Sari la conținut
Forum Roportal
aaa1234

Ce cuvinte/propozitii detestati?

Postări Recomandate

Ce bine iti sta parul. (ce poti sa raspunzi....? Bine, multumesc si tie......Sau - imi sta bine ca m-am culcat cu moatele de n-am inchis un ochi all night. Sau : da, am natural :o: )

 

Cum o vreti, lunga sau scurta (cafeaua ) Mai ales cand intreaba cate un chelner dubas. Pai o vreau normala nene ca daca o vroiam scurta, cu bulbuci sau nefiarta, iti dadeam eu indicatii in plus.

 

In restaurant "Va aduc mancarea deodata"? (ah, nu, prima dta adu-mi mie si apoi lu Nea Caisa............... :roll: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
şefu`

Vedeti, v-am zis eu ca nu ma prea inghite exe... :o:

 

"Multa iubire"

"Buna ziua/seara/dimineata! Sunt Doctor Love."

"Esti de acord?" (repetat intr-o discutie la doo-trei minute)

"Esti sigur ca nu vrei si tu o felie?" (da' ma lasi?! :roll: Daca am zis ca nu vreau, nu vreau si gata, God damn it! Uite, de aia imi plac mie nemtii: daca ai zis odata "nu", adio, nu mai pupi)

"De unde ti-ai cumparat (orice)?" (Nu vreau sa-ti zic, na! Ca nu vreau sa fiu imbracat ca voi. Ma, odata tot am sa fac eu chestia asta: cand il vad cu un tricou nou pe el, ma'c si cumpar 20 de bucati, da' exact acelasi model, si le dau de pomana la toti cersetorii din oras, cu conditia sa se imbrace pe loc cu el. Dupa aia il chem in zona pe amic... :soc: )

 

Shit!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- casa pe pamant;

- deci;

- servici;

- o zi buna;

- nu se merita;

- mai serviti va rog sau serveste te rog;

- am luat masa;

- am vizionat un film;

- trebuie sa va spun (repetat des de catre reporteri in transmisiunile tv in direct);

- haideti sa (...de catre prezentatoare de emisiuni de mare succes in Ro;)

- uokiei

..si altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sefule, nasule, unchiule, printesa, patroana/patron, cand ai o datorie mica si insisti "lasa ma, mii dai alta data", "am baut eu si te-ai imbatat tu",

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×