseli amantul, sa cauti si in alta parte pana gasesti un alt barbat "bun la pat" si liber pentru insuratoare.Altfel o sa fi tot timpul vioara numarul 2....amatul tot isi imparte patul cu nevasta, tot la nevasta duce mancare, tot cu ea se afiseaza in lume...Tu o sa "ciugulesti" in continuare ramasitele de la masa familiei lor...stiu ca te doare dar asta este adevarul pe care trebuie sa-l accepti. Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate Anya2007.

Sa ma imprietenesc cu sotia lui? Asta chiar ar fi tare.

Aseara am iesit la o tersa cu un anume, intre timp mi-a dat EL telefon si i-am respins... atat mi-a fost ;) M-a sunat pana ama raspuns si nu am putut inchide tel decat dupa vreo jumatate de ora de conversatie.

:bye: gata, stiu cum scapi. posteza-i numarul de telefon si va fi asaltat de amatoare.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:bye: gata, stiu cum scapi. posteza-i numarul de telefon si va fi asaltat de amatoare.... :)

 

 

a zis cineva ...animatoare ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a zis cineva ...animatoare ? :)

 

 

daca isi instaleaza un webcam... poate devine!!! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Intrebarea mea este am sa pot renunta vreodata la barbatul bun la pat?

E posibil sa doreasca el sa renunte la tine cand va intalni o alta persoana buna la pat pentru el...si tu vei ramane pe dinafara.Desigur,se poate si invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum fara legatura cu topicul.Ce parere aveti depsre MR Big?De sufocat nu se pune problema, nu sun, nu scriu sms...

Stai linistita, nu suni ca tu esti amanta si nu vrei sa fii pusa intr-o situatie anapoda. Nu-l suni, nu pentru ca vrei sa tii ascunsa relatia , nu suni ca sa nu te pui in "gura lumii". :o: ( stiu eu ce zic :) ) Ia, incearca tu sa-l suni toata ziua cand e acasa , ca sa afle si nevasta si o sa vezi ce reactie va avea.

Tu il iubesti prea mult. In relatia asta el doar castiga, tu pierzi .

Nu ai vrea sa stii parerea mea despre Mr. Big.

Imi doresc sa devenim noi , femeile , niste MR. ( Nu Mrs, ca sa nu se creada altceva) Big.

 

CAUTA ALTUL, trebuia sa pui si un chestionar pe topic. NU TE MERITA Mr. Big asta. ( numele imi aduce aminte de un personaj din "Sex and the city")

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×