Sari la conținut
Forum Roportal
singer

Inegalitatea sexuala dintre femeie si barbat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci....pacient am spus in eventualitatea in care o sa ma casatoresc cu el si o sa ajunga sa imi reproseze tot felul de chestii cand chiar o sa-mi profesez meseria...intelegi?

si nu e vorba de menajat sau nu....orice as face,tipul respectiv e in grupul nostru de prieteni..nu pot sa-mi sterg toate relatiile cu toata lumea din cauza ca lui nu-i convine sa-l vada..stia povestea de la inceput..din moment ce a acceptat,nu avea dreptul sa imi scoata ochii cu asta pe parcurs...eu nu l-am rugat sa fie prieten cu tipul respectiv,el a insistat sa fie....putea la fel de bine sa nu-i acorde atentie,dar nuuuu,se cauta si is prieteni..el a ales,nu eu....el a ales sa-l tina aproape cand puteam la fel de bine sa ne vedem cu el o data la 2 luni cand ne intalneam la un chef sau ceva.....oricum....e de domeniul trecutului deja.....ma doare inca dar am terminat......

nu sunt convinsa ca o sa faca la fel cu urmatoarea,se pare ca doar cu mine a fost excesiv de gelos...cu altele din cate stiu,era lejer si relaxat...

va salut,numai bine!:crazy:

 

E prietenul lui dar iti reproseaza tie ca a fost inainte prietenul tau intim. Perversa logica.

Alegeti tu un iubit de la medicina, cel mai bine doctorii isi mananca borşul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E prietenul lui dar iti reproseaza tie ca a fost inainte prietenul tau intim. Perversa logica.

 

Ceea ce face el este un santaj bazat pe niste repuneri in scena false. Desi nu mai exista motiv real pentru a obtine sentimentele traite la vestea ca prietena a mai avut relatii intime si inaintea lui cu altii, el "confectioneaza" iute o situatie similara, pentru a le retrai( prin reprosuri, aduceri aminte neloiale...ca daca era loial, stia ce situatie a acceptat, si nu mai reamintea de ea). E modul in care el a vazut si invatat ca trebuie traita relatia de cuplu, si acest mod nu se schimba never ever( fara terapie psihologica).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×