Sari la conținut
Forum Roportal
anna_leoaica95

Star Trek:The Next Generation

Care e personajul vostru preferat din Star Trek:Generatia urmatoare?  

7 membri au votat

  1. 1. Personajul vostru favorit din The Next Generation este....

    • Capitanul Jean-Luc Picard
      4
    • William Riker
      0
    • Data
      3
    • Deanna Troi
      2
    • Dr.Beverly Crusher
      0
    • Geordi La Forge
      0
    • Natasha "Tasha" Yar
      0
    • Worf
      2
    • Spot (pisicul lui Data)
      1
    • Lore
      0
    • Borgii
      0
    • Romulanii
      1


Postări Recomandate

Am gasit si un site cu multe episoade la calitate destul de buna si ....surpriza, sunt traduse in limba romana.

image3811.jpg

L-am accesat si sunt gata pentru vizionare sezoanele 1,2 si 7, filmele nu, celelate sezoane sunt in constructie, si in plus cine nu are trebuie sa instaleze programul DivXWeb Player!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o intrebare:Exista noapte si zi pe Enterprise in timp ce aceasta nava se afla in spatiu??? Si multumesc pt site,Daniel_85 :tease:

Daca iti amintesti ultimele 2 episoade din ultima serie TNG, Picard se trezeste in toiu noptii, tulburat de niste vise-viziuni despre viitor. Acolo ai cel mai bun exemplu de noapte-zi in Star Trek. Fiind o nava... au acelasi regim ca si marinarii....programul este urmarit dupa un ciclu noapte zi. Noaptea doar cativa stau de cart (schimbu de noapte).; Dar asta nu inseamna ca pe nava este intuneric sau ca mai mult de 2/3 din echipaj doarme... :)

 

Inca un argument este acela ca in multe episoade, echipajul ia masa cu capitanul. La sfarsitul cinei, oamenii isi iau la revedere si spun ca se duc la culcare.

 

In alte episoade actiunea incepe atunci cand unul din personaje doarme....este de observat ca ceilalti cand ajung in camera Diannei sa zicem, sunt imbracati in pijamale.... cu exceptia doctorului sau a ofiterului care se ocupa cu securitatea "la acea ora"

 

Poate voi aveti alte pareri....

 

Si sunt de acord.... episoadele in care apare Q sunt cele mai reusite. Insa pe mine episodul in care constiinta lui Picard este rapita de o sonda stelara care il duce pe Picard pe o alta planeta. Acolo ajunge sa aiba copii si chiar nepotii. Petrece 25 de ani si nimeni nu-l credea ca este capitanul primei nave a Federatiei. Sau ca Federatia ar exista. Picard moare in cele din urma si se trezeste inapoi pe Enterprise... Echipajul ii spune ca si-a pierdut cunostiinta pentru 2-3 min... Episodul din cate imi aduc aminte face parte din Sesonul 5, cel mai reusit dupa parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit cu mare placere Star Trek. Acum insa nu as mai avea rabdarea necesara. De fapt nu as mai avea rabdarea sa urmaresc nici un serial. Star Trek mi se pare super interesant, plin de fantezie si facut in asa fel ca , la final, sa intelegi cate ceva din psihologia umana. Super film!! Iar Patrick Stewart - Jean-Luc Picard - un suuuper actor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

l-am urmarit ,iar si iar pe AXN SCiFI, poate doar pentru ca ma fascineaza calatoria printre stele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×