Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Cum sa gonim cersetorii!

Postări Recomandate

toti avem amar si nu ni-l inecam in bautura. se spune ca dumnezeu nu da nimanui mai mult decat poate duce. cum isi asterne fiecare, asa doarme. unii se dedau pur si simplu placerilor de tot felul ... altii muncesc si chibzuiesc.

in mod ironic , D-zeu chiar le da mai mult de cat pot duce unora dintre noi .

isi merita soarta ? ... poate, insa eu n'am dreptul sa'i judec, n'am patimit nici a 10-a parte din cate le'a fost dat lor sa patimeasca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in mod ironic , D-zeu chiar le da mai mult de cat pot duce unora dintre noi .

isi merita soarta ? ... poate, insa eu n'am dreptul sa'i judec, n'am patimit nici a 10-a parte din cate le'a fost dat lor sa patimeasca !

e adevarat, cine suntem noi sa judecam pe altii, dar nici sa-i miluiesc nu-mi vine. ei fac, ei sa desfaca. eu ma chinui sa-mi fie mie bine si nu e usor sa duc pe umeri propriile mele poveri... dar ma screm un pic ... si-mi iese :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat, cine suntem noi sa judecam pe altii, dar nici sa-i miluiesc nu-mi vine. ei fac, ei sa desfaca.

sigur ca nu te obliba nimeni sa'i miluiesti, poate doar propia'ti constiinta .

eu ma chinui sa-mi fie mie bine si nu e usor sa duc pe umeri propriile mele poveri... dar ma screm un pic ... si-mi iese :D

asta pentru ca nu'ti lasi povara pe umerii D-zeului la care te inchini !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ca nu te obliba nimeni sa'i miluiesti, poate doar propia'ti constiinta .

 

asta pentru ca nu'ti lasi povara pe umerii D-zeului la care te inchini !

off, o mai las...dar parca daca-s prea usurica ma ia vantul :D

constiinta si datoria ma indeamna sa-i ajut pe aceia care au intr-adevar nevoie de ajutor, care chiar sunt oropsiti de soarta dupa ce au muncit o viata intreaga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
off, o mai las...dar parca daca-s prea usurica ma ia vantul :D

constiinta si datoria ma indeamna sa-i ajut pe aceia care au intr-adevar nevoie de ajutor, care chiar sunt oropsiti de soarta dupa ce au muncit o viata intreaga.

 

pai... vezi ca la gastronomie erau ceva retete de ingrasat . :)

 

ok, ceea ce m'a deranjat la topic a fost felul cum e pusa problema , cersetorii sunt semeni de'ai nostri de care ar trebui in mod normal sa ne pese, nu sa'i indepartam ca pe niste ciumati cu muzica sau mai stiu eu ce "inovatii" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa gonim cersetorii ?

 

experminetati , la alegere:

 

1. Bataie ca la draci :D

2. intinde mana , scuipa-i in palma intinsa :))

3. daca esti in masina , calca-l pe talpa , cand vine inspre tine ( lasi loc intre tine si ala din fata )

4. daca ai ceva inflamabil stropeste-l si da-i foc :cry:

5. bate -l iar

6. e o persoana tinara? nimic mai simplu...spune-i porcos ca il doresti :P)

7. Inca o repriza de bataie

8.idem punctul 1

9. arunca-i o moneda in cap...cat mai tare

10. pregateste mancare cu zeama de extraveral ( 2 cutii de pastile pisate , apoi amestecate cu apa...va crapa inima in el cu siguranta ) :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Hamburg in statiile de Metrou au fost instalate statii audio care emit muzicxa de opera si muzica clasoica precum Mozart, Bethoven etc. Si rezultatul s-a vazut imediat. Cersetorii si tuciurii au plecat imediat de acolo deranjati de muzica CULTA Ia sa faceti urmatoru experiment. Sa va puneti pe plaja langa prosop un casetofon care sa emita astfel de muzica. Nu va indrazni nici un tuciuriu si nici un cersetor sa se apropie de prosopul dumneavoastra. Pun Pariu!

 

de ce sa-i gonim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Hamburg in statiile de Metrou au fost instalate statii audio care emit muzicxa de opera si muzica clasoica precum Mozart, Bethoven etc. Si rezultatul s-a vazut imediat. Cersetorii si tuciurii au plecat imediat de acolo deranjati de muzica CULTA Ia sa faceti urmatoru experiment. Sa va puneti pe plaja langa prosop un casetofon care sa emita astfel de muzica. Nu va indrazni nici un tuciuriu si nici un cersetor sa se apropie de prosopul dumneavoastra. Pun Pariu!

 

 

pe mine m-ar interesa daca asta goneste manelistii :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram intr-un fast food si au venit la mine doi copilasi frumosi, o fetita si un baietel, dar extraordinar de frumosi, si mi-au cerut bani. Le-am dat imediat. Dupa cateva minute i-am vazut in fata fastfood-ului cum dadeau banii din buzunar unei tiganci cu fuste, care o mai si altoia pe fetita pe nu stiu ce motiv, dupa care a trimis-o inapoi in restaurant. Cu tiganca aia mai era si un tigan cu fata de betiv, cred ca era si beat, si vroia si ala sa il prinda pe unul din copii sa ii bata. Pana la urma nici nu stiu daca facem bine ca le dam banii, ca ajung la tot felul de scursuri de genul acela, si putem sa fim siguri ca nu pentru binele copiilor ii vor folosi. De alungat, cand vreau sa ii alung ii ignor pur si simplu.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×