Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Si animalele au suflet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Natura ....sau mai sti si altul?

 

Ma refer la unul vizibil si nu unul imaginat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Natura ....sau mai sti si altul?

 

Ma refer la unul vizibil si nu unul imaginat!

 

vizibil ? :) cu ce ochi , ai orbului ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cu plantele ce aveti?Ele nu au dreptul la viata?...............eu zic sa nu mai mancam nimic........

era si o poezioara tematica in tineretele mele : "sa cresti mare si voinic, fara sa mananci nimic ! " :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea un raspuns "avizat", neindoctrinat poate afla mai multe informatii

din "omul in raport cu animalele si spiritele elementelor" de Rudolf Steiner!

 

(nu dati cu tomate - nu mi-am exprimat opinia pentru ca ar fi lipsit de importanta)

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine vrea un raspuns "avizat", neindoctrinat poate afla mai multe informatii din "omul in raport cu animalele si spiritele elementelor" de Rudolf Steiner!(nu dati cu tomate - nu mi-am exprimat opinia pentru ca ar fi lipsit de importanta) :)
am studiat un an la liceul Waldorf ...initiat de Rudolf Steiner si spre rusinea mea... aproape ca nu am habar despre filosofia lui ... unde pot sa gasesc aceasta carte?? la biblioteca nu prea gasesc Steiner :)
Natura ....sau mai sti si altul?Ma refer la unul vizibil si nu unul imaginat!
eu inca nu stiu cine este "Creatorul" ...nici la banuieli nu am ajuns macar ...
era si o poezioara tematica in tineretele mele : "sa cresti mare si voinic, fara sa mananci nimic ! " :D
mancam pietre ...sau si alea au suflet??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In librarie sunt convinsa ca vei gasi lucrarile lui. (nu are cititori prea multi pentru ca este o literatura greoaie si nu manifesta foarte mare interes in mileniul acesta al mercantilismului)

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In librarie sunt convinsa ca vei gasi lucrarile lui. (nu are cititori prea multi pentru ca este o literatura greoaie si nu manifesta foarte mare interes in mileniul acesta al mercantilismului)

 

:)

uitasem de librarii :) ... o sa o caut ...in strainatate , in specil in Germania are trecere mai mare..abia astept sa-l citesc

mc :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uitasem de librarii :) ... o sa o caut ...in strainatate , in specil in Germania are trecere mai mare..abia astept sa-l citesc

mc :)

 

 

iarta-ma! iarta-ma! iarta-ma!

 

:o:

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×