Sari la conținut
Forum Roportal
Moise

Integrarea europeana

Sunteti de acord cu intrarea Romaniei in UE?  

101 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu intrarea Romaniei in UE?

    • Da
      59
    • Nu
      35
    • Nu stiu
      7


Postări Recomandate

Deja au promis un ajutor de 8 mld de euro( Bulgariei nu-i trebuie decat 4 mld)

Am mai aflat ca 10% din populatia Ro o reprezinta tiganii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja au promis un ajutor de 8 mld de euro( Bulgariei nu-i trebuie decat 4 mld)

Am mai aflat ca 10% din populatia Ro o reprezinta tiganii...

[snapbacca]38151[/snapbacca]

Daca faci un calcul cat ne dau, si cat trebuie sa dam si noi o sa ai un mare soc: nu ne dau nimic, de fapt noi trebuie sa dam mai mult. Si atunci unde e ajutorul???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:uncanw:

[snapbacca]38156[/snapbacca]

Sa nu-mi spui ca deodata integrarea asta nu mai pare la fel de frumoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine nu a fost niciodata "frumoasa" ci doar un ajutor cu intreres!!(reciproc)

[snapbacca]38162[/snapbacca]

Da dar din orice interes care il avem trebuie sa existe si un castig. Si eu nu-la vad pe al nostru. Cel putin nu-la vad in urmatorii 20 de ani. Si daca vine castigul peste 25 de ani, atunci ma doare undeva de el. De ce sa intram acum, cand suntem niste sugari, cand puteam sa mai asteptam 1-2 ani, sa fim mai puternici economic? Intram pentru ca este exact cum se intampla intr-un sat uitat de lume: sa intram, ca ne vorbeste lumea. Si nu se poate sa nu fim in randul lumii. Nuuuu, hai sa intram, sa o ducem ca dracu 10-15 ani, ca dupa o sa fie frumos, bine, caldut, etc. De ce nu fac un sondaj la nivel national sa vada cum stau lucrurile? Niste focus grupuri, sa-si dea seama ca putini vor cu adevarat? Ca multi vor doar pentru ca se spune ca e bine in uniune. Si deci ne va fi si noua bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu vad ca tu esti ala care nu mai are rabdare sa aiba castig!

Te cred, dupa 25 de ani de foamete!

Tuturor ni sa-a acrit.

[snapbacca]38176[/snapbacca]

Nu stiu daca ma exprim bine, dar am devenit extrem de egoist. Si nu sunt de acord sa o duc 20 de ani rau, ca poate dupa o sa fie bine. Eu o duc bine acum, asa cum suntem. Si nu vreau sa o duc rau, doar ca unii care nu cred ca stiu exact ce presupune integrarea asta vor sa fie cetateni europeni, si sa nu mai avem vize. Am ajuns si noi, poate numai o parte, sa ne fie mai bine, si acum sa se egalizeze totul, ca poate o sa fie bine? de ece? Da-mi un singur motiv pentru care as fi de acord. Spune-mi in ce domeniu o sa-mi fie mai bine, si tac din gura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motive am cautat si eu la greu.

Macar, trezindu-se romanii in lumea competitiei isi vor dar seama ca viata e grea, ca nimic nu se obtine usor, si astfel or sa faca eforturi si , zic eu , vor devenii mai intelepti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motive am cautat si eu la greu.

Macar, trezindu-se romanii in lumea competitiei isi vor dar seama ca  viata e grea, ca nimic nu se obtine usor, si astfel  or sa faca eforturi si , zic eu , vor devenii mai intelepti!

[snapbacca]38184[/snapbacca]

::-: ::cry:: ::o:: ::roll:: ::roll:: ::cry:: ::soc:: :;): ::):

Tu acum mizezi pe spiritul de concurenta, pe loialitatea oamenilor, pe faptul ca vor face eforturi. Pe scrut, ai incredere in oameni. Sa-ti spun ceva: ultima oara cand am facut lucrul asta mi-a parut extrem de rau. Pentru ca ce se intampla la scara mica se petrece si la nivel global.

 

Si tot nu mi-ai dat un motiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×