Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Campionatul European de Patinaj Artistic Moscova

 

este evenimentul de dupa amiaza pe care-l admiram dar la un moment dat ne da o palma mare peste ochi.   Danseaza cuplul de vis al frantei, o fata batrana rujata urat de tot la culoarea rochiei, un grena apasator, cu nume grecesc si un tinerel, inainte de inceperea dansului o avem pe ea in prim-plan cu buzele-i spoite, parca pierdea si dintii din gura asa se vedeau.   Dau din patine si observ ca e liniste, nu se comenteaza nimic ca la altii pan-atunci, ba ca e incet la pirueta sau nu-si exprima sentimentul temei pe care muzica joaca ... din cele mai variate observatii auzeam azi insa e greu de sortat sau observat o gresala ca sint elemente noi acest an si nici nu stiu de unde sa ma uit la dansatori ca el trece mana intre picioarele ei s-o mentina la nivel vertical, gest care n-as numi sportiv sau profesional.    Anul asta in multe figuri de punctat ele stau pe verticala, sau un fel de guler dupa gatul lui ... dar cuplul francez deloc nu este comentat, observ ca si masina de apreciat se misca incet dar pe merit ca si ei abia au ajuns la "speed limit" si deodata au castigat 62. ... si cateva puncte, depasind pe cei de pe primul loc.  Imi sta inima-n loc, am crezut ca ne anunta defectiune tehnica al contoarului invechit, dar nimic, ci anunta triumfator ca au jucat de nemaipomenit ce n-a mai vazut lumea, out of this world performanta si punctaj bine meritat si merg la Jocurile Olimpice din Februarie.

 

Am stiut imediat ca numai Uraniu putea sa fie moneda de schimb contra acest succes, negociat pe firul rosu de telefon intre Kremlin si Palatul Élysée.

Inca n-am fost martora direct la asa o transactie financiara corupta, parca era mana dreapta a lui hillaryklinton care semna acceptanta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne uitam la patinaj artistic si vedem minuni ... Return to Soci se numeste documentarul, clipele de neuitat din 2014  :thumbsup:  

Peste cateva zile incep Jocurile din Korea, nu pot sa pronunt localitatea, sper sa ne transmita macar patinajul artistic, deschiderea si incheiera in intregime,

ca de restul nu prea sint interesata si asa.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja se concureaza la patinaj artistic si alte sporturi pe gheata si inca nici n-a inceput oficial ca festivitatea de deschidere va fi azi la 6:00 PM timpul din Arizona sau Mountain Time Zone si va fi transmis in intregime.   Azi am vazut doar un pic din zona satului olimpic, e foarte frig acolo au spus atletii, practic iarna este in toi.   

Nu am pe nimeni in gand, preferinte sportive, doar vreau sa am un timp bun cu putinele probe la care o sa ma uit, patinajul artistic este una din ele, schiorii mai putin.

La stiri olimpice ne-au transmis cat de important este participarea Koreei de Nord la Olimpiada, vrea sa ne transmita un mesaj de care azi nici nu ne dam seama, poate peste o vreme numai.  Chiar sa fi pierdut atit din materia cenusie sa nu ne dam seama de atit, cine stie cum ne vad ei pe noi, restul lumii???   Poate pentru Koreenii de Sud este mai simbolic si mai important decat pentru mine sa zicem.  Nu stiu daca Rusia participa sau nu, dar ei oricum vor organiza ceva acasa la ei pentru atleti, a fost anuntat de o vreme.

 

In Romania ceasul va fi 3:00 AM cand deschiderea incepe, cam devreme pentru un eveniment sportiv, precis se va transmite in reluare.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut deschiderea sezonului Jocurilor Olimpice, a fost foarte frumoasa prezentare iar surpriza intr-adevar era mare!!!

Organizare perfecta, totul a fost spectacular si feeric.

 

Cu tristete am ascultat Imagine ... ar fi timpul sa scrie cineva ceva mai potrivit pentru evenimente sportive.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc zilnic patinajul artistic, are si concurenti feerici dar si femei care nu apartin deja pe gheata intr-o competitie asa de importanta.  Ar trebui lasate acasa pe alea de 30 de ani si mai sus sau pe cele urate care se mai si dau cu un ruj strident si mai am categorii fe femei pe care le-as tine deja la rupt biletele la intrare.   Politica iar nu-mi place ca omoara sufletul sportului/competitiei si din pacate tot se invarte roata politica in favoarea cui vor ei.  Pana-n prezent ne distram bine, nu voi retine numele castigatorilor sau al celori prezenti pentru o ramura sportiva si nici cine ce a castigat, ca sa nu raman cu nervi ca meritau altii medaliile de aur.  Nu cred ca ma voi uita la premieri.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut din reluare perechea germana calificati pentru aurul olimpic insa n-am vazut ultima performanta, doar lacrimile de fericire si imbratisarile cu alte perechi care cred ca erau castigatorii medaliilor de argint si bronz.  Sper sa le mai revad pe gheata in acest sezon olimpic!   

