Sari la conținut
Forum Roportal
ticola

Fox Pro 2.6

Postări Recomandate

Am un program de contabilitate scris in Fox Pro 2.6 pentru DOS si de cand mi-am schimbat vechiul P2 cu un P4 Intel la 3Ghz a aparut o ciudatenie.

Daca Num Locca-ul este activ, tastele de pozitionare (sageata sus si jos) se comporta ca si cum ar fi apasata si tasta sift, adica selecteaza textul in modul editare sau in meniuri sare aiurea.

Daca dezactivez Num Locca-ul (sting led-ul), atunci tastele de pozitionare functioneaza normal dar in momentul cand am de introdus cifre trebuie sa am grija sa reactivez Num Locca-ul, fapt ce ma incurca mult.

Nu sunt chiar incepator in calculatoare asa ca am incercat tot ce am stiut ca sa rezolv problema dar nu am reusit.

In primul rand am incercat cu alte tastaturi. Nimic.

Am reinstalat Fox-ul in fiecare din partitii, tot nimic.

Am verificat Regional Seting si caeyboard Seting. Totul normal dar Fox-ul nimic.

Am verificat bios-ul (am placa Asrocca cu cipset Intel i848P bios AMI din 2004), totul in regula dar Fox-ul tot cum vrea el.

Va intrebati poate de ce ma mai agat atata de batranul Fox cand sunt acum limbaje mult mai evoluate.

Poate e nostalgia celor peste 10 ani de cand m-a slujit cu credinta dar sigur e o provocare sa-mi explic un fenomen pe care nu-la inteleg inca.

Ma poate ajuta cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Total blaccaness !

:roll:

 

Habar n-am de problema de genul asta. Ciudat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce fel de windows folosesti?programul este executabil sau e aplicatie fox?

raspunde-mi ca sa pot sa te ajut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×