Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Realitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum putem face diferenta dintre realitate si vis ,cind visul ni se pare atit de real atunci cind sintem in el incit il confundam cu realitatea ?,poate noi traim o iluzie,un vis si de fapt poate nici nu avem un corp material.

Ne putem da seama daca am trait un vis sau o realitate, cu siguranta, abia atunci cand ne-am trezit din vis, daca visam. Daca te referi la ceea ce noi numim realitatea noastra de zi cu zi, cum ca ar putea fi vis, e posibil sa fie si vis, un vis lung. O sa stim ca a fost un vis cand ne vom trezi din el.

Daca e realitate nu vom mai ajunge niciodata s-o constientizam. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum putem face diferenta dintre realitate si vis ,cind visul ni se pare atit de real atunci cind sintem in el incit il confundam cu realitatea ?,poate noi traim o iluzie,un vis si de fapt poate nici nu avem un corp material.

 

 

 

 

 

Mie mi'a trecut prin cap ca viata'i un feedback , o simpla rememorare a vietilor anterioare .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi'a trecut prin cap ca viata'i un feedback , o simpla rememorare a vietilor anterioare .

si oare ai reusit sa iti gasesti sufletul pereche?

ai reusit sa vezi unde ai gresit de inca mai esti pe pamint?

Editat de DAVIDDRAGOS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum putem face diferenta dintre realitate si vis ,cind visul ni se pare atit de real atunci cind sintem in el incit il confundam cu realitatea ?,poate noi traim o iluzie,un vis si de fapt poate nici nu avem un corp material.

 

 

Este greu sa faci diferenta dintre starea de veghe si de somn, unii viseaza chiar c

Editat de Egroeg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este greu sa faci diferenta dintre starea de veghe si de somn, unii viseaza chiar c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×