Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Dubla personalitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sau mai bine zis, capacitatea de a te transpune psihic intr-o cu totul alta persoana. Sunt si persoane perfect sanatoase psihic care isi pot cultiva o asemenea abilitate.

 

Aia se numesc con artists. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daaa si eu sufar de dubla personalitate...

Ziua sunt gospodina ce face mancare,curatenie,ce bea cafea cu vecinii iar noaptea sunt curva aia a dracu ce-si inebuneste barbatu :D

 

Acu ce parte a zile este la tine ? :)

Aia se numesc con artists. :doh:

Ete scartz ! Si tu..acu'.

Pot fi si lawyer, shyster.. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Touche monsenior...:)

Asta pentru ca era prea departe de mine ..eticheta ta. :cheer:

Sau de alta parte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o singura personalitate care se manifesta in multe moduri.

Exista personalitatzi care acum rad si peste un minut plang.

asta nu inseamna ca in tine se ascund doua persoane diferite. inseamna ca ai un temperament mai dificil.

cei care cred ca au doua persoane in interiorul lor , ma rog, isi impuna cest gand, nu e pe bune. atunci cred ca apare si schizofrenia.

complicata treaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca in creierul unui om pot exista doua persoane total diferite asa cum afirma medici ?

Daca da de fapt la care dintre ei ii apartine corpul ?si ar trebui eliberate doua carti de identitate pe acelasi corp dar cu nume diferite?

 

In creierul unui om exista mai mult de doua ,exista 'n' personalitati sau chiar persoane diferite.Constiinta si discernamantul bazat pe educatie,bun simt,experienta,calitati native, anturaj, mediu,noroc, etc. ne fac sa alegem personalitatea care ne defineste.

 

In ce priveste dubla personalitate de tip psihotic ,asta este un caz special,probat ,dar departe de o regula generala.Este o exceptie de resortul psihiatriei. Chestia cu doua acte de identitate ,este chiar de coltul vesel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista un asa numit sindrom bipolar, daca e sa ne luam dupa medici.

Insa daca chiar exista o a doua personalitate, de ce nu poate exista si o a treia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

decat cu dubla personalitate mai bine cu prieten imaginar , macar nu trebuie sa imparti corpul cu nimeni.....:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa-ti iei mataluta cealalta personalitate de turu' pantalonilor si s-o muti la coltu' vesel. :hi:

si unde este acel colt vesel in viata de zi cu zi ?

 

 

decat cu dubla personalitate mai bine cu prieten imaginar , macar nu trebuie sa imparti corpul cu nimeni.....:boss:

si de obicei trebuie sa iti imaginezi un prieten de sex opus?

 

In creierul unui om exista mai mult de doua ,exista 'n' personalitati sau chiar persoane diferite.Constiinta si discernamantul bazat pe educatie,bun simt,experienta,calitati native, anturaj, mediu,noroc, etc. ne fac sa alegem personalitatea care ne defineste.

 

In ce priveste dubla personalitate de tip psihotic ,asta este un caz special,probat ,dar departe de o regula generala.Este o exceptie de resortul psihiatriei. Chestia cu doua acte de identitate ,este chiar de coltul vesel.

de ce este de coltul vesel?

Eu cred ca ,corpul pentru om este ca o carcasa pentru o unitate centrala iar daca ,carcasa este mai mare pot avea loc si doua unitati.

ce zici de asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca ,corpul pentru om este ca o carcasa pentru o unitate centrala iar daca ,carcasa este mai mare pot avea loc si doua unitati.

 

Prea spirituala "teoria" asta, asadar neacceptata de majoritate.

 

Eu zic ca dubla personalitate se invata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×