Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu net de la ASTRAL de cateva luni si pot sa va spun ca sunt multumit de el...

Abonamentul e de 12 USD (Trafic 1,5 GB lunar, dar din astia folosesc maxim 300-400 MB). Nu am avut pana acum nici o problema cu caderile... A mers continuu, si trag cu 40-45ca/sa.

E ceva mai scump decat la RDS, dar am inteles ca merita (am cativa prieteni care se cam plang de serviciile lor).

 

... si NU lucrez la ASTRAL. :roll: :) ;)

Editat de Claudiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am abonament la RDS. Abonamentul este de 9$, am trafic nelimitat si telefonie.

Am avut downloaduri intre 14 si 100 ca/sa. Unde mai pui ca am si telefon cu care ies mai ieftin decat la Romtelecom. Am niste prieteni in Franta cu care vorbesc la telefon tot timpul si platesc mai putin decat atunci cand sun pe mobil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello. eu sunt intr-o retea locala de net. platesc 350ca/luna. provider este rds. sunt multumita cam asa si asa.. uneori mai cade, alteori am viteze mai jalnice decat pe xnet... in fine, probabil are grija adminu` sa dea net ca lumea numai cui vrea el :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. La mine in bloc sa-a tras cablu nou (pe UPC), dar refuza sa-mi faca abonament pe motivul ca nu vor inca sa dea drumul decat pe zone restranse. Daca-mi fac un abonament intr-o zona din acoperire si iau modemul la mine acasa este vreo sansa sa mearga?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca revin asupra subiectului, dar mi-a venit factura la telefon ca sa mai puna un pic de sare pe rana :)

Chiar nu stie nimeni daca functioneaza ce am scris mai sus? Este enervant sa nu fii in zona de acoperire a niciunui ISP prin cablu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de azi am si eu rds cable linca. sper sa functineze bine. diferentele sunt enorme intre dial-up si cablu. poate cu ocazia asta sa am si eu mai mult timp de ROPORTAL.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SACCCCCCCCCCCCC eu am net prin cablu direct de la antena ..:) fac dovnload de la 100cab(la ore de max audienta)-1,5mb ,,mai vreti ceva ??

 

pe.sa studentii astia de la poli nelimtiti ma sunt :crazy: :crazy: ;) :)

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna cami, eu iti recomand o conexiune mai buna decat cablul, fibra optica care it asigura super viteza. Pe cablul tv apar interferente si apar destul de des erori din diferite motive. Daca te intereseaza detalii mai multe poti sa ma cauti pe messenger la stoian_lucian@yahoo.com si pot sa te ajut sa-ti alegi ce conexiune vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata lumea vrea Mercedes la pret de Trabant, adica sa curga Megi pe cablu (filme, muzica, soft) si eventual punem si o bara cu reclame pe ecran si primim bani, nu platim nimic.

Eu sunt mai batran si imi aduc aminte cand ma cataram pe acoperis sa orientez antena pe bulgari, scheme de amplif-uri, bateria auto pusa in bucatarie si alaturi un convertizor 12 V/ 220 V facut dupa o schema din Tehnium, ca sa mearga televizoru', ca aveam program la curent.

Bai ia mai lasati balta internetul si mai puneti mana si faceti si ceva util, cati dintre voi ati citit 3 carti in ultimi 5 ani? Azi va ia banii smecherii de la Misa, eu citeam Pisica in cisme si Kamasutra si nu spuneam la nimeni sa nu ma ia militia.

Imi pare rau ca nu am meseria de psiholog, e de viitor vor fi milioane de clienti pentru astia, internauti de azi.

eugeniusro

:spiteful:))) NIMIC MAI ADEVARAT! Si mie imi pare rau uneori, dar oricum sa stii ca in prezent inca sunt mai multzi psihologi decat pacientzi... La Facultatea de Psihologie chiar sunt din ce in ce mai multi care se inscriu (nici aceia prea intregi la minte) dar pacienti care sa se prezinte de buna voie...mai e pana atunci :friends:) "Care-i ala prost" sa se duca la psiholog si sa "se faca de ras". "Internetul nu dauneaza grav sanatatzii"... Poate pe viitor..oricum, mai devreme sau mai tarziu tot se umple paharul cu ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am internet prin cablu ,fibra optica,un provider local in orasul meu de care nu prea sunt multumita.Uneori se intampla sa-mi mearga doar o sapt. pe luna si bineinteles ca plata e intreaga..plus ca se fura IP-ul in draci..Dar altceva vroiam sa aflu.Am inteles ca se pot transmite virusi de la un calculator la toata reteaua ,contaminandu-i astfel pe toti din reteaua respectiva..Se poate asa ceva? :good: ..pt.ca eu sincer nu prea vad cum s-ar putea intampla asta.Explicati-mi si mie.Ce pot sa fac daca mi se intampla si mie asta?..ca sigur ma deconecteaza astia. :P

Si am nevoie de un program care sa nu mai permita sa-mi fure IP-ul ...stiu unul NetAccess ,dar nu stiu unde pot sa-l gasesc..am cautat si n-am dat de el.Stie cineva? :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×