Sari la conținut
Forum Roportal
Marika

Teoria (r)evolutionista si biserica!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci tu apreciezi ca oamenii au evoluat si consideri teoria evolutiei cea mai adecvata. Sa inteleg ca nu crezi in Dumnzeu si sa cred bine, nu-i asa? :smartass:

Cred ca teoria evolutiei asa cum a enuntat-o Darwin e corecta, dar are multe goluri. Ingineria genetica se potriveste perfect cu aceste goluri. De aceea sint de parere ca cele doua se completeaza perfect, dar inca nu stiu exact care-s proportiile. Am pomenit mai demult de computerele organice... poate ar trebui sa cauti printre mesajele mai vechi.

Faptul ca sint ateu e cam arhicunoscut. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca sint ateu e cam arhicunoscut. :(

Nu aveam de unde sti asta, nu sunt medium. :D

 

Macar tu esti sigur de orientarea ta si sti si de ce anume esti ateu. Nu pot spune asta despre toata lumea.. :smartass:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu aveam de unde sti asta, nu sunt medium. 8)

Da' stii sa citesti, nu? :( Scrie in mai multe din mesajele mele mai vechi. :D :D :smartass:

Macar tu esti sigur de orientarea ta si sti si de ce anume esti ateu. Nu pot spune asta despre toata lumea.. :D

Faptul ca stiu ce sint si cum gindesc, si sint sigur de asta, e o problema pentru multi. :D Uite-l pe Catalin Ionescu/Cionas/Marin40, de exemplu. Se cearta cu mine de ceva timp, si chiar a incercat intr-o perioada sa ma convinga ca sint crestin... Si uneori parca vorbeste cu peretii. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca stiu ce sint si cum gindesc, si sint sigur de asta, e o problema pentru multi. :( Uite-l pe Catalin Ionescu/Cionas/Marin40, de exemplu. Se cearta cu mine de ceva timp, si chiar a incercat intr-o perioada sa ma convinga ca sint crestin... Si uneori parca vorbeste cu peretii. :D

Eu cred in Dumnezeu. Dar se vede ca nu sunt fanatica, este? :smartass: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca stiu ce sint si cum gindesc, si sint sigur de asta, e o problema pentru multi. biggrin2.gif Uite-l pe Catalin Ionescu/Cionas/Marin40, de exemplu. Se cearta cu mine de ceva timp, si chiar a incercat intr-o perioada sa ma convinga ca sint crestin... Si uneori parca vorbeste cu peretii. tongue.gif

 

Cum o fi Marius adevarata cearta?daca tu numesti dialogul nostru cearta, sau pentru singurul fapt ca suntem crestini, zici asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×