Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Care este scopul existentei umane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:jester: asta pentru ca suntem tributari unei gandiri tipice europene ; in alte spatii geografice exact lipsa materiala determina un nivel spiritual ridicat .

 

 

Ravl,vrei sa spui ca ,americanii,de exemplu,au ajuns unde sunt sau se mentin,mai corect,prin meditatii si intrebari filozofice despre existenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum au sosit antifilozofii :jester:

as putea sa pun niste argumente pro filozofiei dar e cald...si....sincer daca am chef... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot filozofii sunt si astea...argumente..contraargumente...raciri de gura..ehhh... :jester: lipsa de ocupatie la miezul noptii... ne planjem aici pt ca in alta parte nu ne'ar asculta nimeni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei nu i-ar asculta nimeni...

daca n-ar exista si niste minti mai luminate...ce ne-am face in aceasta societate fara niste vorbe de intelepciune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum au sosit antifilozofii :jester:

as putea sa pun niste argumente pro filozofiei dar e cald...si....sincer daca am chef... :o:

 

Vezi ca indirect ,imi dai dreptate?...foame,caldura...nu prea iti vine sa filozofezi!...Mai curand te-ai gandi ce e mai bun pentru existenta ta :un ventilator sau o aeroterma!Ai,ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca indirect ,imi dai dreptate?...foame,caldura...nu prea iti vine sa filozofezi!...Mai curand te-ai gandi ce e mai bun pentru existenta ta :un ventilator sau o aeroterma!Ai,ce zici?

 

 

Sau, pt a-si salva banii din pusculita, ar putea sa inchida ochii si sa ajunga, prin meditatie, in siberia cu vantu' vajaindu-i hainele! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca indirect ,imi dai dreptate?...foame,caldura...nu prea iti vine sa filozofezi!...Mai curand te-ai gandi ce e mai bun pentru existenta ta :un ventilator sau o aeroterma!Ai,ce zici?

adevarat ai grait!!!...

:jester:

ar trebui deschis un topic despre influentele caldurii asupra intelectului uman :doh:

 

Sau, pt a-si salva banii din pusculita, ar putea sa inchida ochii si sa ajunga, prin meditatie, in siberia cu vantu' vajaindu-i hainele! :yahoo:

nu siberia, groenlanda e ideala in aceasta perioada a anului, sau pe everest..si acolo e destul de bine

pacat ca nu-s filozof nu? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau, pt a-si salva banii din pusculita, ar putea sa inchida ochii si sa ajunga, prin meditatie, in siberia cu vantu' vajaindu-i hainele! :o:

 

Ei,Siberia...cu meditatia poate rezolva problema si pe plan local,sa se autosugestioneze ca ii e bine.

 

 

adevarat ai grait!!!...

:jester:

ar trebui deschis un topic despre influentele caldurii asupra intelectului uman :doh:

 

Il inflameaza!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma duc pana afara sa-mi racoresc un pic mintea...ca incepe sa miroase a ars :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×