 

Cu acele saniute pe care se culca nici nu pot sa ma uit ca ma scutura frigurile de frica, n-as vrea sa vad un accident iar restul de probe-mi par periculoase. 

 

Emotiile astea inutile nu-mi fac bine, de aceea nu ma preocupa sporturile sau activitatile la concurenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata mai mult un baietei decat un atlet tanarul Japonez de la patinaj artistic proba dans scurt, barbati, Hanyu.   Tocmai am ajuns in living sa ma odihnesc putin si voiam sa vad daca-i reluare si a fost parca, nici nu tin minte nimic atat m-a vrajit cu prezentarea trantit acolo pentru Medalia de Aur, dupa care a venit, dar l-a si luat. 

A primit 1 magazin intreg de jucarii si o florarie, atit de bine a fost primit performanta la nivel inalt si perfect ce n-au mai vazut nici cei care se ocupa si care vad toate spectacolele de patinaj.  Cu o usurinta de fulg a zburat prin acea arena fara efort, cu miscari de balerin  sau cum trece ata prin urechea acului, a aruncat paru'n spate literar la toata lumea si ma intreb: - Cine si de unde l-a adus pe el???  Barza sau ingerii din ceruri???  ca pe planeta mai gresesc pamantenii, cad pe gheata rece, tare si foarte alunecoasa, suprafata cu care el n-a avut nimic de-a face, parca nici nu-l observa.   

Am mai stat langa TV sa-l compar cu urmatorul contestant, americanul XY care dupa prima rasuflare cade de 3 ori si ajunge pe locul 17, se comporta ca unu local de pe aici.

De aia am vrut sa notez, poate voi ati vazut altfel acesti atleti remarcabili dealtfel, cu performante super calitative in alte competitii. 

Credeam ca-i Luna care a disparut de pe cer sau nici n-a aparut, afecteaza foarte mult omenirea in ziua de azi, cum n-a mai facut-o, am citit in ziare.

Voiam sa pot clasifica atletul olimpic dupa unicul noroc din viata sa scurta pan-acum, sau o energie primita din alte lumi trimise pe raze de Luna ca exercitiile zilnice nu-l puteau aduce la acest scor!!!   Am mai vazut si eu cate ceva pan-acum in viata mea, dar nu se compara cu talentul din seara asta.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la olimpiada si apare o categorie de patinaj de viteza de toata minunea ... una dupa alta 6 fete, una e unguroaica, cu mainile la spate ca e cu curbe adanci terenul, depasirea e aproape imposibile cand in ultima tura koreanca prinde viteza si de departe depaseste pe restul grupului si prinde o medalie de aur.

 

La barbati era mult mai spectacular scena ... e si un ungur inalt, credeam ca va lua aurul dara  fost penalizat.   A vrut sa depaseasca si a provocat un accident fara intentie,

unde au ajuns aruncati la perete 2 jucatori koreeni.   Macar ca e moale acel zid de la marginea terenului ca altfel era dezastrul si mai mare.    


Japonais-Yuzuru-Hanyudu-programme-court-

 

Aur la japonez la patinaj artistic, a meritat tinarul, a produs un show excelent si de nemaivazut!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

28162277-2473642619527068-69836331922449

 

 

 

Moment SPECTACULOS si EROTIC la Jocurile Olimpice. Rochia i s-a DESPRINS și a rămas cu SÂNII pe AFARĂ ...

 

Sint cam neprofesionale rochitele transparente mai mult sexy decat decat sportive sin din material ultra subtire, deloc practic pentru o miscare mai rapida ca s-ar putea sa ramana si fara plasa de paianjen.   Nu rochia n-a functionat in acordanta cu regulile de folosinta, ci poate mana prea grea al barbatului, fara intentie a provocat momentul culminant.  Nici zdrente nu se poate numi rochia atletei, si din cauza vitezei se poate sufle de pe ea acoperitoarea luxoasa  :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La patinaj ma enervez iar ca e foarte politizat si vor sa scoata anumite tari de la zone de premiere desi n-au gresit cu nimic.

Unguroaica n-a facut greseli, juca pe muzica lui AC/DC si era imbracata ca Harley-Davidson-istii vara prin desert in westul salbatic,

si este printre ultimele ca n-a facut prea inalta si sucita saritura.  Una a atins gheata cu qurul si e printre primii 10. 

 

Ma streseaza si aceasta distractie, dorm langa TV sa prind in direct ce vreau sa vad!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×