Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Papa face si desface

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

<br />Daca nu asculti ce zice Biblia....normal ca-ti faci probleme aiurea. Scrie ca nu au cum sa fie oamenii lui Dumnezeu, pt ca au doctrina falsa. <br /><br />2 Ioan 1:9 <br /> <br />Oricine o ia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh:Ma bucur ca sunt in asentimentul bisericii. Imi tine de cald la vreme de iarna...Si daca nu esti in asentimentul Bisericii, iti este mai cald?

 

Iar pentru Sikaryan...

1. Aici nu este vorba de "mantuirea" din suferinta.... (In orice caz, Isus pe cruce a suferit real pentru a ne mantui...)2. Stiinta si religia nu sunt doua realitati opuse, este un adevar recunoscut de mult. Legile stiintei insa nu le poate explica intotdeauna stiinta... . Sa ne gandim totusi ca exista, cum am mai spus , diferite moduri de a te apropia de Dumnezeu... arta (pictura, sculptura, muzica.....), astronomia (apoi stiintele exacte, matematica, fizica...), etc.3. "Dumnezeu a ajutat mii de oameni in spitale si niciodata in biserica" nu stiu pe ce baza ai afirmat aceasta. e pur gratuita si lipsita de orice fundament. Nu stii "nimic" nici despre Dumnezeu, nici despre bolnavi...4. Legatura dintre Dumnezeu si papa e de drept divin...si chiar daca ar exista numai papa si un singur credincios...acolo ar fi prezenta Biserica... Cristos a spus "Tu esti Petru...." dar, ca saintalegi asta e nevoie nu numai de ratiune.

Editat de florin_nsd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Papa nu a fost niciodata "omul" lui Doamne-Doamne. Papa (loricum s-ar fi numit) a fost intotdeauna omul intreselor celor mari!

 

Sfant are doar interesul mercantil, uns cu alifie de prins....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Papa nu a fost niciodata "omul" lui Doamne-Doamne. Papa (loricum s-ar fi numit) a fost intotdeauna omul intreselor celor mari!

 

Sfant are doar interesul mercantil, uns cu alifie de prins....

eh , asa is toti , de-aia nu vreau sa citesc bibilia , e mai mincinoasa ca Basescu :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de-aia nu vreau sa citesc bibilia , e mai mincinoasa ca Basescu :cheer:

Ce ai scris aici este o antinomie aproape. Păi dacă nu ai citit-o de unde ştii că e mincinoasă ? :o: Ăsta a fost motivul pentru care am fost ateu....pentru că nu o citisem ! ;)

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ai scris aici este o antinomie aproape. Păi dacă nu ai citit-o de unde ştii că e mincinoasă ? :blink: Ăsta a fost motivul pentru care am fost ateu....pentru că nu o citisem ! :doh:

 

Probabil ca a fost a 2-a carte pe care ai citit'o , dupa sarea in bucate. Altfel nu se explica.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca a fost a 2-a carte pe care ai citit'o , dupa sarea in bucate. Altfel nu se explica.....

 

Ce să se explice ? Don MaXxX a spus că nu a citit Biblia şi totuşi ştie că scrie minciuni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu iti trebuie diploma sau atestat special ca sa iti dai seama ce contine.

 

Şi dacă nu a citi-o, atunci de unde ştie ce contine ...pentru că Don MaXxX spune că nu a citit dar totuşi afirmă că scrie minciuni. :beee: De unde ştie ?

 

exemplu am incercat sa o citesc, dar pana si toleranta mea cedeaza la atatea tampenii insirate intr-un singur rand.

 

"T

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×