Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Cum sa gonim cersetorii!

Postări Recomandate

pe mine m-ar interesa daca asta goneste manelistii :P

100%

 

Enki ...ai dreptate....sunt multi ce exploateaza copii....si nimeni nu face nimic...

curios lucru ce fac organizatiile pentru protectia copiilor....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi e mila de batrinii ce cesesc, lor le dau cind pot cite ceva, dar stau si ma gindesc daca toti banii le ramin lor sau au un "filantrop" in spate...

 

unii batrani, da merita...dar de multe ori nu sti daca sunt cu adevarat muritori de foame sau escroci

 

Urasc pusti aia tampiti din tramvaie care sunt jegosi care se agata de barele din tramvai si se tot scobesc in nas si incep sa cante toti aceasi melodie..ma rog..zic 3 cuvinte fiecare si gata astapta sa primeasca bani.

Dupa ce isi termina serenada ii auzi cum urla si injura.

In schimb sunt unii cersetori care chiar imi vine sa le dau ceva bani..dupa ce incep sa cante la vioara sau alt instrument muzical. L-am vazut odata pe unu in metrou care stia sa faca tot felul de "joculete" cu mingii. Supeerb, mi-a placut mult de ala.

 

In rest...sunt deacord cu orice metoda ca sa scapam de cersetorii asta handicapati.

Dar....mai exista o problema...tiganii cersetori, care s-au saturat de Romania dar se duc in alte tari precum Italia sau Spania si ne fac de ras acolo. Incep sa fure , sa se pise pe ei in metrouri, sa faca tot felul de circuri.

Si uite asa se mai pune o bulina neagra ptr Romania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×