Sari la conținut
Forum Roportal
Titusz

Stiri de ultima ora

Postări Recomandate

Cred ca suntetzi la curent cu ultimele stiri despre cel putzin trei doctori in medicina care au participat la recentele atacuri teroriste din Marea Britanie...

 

Intotdeauna am considerat medicul o fiintza mai evoluata atat prin natura lucrurilor cat si prin educatzie. Asadar cum este oare posibil ca un doctor in medicina sa fie implicat intr-un act terorist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este posibil ca educatia sa fi palit in fata fanatismului. si nu intotdeauna educatia intr-un anumit domeniu inseamna si intelegerea convingerilor si credinteor celor din jur.

 

Pai in cazul acesta, educatzia primeste nota patru la purtare. Si asta cu indulgentza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu intelegeti faptul ca nu pregatirea profesionala sau nationalitatea cuiva este determinanta ptr actele sale ...ci doctrina ...aici se pare religioasa ..... care i-a fanatizat!

 

Ar trebui odata si UE sa priceapa ca libertatea religiilor care fanatizeaza trebuie ingradita sau interzisa asa cum este interzis si fascismul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca nu intelegeti faptul ca nu pregatirea profesionala sau nationalitatea cuiva este determinanta ptr actele sale ...ci doctrina ...aici se pare religioasa ..... care i-a fanatizat!

 

Ar trebui odata si UE sa priceapa ca libertatea religiilor care fanatizeaza trebuie ingradita sau interzisa asa cum este interzis si fascismul !

 

Unde este ingradit fascismul? Europa si America sunt pline de rasism de la mic la mare. Negrul il uraste pe alb, albul il uraste pe negru. Romanul il uraste pe tzigan, tziganul il uraste pe roman. Si asa mai departe... Ce sa mai interzici? Nici nu poate fi vorba de asta. Boala curata, moarte sigura. Mergem spre distrugere totala. Nu se vede? Nimeni nu face nimic. Dar se poate face ceva? Si daca da ce? Da fara interdictzii, ca nu suntem la ora de dirigentzie... Nu merge. N-au carte oamenii. Scolile nu-i invatza de bine. Nu intereseaza pe nimeni ce-o sa fie cu lumea asta. Fiecare se uita numai la interesul propriu si nu mai vede in jurul lui. Orbire generala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui odata si UE sa priceapa ca libertatea religiilor care fanatizeaza trebuie ingradita sau interzisa asa cum este interzis si fascismul !

 

Cheia problemei sta in politicile pro-imigratie si anti-demografice ale liderilor politici. La presiunea capitalistilor si a ideologilor globalizarii, acesti "lideri" politici iau niste masuri aberante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cheia problemei sta in politicile pro-imigratie si anti-demografice ale liderilor politici. La presiunea capitalistilor si a ideologilor globalizarii, acesti "lideri" politici iau niste masuri aberante.

 

Tovarasi,

 

Ascultati ce va spune Tov Arminius. Singura noastra sansa este Revolutia Poletara Mondiala.

Numai asa putem ajunge pa culmile civilizatiei. :D :plane:

Urmati exemplun Chinei, Marea Noastra Sora de la Rasarit, care-si iubeste si protejeaza cetatenii. :D

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Ult...egat-de-poluare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tovarasi,

 

Ascultati ce va spune Tov Arminius. Singura noastra sansa este Revolutia Poletara Mondiala.

Numai asa putem ajunge pa culmile civilizatiei. :D :plane:

Urmati exemplun Chinei, Marea Noastra Sora de la Rasarit, care-si iubeste si protejeaza cetatenii. :D

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Ult...egat-de-poluare

 

Faci bascalie aiurea. Eu nu am spus nimic despre revolutie proletara, culmile civilizatiei sau exemplul Chinei!

 

Exagerezi deliberat pentru a minimaliza problemele legitime pe care le-am ridicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cheia problemei sta in politicile pro-imigratie si anti-demografice ale liderilor politici. La presiunea capitalistilor si a ideologilor globalizarii, acesti "lideri" politici iau niste masuri aberante.

Corectamente....

 

Teama, teroarea, frica e metoda cea mai eficienta de a legitima pierderea libertatii in favoarea securitatii, este war on terror, war against terrorism, este tot ceea ce mint politicienii pentru prostii creduli care ii aleg frenetic. Totul este un teatru bine regizat pentru ca noi sa le cerem lor "solutia", iar pentru ei un pretext sub care sa-si justifice pozitia patriarhal dominatoare in fata noastra.

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca suntetzi la curent cu ultimele stiri despre cel putzin trei doctori in medicina care au participat la recentele atacuri teroriste din Marea Britanie...

 

Intotdeauna am considerat medicul o fiintza mai evoluata atat prin natura lucrurilor cat si prin educatzie. Asadar cum este oare posibil ca un doctor in medicina sa fie implicat intr-un act terorist?

 

Se pare ca nu ai avut de a face niciodata cu spitalele din Romania, unde te lasa sa mori daca nu le dai bani......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×