Sari la conținut
Forum Roportal
Titusz

Stiri de ultima ora

Postări Recomandate

Nu-i nevoie de zile de munca pentru a oferi niste cifre. Nu iti cer sa faci analiza lor, ci sa oferi cifrele. Banuiesc ca te-ai bazat pe niste cifre cand ai afirmat destul de categoric: daca judeci pe o perioada de 50 de ani vei constata ca avem aceeasi crestere demografica precum anglia,germania,america.

mai...te prefaci ca nu intelegi!

ca sa poti face o analiza de acest gen iti trebuiesc centralizate datele pe 50 de ani...indicii economici....corelarea a foarte multi factori ptr a ajunge la o concluzie...daca vrei sa-ti spun:''acum 50 de ani populatia anglieiera x iar acum este x+y...iar pop romaniei era a iar acum este a+b...prin regula de 3 simpla...stabilim proportionalitatea si ajungem la acelasi indice''..inseamna ca esti naiv....fiindca nu poti compara doar pe baza acestor date.

citesste introducere in sociologie de norman goodman..poate o sa intelegi cate ceva si-ti deschide apetitul...apoi treci la sociologia aplicata si bazele socio-psihologiei :)

dupa aceea o sa-mi dai dreptate...dar daca vrei sa te limitezi la simple date le poti lua de pe net linistit[traiasca google] :)

Editat de angry_angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai...te prefaci ca nu intelegi!

ca sa poti face o analiza de acest gen iti trebuiesc centralizate datele pe 50 de ani...indicii economici....corelarea a foarte multi factori ptr a ajunge la o concluzie...daca vrei sa-ti spun:''acum 50 de ani populatia anglieiera x iar acum este x+y...iar pop romaniei era a iar acum este a+b...prin regula de 3 simpla...stabilim proportionalitatea si ajungem la acelasi indice''..inseamna ca esti naiv....fiindca nu poti compara doar pe baza acestor date.

citesste introducere in sociologie de norman goodman..poate o sa intelegi cate ceva si-ti deschide apetitul...apoi treci la sociologia aplicata si bazele socio-psihologiei :)

dupa aceea o sa-mi dai dreptate...dar daca vrei sa te limitezi la simple date le poti lua de pe net linistit[traiasca google] :)

 

Aici nu-i vorba de sociologie, e vorba de date statistice. Nu e nevoie sa te complici, ci doar sa sustii cu dovezi (cifre) ca noi avem o rata a cresterii demografice precum Anglia, Germania, SUA, pe o perioada de 50 de ani. Tu mi-ai spus "daca judeci pe o perioada de X... vei constata Y". Deci banuiesc ca tu ai datele respective si tu ai constatat chestia respectiva. Altfel de ce ai spus ceea ce ai spus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai Ariminiuse ti-ai gasit nasul... asta e in stare sa iti scoata din alb negru si invers, doar sa nu accepte ca a comis o eroare. Angry Angel e super orgolios. La fel mi-a facut si mie cu stirea aia cu aglomerarea custilor cu pasari din UE >>... Nu vrea sa recunoasca ca a citit textul in graba si a inteles pe dos si o tot scalda cu verzi si uscate...

 

uite aici alta mostra de prostie a lu Angel (click) citeste doar postul asta si o sa vezi ce minte vraieste este...

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici nu-i vorba de sociologie, e vorba de date statistice. Nu e nevoie sa te complici, ci doar sa sustii cu dovezi (cifre) ca noi avem o rata a cresterii demografice precum Anglia, Germania, SUA, pe o perioada de 50 de ani. Tu mi-ai spus "daca judeci pe o perioada de X... vei constata Y". Deci banuiesc ca tu ai datele respective si tu ai constatat chestia respectiva. Altfel de ce ai spus ceea ce ai spus?
deci tu chiar vrei sa stau acum sa caut toate datele care m-au facut sa trag concluzia asta??? chiar crezi ca sunt putine?doar niste cifre???ok...uite...ca sa-ti satisfac necesitatea o sa incerc sa-ti strang niste date si voi deschide un topic..crede-ma ca e mai mult decat niste ''cifre'' :)
Mai Ariminiuse ti-ai gasit nasul... asta e in stare sa iti scoata din alb negru si invers, doar sa nu accepte ca a comis o eroare. Angry Angel e super orgolios. La fel mi-a facut si mie cu stirea aia cu aglomerarea custilor cu pasari din UE >>... Nu vrea sa recunoasca ca a citit textul in graba si a inteles pe dos si o tot scalda cu verzi si uscate...uite aici alta mostra de prostie a lu Angel (click) citeste doar postul asta si o sa vezi ce minte vraieste este...
esti criminala :lol2:tu chiar nu intelegi ca nu poate o mana de oameni sa dicteze pana in cele mai mici detalii viata economica[sau de orice fel]...ca regulile sunt facute in asa fel incat lucrurile sa mearga...daca ar fi o lume perfecta oamenii s-ar hrani cu raze cosmice..dar surpriza,mancam gaini....unii sunt producatori de carne de pasare[asa se numesc,sa nu-mi spui ca nasc ei gainile] si pe acei producatori ii intereseaza productia....daca vin eu sau oricine altcineva si le spune ca gainile ar trebuii sa fie libere o sa-mi rada in nas...asta-i cruda realitate...asa ca da-o in penele mele ca nu-i un capat de tara ptr parlamentul european!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci tu chiar vrei sa stau acum sa caut toate datele care m-au facut sa trag concluzia asta??? chiar crezi ca sunt putine?doar niste cifre???ok...uite...ca sa-ti satisfac necesitatea o sa incerc sa-ti strang niste date si voi deschide un topic..crede-ma ca e mai mult decat niste ''cifre''

 

Amice, eu am facut rost de ele in 5 minute. Si sunt niste cifre. Rata cresterii demografice in ultimii 50 de ani. Pe tarile mentionate. Ce-i asa greu?! Nu-i nevoie de nici un topic nou. :search: Dar ma asteptam sa le ai tu de vreme ce ai facut afirmatie. Si m-am uitat peste ele si nu am constatat ceea ce ai spus tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
penele tale...lasa ca stateau foarte bine 23 de gaini /metru patrat... Unde dracu sa mai intre inca 6 - uita-te la poza asta - apasa pe ea daca ai curaj :
daca apas pe poza...cotcodaceste??? :lol2:sa faca secs..astfel..una peste alta s-ar dubla spatiul :)fata...cu tot respectul fata de femei..sper ca nu esti reprezentativa ptr inteligenta feminina..fiindca daca da recomand implant de neuroni[dar probabil tot silicon ti-ai pune] :search:
Amice, eu am facut rost de ele in 5 minute. Si sunt niste cifre. Rata cresterii demografice in ultimii 50 de ani. Pe tarile mentionate. Ce-i asa greu?! Nu-i nevoie de nici un topic nou. :soc: Dar ma asteptam sa le ai tu de vreme ce ai facut afirmatie. Si m-am uitat peste ele si nu am constatat ceea ce ai spus tu.
ai scos rezultatele in 5 minute????respectele mele...inseamna ca esti genial :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
una peste alta s-ar dubla spatiul

nu zic nimic de jigniri - cum dracu sa se dubleze spatiul daca la 23 de gaini pe metru patrat mai adaugi 6... esti cretin - si in discutia cu Ariminius dai dovada de prostie si orgoliu

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lucrurile sunt mult mai simple

e vorba de toleranta si respect a altor opinii

asta nu obliga sa le si respecti

sorry pentru offtopic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×