Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Dubla personalitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca in creierul unui om pot exista doua persoane total diferite asa cum afirma medici ?

Daca da de fapt la care dintre ei ii apartine corpul ?si ar trebui eliberate doua carti de identitate pe acelasi corp dar cu nume diferite?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-ti iei mataluta cealalta personalitate de turu' pantalonilor si s-o muti la coltu' vesel. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca in creierul unui om pot exista doua persoane total diferite asa cum afirma medici ?

Daca da de fapt la care dintre ei ii apartine corpul ?si ar trebui eliberate doua carti de identitate pe acelasi corp dar cu nume diferite?

 

ma bag doar sa recomand un film fain: Avocatul diavolului :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista o singura persoana care se manifesta in moduri diferite...

nu sunt psiholog..deci poate nu este adevarat....dar persoana in cauza adopta diferite caractere pe care el le considera potrivite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca exista dubla personalitate.. dar eu una am uneori pareri contradictorii... :blink:

Poate sunt mai "speciala" :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista dubla personalitate, e doar o boala psihica din pacate, am citit, dar nu am int

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dubla personalitate = schizofrenie

Se intampla in general la persoanele care in copilarie au avut o mama indecisa (ii nega copilului un lucru, dar o spunea cu zambetul pe buze), iar copilul nu reusea sa-si dea seama daca ceea ce face este bine sau rau.

 

Schizofrenicii sunt caracterizati prin persoane imprevizibile care pot trece brusc de la o stare la alta. De multe ori nu-si amintesc ce au facut cu o zi in urma.

 

Partea anatomica a bolii nu o cunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×