Sari la conținut
Forum Roportal
flobeats

Deschidere filmulet in pagina.php

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intrebare: cum pot sa vizualizez un filmulet cand dau click pe un link din o pagina .php ? Daca aveti idee la ce ma refer ajutati ma si pe mine cu un sfat.

Multumesc :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare: cum pot sa vizualizez un filmulet cand dau click pe un link din o pagina .php ? Daca aveti idee la ce ma refer ajutati ma si pe mine cu un sfat.

Multumesc :lol:

 

asta nu are nici o tangenta cu programarea!

 

nu il vezi in sensul ca nu il deschide browserul sau cum? ce fel de filmulet e? daca e flash atunci ai nevoie de un flashplayer instalat, pentru celelalte ai nevoie de codecuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspuns..o sa ti dau detalii in leg cu ceea ce vreau sa fac, si daca ma ajuti bine daca nu poate mai sunt si alti binevoitori ..in leg. cu comentariul tau..e o intrebare fireasca pt un lucru pe care nu il stiu si cu care nu am avut tangenta niciodata..daca as fi asa programator ca tine probabil ca nu as pune intrebari asa tampite..

Si acum sa iti raspund la nelamuriri: am facut o pagina web, e un sistem de monitorizare online si trebuie sa simulez cum o camera video ia imagini de la o camera de luat vederi. Eu vreau sa fac in felul urmator: filmez o camera si printr un link sa pot deschide acel filmulet facut de mine.M am mai documentat intre timp si am vazut ca o posobilitate ar fi sa modific filmuletul meu .avi sa l transform in flash si sa l deschid cu flashplayer. Inca nu am incercat, dar o sa ma documentez si o sa vad cum fac. Asta ar fi o posibilitate. Ma gandesc ca ar mai fi si altele si vreau sa gasesc posibilitatea cea care face ceea ce vreau eu. Ideal ar fi a se deschida filmul in asa fel incat sa nu se vada ca este inregistrat de mine (adica timpul acela care imi arata ca am filmat 2 min).

Cam asta ar fi of ul meu la care astept ceva sfaturi, si nu raspunsuri ironice.

Multumiri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti spun un lucru, nu aveam nici cea mai mica intentie de ironie, sau sa ma dau destept. nu imi pierd vremea cu asa ceva. trebuia sa explici ca vrei chestia asta din cod. si ca sa te poti numi programator trebuie ani buni de munca, asa ca inca bag si eu la stadiul de begginer :lol:

 

MPlayer

http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html

 

sau

FFmpeg

http://ffmpeg.sourceforge.net/index.php

 

incearca-le, nu ma pricep eu la php si site-uri insa sper sa te ajute. cativa ziceau ca au reusit cate ceva cu ele.

 

numa bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×