Sari la conținut
Forum Roportal
aaa1234

Ce cuvinte/propozitii detestati?

Postări Recomandate

"jur pe ..."

 

"pe cuvantul meu..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sarut manusitele inca imi creaza sentimentul al carui nume este derivat din cuvintul libidinos...(sa ma iertati!!)

vreau sa spun ca (asta folosit insistent in cadrul unui dialog relativ scurt )

Editat de nimfa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu suport eu...cuvintele si expresiile care injosesc: "mucos", "scriitoras" (si orice alt cuvant de gen derivat dintr-o profesie), "papa-lapte", "ii curge scuipat din gura" etc. Altul a fi "buci", si ma irita toate poreclele pe care le folosesc barbatii in loc de cuvantul "penis". "Duduie" suna oribil. Nu l-as folosi decat cu sens peiorativ. "A beli" iarasi suna grotesc.

"Varsaturi", "tartita", expresia "a ramane grea", "cacat" si toata familia lexicala, "grumaz", "a se imbuiba", "poponet, popou etc", si multe altele, dar nu-mi aduc aminte. A, da.

"Sarumana". "Ziceti". "Da,va rog" (la inceputul conversatiei). "Poftiti". "Te sarut". Tot ce se spune dupa "la multi ani".

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezolvam si asta

Veniti maine. Incercati mai taziu :o:

Eu nu am competenta (sunt in mijlocul unei convorbiri pe mess si tu ma deranjezi). Mergeti la.............

Cu ce va pot ajuta? (ca sa vezi dupa doua fraze ca...........cu nimic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
" ma iubesti? " :o: " eu sunt tot ce iti doresti" :roll: " stiu cum sa te fac fericit/a " :soc:

Acestea, dar nu atat de mult pe cat imi displace sa aud "te iubesc".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"n-am inteles nimic" sau "asa, si?..." mai ales, dupa ce explic la vre-un ghiseu ce vreau, clar si detaliat. :roll: Imi creste tensiunea

" ce faci mumoaso?" "pusi"( in loc de la revedere), "te pupic dulce-dulce" & Co... de la astea imi creste glicemia. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
" ma iubesti? " :jester: " eu sunt tot ce iti doresti" :jester: " stiu cum sa te fac fericit/a " :jester:

 

 

:o: :roll: :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×