Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Salvatorul Romaniei

Postări Recomandate

Marinel sa nu uitam ca Skirain ala e in germania de 20 de ani - cata doctrina Father Land, pro-patrie a mancat el pe paine - uite-l fan Raluca Stroiescu si Stahanov.... auzi sa muncesti pentru patron - si cand patronul este o multinationala, o hidra cu multe capete - ce sens mai are !

 

prosti au fost, prosti sunt cei care-si jertfesc 8 ore pe zi muncind pentru altii !

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sint patroni si patroni unii zdrenteate atii oameni .eu lucrez la unu din 91 si nu am ce sa ii reprosez e ca un tata pentru toata firma nu sa dus nimeni la el sa ceara ceva si sa il refuze. si am cunoscut unul care sa rugat de mine sa ma duc la el si dupa ce am aranjat firma nu stia cum sa ma expedieze . sa vazut cu oalele in caruta si zicea ca cer prea mult.

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salvatorul Romaniei?Nu cred ca putem astepta asa ceva,o schimbare ar trebui sa se petreaca in intreaga societate,ce poate face un singur om?

Dar un politician in care as putea avea incredere cred ca ar trebui sa fie,in primul rand un om cu studii superioare,care nu a schimbat 4 sau 5 partide politice si doctrine,un om civilizat(si in viata de zi cu zi,si in politica),un om realist,nu ma intereseaza religia lui/ei,dar sa inteleaga faptul ca nu trebuie amestecata cu politica.

Nu m-ar interesa absolut deloc stilul vestimentar,daca e sau nu casatorit/a,daca are sau nu copii,cum si-a decorat casa,cum ii sta parul,etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu scuzele de rigoare, aceasta se numeste prostie crasa, iara daca un absolvent de studii universitare accepta asa ceva inseamna ca este sub orice critica dpdv profesional.

 

Amice, un absolvent de studii universitare este sub orice critica dpdv profesional!!! Pt. ca e o persoana fara experienta. Ceea ce se traduce "disperat". Banuiesc ca tu nu ai fost niciodata in situatia respectiva daca iti imaginezi ca e vorba de prostie crasa. Patronul iti face vant imediat daca emiti pretentii pentru ca poate invoca lipsa ta de experienta si afara e coada de doritori cu studii. Si iti spune, ia banii ca-s buni si daca mergi bine in 6 luni iti fac contract. Banii sunt bani, foamea e foame, iar luxul de a sta pe bara si a cauta joburi nu il au toti, coconasule "enoch". Mai iesi din vila. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amice, un absolvent de studii universitare este sub orice critica dpdv profesional!!! Pt. ca e o persoana fara experienta. Ceea ce se traduce "disperat". Banuiesc ca tu nu ai fost niciodata in situatia respectiva daca iti imaginezi ca e vorba de prostie crasa. Patronul iti face vant imediat daca emiti pretentii pentru ca poate invoca lipsa ta de experienta si afara e coada de doritori cu studii. Si iti spune, ia banii ca-s buni si daca mergi bine in 6 luni iti fac contract. Banii sunt bani, foamea e foame, iar luxul de a sta pe bara si a cauta joburi nu il au toti, coconasule "enoch". Mai iesi din vila. :cheer:

poti sa ii faci reclamatie la camera de munca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa ii faci reclamatie la camera de munca .

 

Nu e cazul meu in prezent, dar am trecut prin asta. Reclamatii nu se fac. Daca nu-ti convine nu ramai, e simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si am cunoscut unul care sa rugat de mine sa ma duc la el si dupa ce am aranjat firma nu stia cum sa ma expedieze . sa vazut cu oalele in caruta si zicea ca cer prea mult.

 

Eu cred ca oameni ca tine ar trebui sa vina acasa si sa salveze Romania ... daca esti atat de bun .... e pacat sa stai la harapi si sa le scoti camila la plimbare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amice, un absolvent de studii universitare este sub orice critica dpdv profesional!!! Pt. ca e o persoana fara experienta. Ceea ce se traduce "disperat". Banuiesc ca tu nu ai fost niciodata in situatia respectiva daca iti imaginezi ca e vorba de prostie crasa. Patronul iti face vant imediat daca emiti pretentii pentru ca poate invoca lipsa ta de experienta si afara e coada de doritori cu studii. Si iti spune, ia banii ca-s buni si daca mergi bine in 6 luni iti fac contract. Banii sunt bani, foamea e foame, iar luxul de a sta pe bara si a cauta joburi nu il au toti, coconasule "enoch". Mai iesi din vila. :cheer:

 

 

Draga Arminius

 

Tu gresesti luand cazuri particulare generalizandu-le, daca acest fenomen despre care vorbesti ar fi un fenomen de masa te-as crede insa nu este.

In tarile occidentale experienta se acumuleaza prin programe de "internship"( http://en.wikipedia.org/wiki/Intern ). Faptul ca esti absolvent de studii unvesitare nu-ti garanteaza dreptul de a avea un loc de munca conform calificarii ci doar posibilitatea de a avea un asemenea loc de munca, ceeace este o f mare diferenta.

Ai dreptate asupra unui punct, trebuie sa recunosc asta, n-am crescut la bloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Arminius

 

Tu gresesti luand cazuri particulare generalizandu-le, daca acest fenomen despre care vorbesti ar fi un fenomen de masa te-as crede insa nu este.

In tarile occidentale experienta se acumuleaza prin programe de "internship"( http://en.wikipedia.org/wiki/Intern ). Faptul ca esti absolvent de studii unvesitare nu-ti garanteaza dreptul de a avea un loc de munca conform calificarii ci doar posibilitatea de a avea un asemenea loc de munca, ceeace este o f mare diferenta.

Ai dreptate asupra unui punct, trebuie sa recunosc asta, n-am crescut la bloc.

 

Sa nu iau caz particular si sa-l generalizez? De ce nu, asta e regula pe aici. Eu i-am replicat lui Sikaryan care afirma ca "smecherii" cu studii universitare nu se sinchisesc sa munceasca. Generalizare sau nu?

 

Si oricum noi nu discutam despre un fenomen de masa, ci despre un absolvent de studii superioare. In opinia ta, daca unul accepta munca la negru inseamna ca e vorba de prostie crasa. Ceea ce nu e adevarat. E vorba despre oameni aflati in pozitii de putere care exploateaza momentele de stramtorare ale unora mai mici. Tu preferi sa-i acuzi pe aia mici de prostie crasa ca muncesc pt. a-si castiga painea? Asa e, daca idiotii nu au pile si relatii sa dea tzepe si sa suga din banii publici....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×